fbpx

Konsultacje dermatologiczne Kraków

W naszej klinice dermatologicznej w Krakowie pracują wyspecjalizowani lekarze dermatolodzy: dr n. med. Justyna Kostyra-Grabowska, lek. med. Karolina Kozicka, lek. med. Katarzyna Najmowicz. Specjaliści zajmują się udzielaniem porad z zakresu dermatologii, profesjonalnej kosmetyki oraz medycyny estetycznej Stawiają również diagnozy oraz pomagają w chorobach skóry, reakcjach alergicznych organizmu, w leczeniu nadpotliwości, łysienia, trądziku, znamion skórnych. Dermatolog dodatkowo przeprowadza zabiegi usuwania zmian naczyniowych oraz usuwania nadmiernego owłosienia.

Zapraszamy: ul. Rakowicka 6/5, 31-511 Kraków. Sprawdź jak do nas dojechać?
Godziny pracy: Pn-Pt: 9:00 - 20:00

Nasze wieloletnie doświadczenie na rynku oraz wiedza poparta licznymi certyfikatami i wyróżnieniami pozwoliły stworzyć wyjątkowe miejsce, w którym najwyższa jakość usług idzie w parze z pasją i realizacją marzeń – naszych pacjentów, jak i zarówno naszych osobistych.

Lekarze dermatolodzy

lek. med. Karolina Kozicka - Dermatolog

dr n.med. Karolina Kozicka – dermatolog

Lek. Karolina Kozicka W 2008 roku ukończyła Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkolenie specjalizacyjne z dermatologii i wenerologii odbywała w Oddziale Klinicznym Dermatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie prowadziła również zajęcia dydaktyczne ze studentami Wydziału Lekarskiego. W 2018 roku zdała z wyróżnieniem Państwowy Egzamin Specjalizacyjny i uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie dermatologii i wenerologii.

Czytaj więcej
dr Justyna Kostyra-Grabowska

dr Justyna Kostyra-Grabowska - dermatolog

W Medicorze od 2012 roku. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2005 roku pracuje na Oddziale Dermatologii Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego w Krakowie. W 2011 roku uzyskała tytuł specjalisty z dziedziny dermatologii i wenerologii, gdzie obecnie pełni funkcję starszego asystenta. Jej specjalizacja to również leczenie chorób skóry wieku dziecięcego oraz młodzieży. Od 2007 roku pracuje także w zawodzie medycyny estetycznej.

Czytaj więcej

lek. med. Katarzyna Najmowicz - dermatolog

Ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UJ w 2013r. Ukończyła Studia Podyplomowe Kosmetologia – Medycyna Estetyczna dla Lekarzy w Krakowie, wykonywanie mezoterapii igłowej, wykorzystanie laserów w medycynie estetycznej, pielęgnacja zdrowej oraz skóry zmienionej chorobowo, wypełniacze, przeprowadzanie zabiegów jakich jak peelingi medyczne, krioterapia, elektrokoagulacja.

Czytaj więcej

Dermatologia Kraków – zakres usług

Oprócz konsultacji dermatologicznej, czyli specjalistycznej porady z zakresu dermatologii, oferujemy również: wykonywanie zabiegów medycyny estetycznej, diagnozę i leczenie chorób skóry, przeprowadzenie oceny znamion w badaniach dermatoskopowych, zabiegi laserowe.

Ile kosztuje konsultacja dermatologiczna w Krakowie?

Ceny konsultacji dermatologicznej mogą być różne w zależności od miejsca. Koszt konsultacji dermatologicznej w naszej specjalistycznej klinice wynosi 160 złotych. Konsultacje odbywają się z doświadczonym lekarzem dermatologiem, który posiada odpowiednią wiedzę teoretyczną i praktyczną, jest w stanie zdiagnozować problem dotyczący chorób skórnych i wdrożyć odpowiednie leczenie. W naszej klinice Medicor każdy pacjent może czuć się swobodnie. Indywidualnie podchodzimy do każdego problemu, proponując najbardziej odpowiednie rozwiązania.

Na czym polega konsultacja u dermatologa?

Konsultacja dermatologiczna w Krakowie odbywa się ze specjalistą, czyli lekarzem dermatologiem. Polega na zbadaniu skóry, ocenie kondycji oraz kontroli zmian, które na niej występują. Dermatologiczne konsultacje są pierwszym etapem diagnostyki oraz leczenia chorób skóry. Podczas wizyty u dermatologa jest zbierany dogłębny wywiad lekarski. Odnosi się on zarówno do problemu, z którym pacjent zgłasza się do kliniki dermatologicznej, jak i ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Kolejno dermatolog przystępuje do badania dermatologicznego, czyli do bardzo dokładnego oglądania skóry. Po dokonaniu diagnozy, lekarz dermatolog udziela odpowiednich zaleceń bądź wprowadza terapię farmakologiczną.Ważne, że w przypadku leczenia konkretnych schorzeń, pacjent powinien pozostać pod stałą kontrolą dermatologa prowadzącego przez cały okres trwania terapii.

Badanie dermatoskopowe zmian skórnych – co to takiego?

W naszej klinice specjaliści zajmują się również badaniem dermatoskopowym zmian skórnych. Jeśli pacjent zgłasza się do dermatologa ze znamionami, diagnostyka jest przeprowadzana przy użyciu dermatoskopu. To właśnie on daje lekarzowi możliwość oceny szkodliwości danej zmiany. Jeżeli zaistnieje taka potrzeba lub jeśli pacjent zdecyduje się na usunięcie danej zmiany, otrzyma on skierowanie na chirurgiczne wycięcie lub specjalistyczny zabieg. Czasami zaleca się wykonanie badania histopatologicznego w celu kompletnej diagnostyki dermatologicznej. Trzeba pamiętać o tym, że konsultacja dermatologiczna to jedynie wstęp do dalszego leczenia. Jest ona niezbędna, jednak może okazać się niewystarczająca!

Kiedy potrzebna jest konsultacja dermatologiczna?

Zalecamy dermatologiczną konsultację w przypadku, gdy borykamy się ze znamionami, trądzikiem, łojotokowym zapaleniem skóry, alergiami skórnymi, atopowym zapaleniem skóry (AZS), łuszczycą, bielactwem, łysieniem, łupieżem, melanodermią (ostudą), fotodermatozą (uczuleniem na słońce), rumieniem, opryszczką, grzybicą, kurzajkami. Można się również zgłosić na konsultację do dermatologa z każdą niepokojącą nas zmianą skórną. Warto jest zawsze postawić na odpowiednią obserwację, zamiast czekać, aż problem sam ustąpi. Nasi specjaliści w zakresie dermatologii w Krakowie z pewnością znajdą skuteczne rozwiązanie!

Dlaczego warto zgłosić się na konsultację u dermatologa?

Niestety, wiele osób bagatelizuje choroby skóry zupełnie niesłusznie! Niektóre, nawet z pozoru niegroźnie wyglądające zmiany skórne, mogą być wyrazem poważnej choroby, która dotyczy wewnętrznych organów. Objawy na skórze nie mogą być interpretowane w oderwaniu od całokształtu zdrowia danego pacjenta. Pierwszym krokiem powinno być udanie się na konsultację dermatologiczną. Przykładowo, swędzenie skóry może oznaczać chorobę nerek, z kolei wysypka w zgięciach łokciowych u małego dziecka bywa zwiastunem atopowego zapalenia skóry. Dermatolog pomoże ocenić dane zmiany skórne, a następnie zaleci dalsze postępowanie.

Oczywiście nie każda zmiana skórna wiąże się z poważną chorobą. Często wysypki to objaw alergii pokarmowej lub wynik podrażnienia na składniki kosmetyków. Bez odpowiedniej diagnostyki nie da się jednoznacznie określić, czy dana zmiana jest groźna, czy nie. Lekarz dermatolog po konsultacji dermatologicznej może zlecić dodatkowe badania lub skierować pacjenta do innej poradni specjalistycznej, mimo że początkowo mogło się wydawać, iż choroba dotyczy skóry. W naszej klinice w Krakowie każdy może poczuć się w dobrych rękach, dlatego nie należy odkładać wizyty i samej konsultacji dermatologicznej na później. Szybka reakcja to często ogromna część sukcesu i powodzenia całego leczenia dermatologicznego.

Opinie o dermatologach

 • Grzegorz

  Polecam panią dermatolog - od 15 lat choruje na łuszczycę, byłem u 6 lekarzy dermatologów, przetestowałem wszystkie możliwe leki. Pani dermatolog jednak poszła o krok do przodu i zleciła mi kuracje lekiem po którym wszystko zniknęło :) Jestem zadowolony i wszystkim polecam!

 • Ania

  Trafna diagnoza pani Kozickiej i to wyleczyło moje zaczerwienienia twarzy!

Opinie o nas! ⭐⭐⭐⭐

Nasze wnętrza

 

Konsultacje przeprowadza:

 • h

  dr Justyna Kostyra-Grabowska – dermatolog

  W Medicorze od 2012 roku. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2005 roku pracuje na Oddziale Dermatologii Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego w Krakowie. W 2011 roku uzyskała tytuł specjalisty z dziedziny dermatologii i wenerologii, gdzie obecnie pełni funkcję starszego asystenta.

  Zobacz więcej

 • h

  lek. med. Katarzyna Najmowicz - dermatolog

  Ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UJ w 2013r. Ukończyła Studia Podyplomowe Kosmetologia – Medycyna Estetyczna dla Lekarzy w Krakowie, gdzie zdobyła kwalifikacje w zakresie zastosowania toksyny botulinowej, wykonywanie mezoterapii igłowej, wykorzystanie laserów w medycynie estetycznej, pielęgnacja zdrowej oraz skóry zmienionej chorobowo, wypełniacze, przeprowadzanie zabiegów jakich jak peelingi medyczne, krioterapia, elektrokoagulacja.

  Zobacz więcej

Partnerzy

Dane kontaktowe

Klinika Dermatologii Estetycznej i Laseroterapii MEDICOR
ul. Rakowicka 6/5, 31-511 Kraków
Godziny otwarcia
Poniedziałek - piątek: 9:00 - 20:00
Kontakt:
+48 792 552 777
centrum@medicor.krakow.pl

Przejdź do formularza kontaktowego