- Cena: 190zł
- Czas: 40min
Jaki jest główny cel masażu relaksacyjnego?
Głównym celem masażu relaksacyjnego jest uspokojenie organizmu oraz skuteczne odprężenie pacjenta. Jest to doskonała i bardzo polecana forma terapii praktycznie dla każdej osoby. Efektem jest zredukowanie napięcia mięśniowo-nerwowego, zrelaksowany umysł, uczucie pełnego odprężenia oraz zmniejszenie poziomu stresu.
Kiedy zdecydować się na masaż relaksacyjny?
Tego rodzaju masaż jest polecany szczególnie w stanach zmęczenia fizycznego oraz umysłowego. Jeśli decydujemy się na długotrwały wysiłek sportowy czy doświadczamy stresujących sytuacji lub mamy ciężkie dni w pracy, masaż relaksacyjny będzie idealnym wyborem. Zabieg jest bardzo delikatny i nieinwazyjny. Przeprowadzany jest w spokojnej, wyciszającej atmosferze, która pozwala oderwać się od problemów i w pełni się odprężyć i rozluźnić.
Wskazania do zabiegu
- bezsenność,
- brak energii,
- chroniczne zmęczenie,
- długotrwały stres,
- uczucie napięcia mięśniowego,
- nerwowa nadpobudliwość.
Efekty masażu relaksacyjnego
Poza tym, że jesteśmy skutecznie zrelaksowani i wyciszeni, masaż relaksacyjny wpływa także na wiele aspektów pracy organizmu. Masaże pozwalają na:
- zniwelowanie dolegliwości bólowych – to dlatego poleca się je po kontuzjach czy wspomagająco np. w trakcie rehabilitacji po wypadkach,
- poprawę metabolizmu – przyspiesza proces spalania zbędnej tkanki tłuszczowej,
- poprawę ukrwienia ciała – gwarantuje rozszerzenie naczyń włosowatych, w efekcie zapobiegając powstawaniu zakrzepów żylnych,
- stymulowanie układu limfatycznego – pozwala szybciej usunąć toksyny z organizmu oraz wzmacnia odporność.
Jak wygląda masaż relaksacyjny?
Masaż relaksacyjny może występować w formie masażu całościowego, czyli obejmując wszystkie partie ciała od stóp po szyję, lub koncentrować się na jednej bądź kilku partiach ciała. Bardzo często masaż relaksacyjny wykonuje się w okolicach karku, pleców, nóg, kręgosłupa.
Istnieje wiele technik podczas zabiegu. Przeważnie masażyści stopniowo zwiększają nacisk oraz napięcie, stosując:
- głaskanie – zazwyczaj rozpoczyna i kończy masaż, działa relaksująco,
- ugniatanie – poprawia ukrwienie tkanek,
- rozcieranie – redukuje obrzęki i złogi,
- oklepywanie kantem dłoni lub całą dłonią – pobudza ukrwienie.
Ruchy podczas masażu są płynne i powolne. Dzięki temu pacjenci mogą swobodnie wejść w stan relaksu i odprężenia.
Dla kogo jest masaż relaksacyjny?
Zabieg polecany jest osobom, które zmagają się z takimi dolegliwościami jak: bezsenność, brak energii, chroniczne zmęczenie, długotrwały stres, uczucie napięcia mięśniowego, nerwowa nadpobudliwość.
Korzystając z pomocy specjalistów w klinice Medicor, oczyścisz swoje ciało oraz umysł, przywracając harmonię i spokój wewnętrzny. Masaż relaksacyjny jest bezpiecznym zabiegiem, dlatego nie istnieją przeciwwskazania do jego stosowania. Warto jednak skonsultować się z lekarzem lub terapeutą, jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości.