Kategorie:

Blog

Czym jest medycyna regeneracyjna? – zabieg Seffiller

Zabieg Seffiller jest niezwykle skuteczny, dlatego cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem. Jego celem jest zregenerowanie skóry z wykorzystaniem komórek macierzystych. Komórki macierzyste są pobierane z tkanki tłuszczowej, a następnie łączone z komórkami zrębu naczyń krwionośnych. Kolejno są one wstrzykiwane w wybrane miejsca.

Czytaj więcej

Laserowa terapia łysienia

Jeżeli martwi Cię utrata włosów, stosujesz suplementy, kosmetyki i leki a wszystko ze średnim skutkiem – może warto spróbować czegoś nowego? Najczęstszym typem łysienia jest łysienie androgenowe, które dotyczy mężczyzn, jednak występuje także u kobiet. U pań włosy przerzedzają się od szczytu głowy, bez przesunięcia granicy zarostu. U mężczyzn proces utraty włosów zaczyna się z reguły od cofnięcia linii zarostu na czole i skroniach. Powstają wtedy tzw. zakola, które przesuwają się ku tyłowi. Łysienie pojawia się też na szczycie głowy (tzw. zakonna tonsura) i rozchodzi promieniście.

Czytaj więcej

Medycyna regeneracyjna – co warto wiedzieć?

Medycyna regeneracyjna jest stosunkowo nową gałęzią medycyny, jednak gwarantuje doskonałe możliwości. Jest wspólnym mianownikiem dla bardzo wielu medycznych specjalizacji - począwszy od ortopedii, poprzez onkologię, neurologię, aż po dermatologię czy urologię. Medycyna regeneracyjna bazuje na wiedzy specjalistów z wielu dziedzin: biotechnologii, medycyny, inżynierii biomedycznej. Stanowi również obszar działań ośrodków naukowych, które specjalizują się w wykorzystywaniu komórek macierzystych.

Czytaj więcej

Skuteczne wyszczuplanie, czyli lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna jest bezinwazyjną, nieoperacyjną metodą na pozbycie się tłuszczu z określonych partii ciała. Pierwotnie miała być skuteczną alternatywą dla liposukcji i służyć modelowaniu ciała. Szybko jednak okazało się, że roztwór fosfatydylocholiny, który wstrzykuje się w trakcie zabiegu, pozwala na pozbycie się tzw. boczków oraz innych fałdek, które trudno jest zredukować dietą czy ćwiczeniami. Lipoliza iniekcyjna jest również idealną bronią w walce z tłuszczem z podwójnego podbródka czy z worków pod oczami.

Czytaj więcej

Na czym polega przedłużanie rzęs?

Przedłużanie rzęs to zabieg, który cieszy się sporym zainteresowaniem. Przede wszystkim pozwala na stosunkowo trwałe (ok. 3-tygodniowe) przedłużenie, pogrubienie, zagęszczenie naturalnych rzęs, więc możemy zapomnieć o ich tuszowaniu, doklejaniu kępek czy traceniu czas na mocny makijaż. Jakie są metody przedłużania rzęs? Jak wygląda zabieg?

Czytaj więcej

Komórki macierzyste w medycynie estetycznej

Bez wątpienia terapie regeneracyjne są przyszłością estetyki lekarskiej. Nie stanowią wyłącznie sezonowego trendu czy modnego kierunku w medycynie estetycznej. Wystarczy odwiedzić jakikolwiek znacząco kongres naukowy na świecie, by przekonać się o tym, że zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych pozwalają na dłużej zachować młodość i piękno. Jednocześnie mogą pochwalić się bardzo wysoką skutecznością.

Czytaj więcej

Utims Body HIFU – dla kogo jest ten zabieg i jakie daje efekty?

Choć zabieg HIFU od dłuższego czasu jest znany w medycynie estetycznej, z każdym kolejnym rokiem zyskuje coraz większe uznanie. Wszystko ze względu na swoją skuteczność. Utims Body HIFU widocznie poprawia wygląd skóry i redukuje tkankę tłuszczową. Niegdyś metoda ta była wykorzystywana do leczenia rozmaitych dolegliwości, np. raka prostaty, nerek czy pęcherza moczowego. Wkrótce zagościła także w gabinetach medycyny estetycznej. Sam zabieg HIFU jest bezpieczny i nieinwazyjny. Kiedy się na niego zdecydować i na jakie efekty można liczyć?

Czytaj więcej

Zabieg Radiesse – co to takiego i na jakie efekty można liczyć?

Radiesse to niezwykle skuteczny, a zarazem bezpieczny sposób na poprawę wyglądu skóry. Współcześnie do wyboru mamy całą paletę różnorodnych zabiegów, które nie wymagają stosowania skalpela, za to efekty mogą przejść najśmielsze oczekiwania i to w krótkim czasie. Czy warto zdecydować się na zabieg Radiesse? Jeśli naszym problemem są uporczywe zmarszczki i utrata jędrności skóry, Radiesse może być doskonałym wyborem.

Czytaj więcej

Partnerzy