Zabiegi laserowe na twarz

Skóra twarzy narażona jest na powstawanie rozmaitych zmian i niedoskonałości. Nękają ją przebarwienia, utrata jędrności, nadmierne owłosienie, blizny i zmiany potrądzikowe. To problemy nie tylko natury estetycznej, ale mają także negatywny wpływ na postrzeganie własnej atrakcyjności i mogą prowadzić do obniżenia jakości życia. Na szczęście nowoczesne zdobycze medycyny estetycznej pozwalają na odzyskanie urody skóry twarzy. Sprawdź, które z nich mogą pomóc na Twoje problemy.

zabiegi z użyciem lasera pozwalają pozbyć się zmarszczek, przebarwień i blizn

Na czym polegają zabiegi z użyciem lasera?

Każdy zabieg laserowy wykonuje się przy użyciu nowoczesnego urządzenia, jakim jest laser frakcyjny. Emituje on wiązkę promieni światła, która wnika do wybranych obszarów skóry właściwej i efektywnie usuwa jej niedoskonałości.

Dzięki temu nie ma tu mowy o maskowaniu problemu, a o usunięciu jego przyczyny. Różne efekty można uzyskać dzięki zastosowaniu urządzeń emitujących różnej długości fale światła, a każdy zabieg z laserem przeprowadza wykwalifikowany personel – lekarz lub kosmetyczka. To sprawia, że leczenie jest nie tylko skuteczne, ale także bezpieczne i prawie całkowicie pozbawione działań ubocznych takich jak zaczerwienienia, opuchlizna i sińce.

Jakie więc problemy ze skórą możesz rozwiązać za pomocą lasera?

Laserowe odmładzanie

Wraz z upływem czasu naszej skórze zaczyna brakować jędrności – pojawiają się coraz liczniejsze i głębsze zmarszczki, skóra zaczyna wyraźnie obwisać, staje się wiotka. Powodem, dla którego tak się dzieje, jest zmniejszenie aktywności fibroblastów – komórek, które odpowiedzialne są za produkcję kolagenu i elastyny. W efekcie brak w skórze naturalnego szkieletu odpowiadającego za jej jędrność.

Laserowe odmładzanie skóry to najlepsza alternatywa dla zabiegów chirurgicznych. Nie wymaga podawania znieczulenia ogólnego (skóra znieczulana jest jedynie miejscowo), zastosowania igieł i skalpela, nie powoduje efektów niepożądanych poza lekkim podrażnieniem, a już po kilku dniach będziesz cieszyć się młodszą i piękniejszą skórą.

Zasada działania zabiegu polega na stymulacji fibroblastów do aktywności – komórki te znów podejmują zadanie produkcji włókien kolagenowych i elastyny, a to prowadzi do regeneracji skóry.

Laser usuwa nie tylko drobne zmarszczki, ale także te głębsze, nadaje się więc dla osób w każdym wieku i o różnym trybie życia – to doskonały lifting twarzy dla tych z nas, którzy nie chcą poddawać się metodom chirurgicznym.

Usuwanie przebarwień

Zabiegi laserowe to nie tylko fotoodmładzanie, ale także wspaniała metoda na usunięcie przebarwień powstających na skórze w wyniku nadmiernego nagromadzenia melaniny na niewielkim obszarze skóry.

Przebarwienia powstają w wyniku działania różnych czynników – pod wpływem hormonów (na przykład w ciąży), leków fotouczulających lub uszkodzeń spowodowanych stosowaniem agresywnych kosmetyków na bazie alkoholu.

Laserowe usuwanie przebarwień polega na naświetleniu poszczególnych plam wiązką lasera o odpowiedniej długości fali. Promieniowanie pochłaniane jest przez melaninę, która odbija je i rozpada się pod ich wpływem. Uszkodzony i rozbity barwnik jest usuwany przez sam organizm.

Tuż po zabiegu plamy ciemnieją, by po kilku dniach zejść wraz ze złuszczającym się naskórkiem. Po zabiegu skóra jest wprawdzie wolna od nieestetycznych plam, ale musisz pamiętać, że skłonności do ich powstawania nie znikają. Jeśli więc na Twojej skórze często powstają przebarwienia, musisz pamiętać by stosować kremy do opalania z wysokim filtrem i stosowaniu kosmetyków o dobrym składzie, mających łagodne działanie.

blizny potrądzikowe znikną dzięki zastosowaniu lasera

Zamykanie naczynek

Medycyna estetyczna wykorzystuje laseroterapię także w przypadku sinych niteczek zwanych pajączkami, które czasem zaczynają pojawiać się na skórze – rozszerzonych naczynek krwionośnych. Dzięki laserowi możesz poprawić swój wygląd szybko i skutecznie.

Z wielu zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej, laserowe zamykanie naczynek jest najmniej inwazyjną. Podobnie jak inne zabiegi laserowe, wymaga jedynie delikatnego znieczulenia miejscowego skóry.

Do zamknięcia pajączków używa się długości wiązki lasera pochłanianej przez znajdującą się we krwi hemoglobinę. Pochłania ona światło lasera i ulega pod jego wpływem zniszczeniu, wraz z uszkodzonym naczynkiem.

Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona i opuchnięta, ale objawy te znikają po upływie kilku dni, pozostawiając gładką skórę bez pajączków.

W przypadku kilku pajączków wystarczy zwykle jeden zabieg, ale jeśli Twoja skóra pokryta jest gęstą siecią niteczek, konieczne będzie skorzystanie z serii kilku zabiegów.

Usuwanie włosków

Włoski na twarzy to duży problem dla kobiet. Zdarza się, że pojawiają się nad górną wargą pod postacią wąsika, na brodzie lub nosie. Można wykonać ją u tych osób, które nie mogą poddawać się depilacji z użyciem innych metod i nie tylko na twarzy, ale także na skórze całego ciała. Depilacja laserowa pozwala na stałe rozstać się z jednorazową maszynką i agresywnymi kremami do usuwania owłosienia.

Do depilacji laserowej używa się długości fali pochłanianej przez znajdującą się w mieszku włosowym melaninę. Pod jego wpływem barwnik ten ulega rozpadowi, a wraz z nim zniszczeniu ulega sam mieszek. Włos obumiera i wypada.

Należy pamiętać, że nasze włosy rosną przez cały czas, przechodząc kolejno przez określone fazy wzrostu. Zabieg laserowy działa tylko na te z nich, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu, a więc należy go kilkakrotnie powtórzyć, aby osiągnąć efekt gładkiej skóry.

Po zabiegu może pojawić się obrzęk okołomieszkowy, który warto złagodzić chłodnymi okładami, by po kilku dniach móc cieszyć się gładszą skórą.

Usuwanie blizn i tatuaży

Także blizny potrądzikowe, pooperacyjne oraz tatuaże możemy skutecznie usunąć dzięki zabiegowi z użyciem lasera. To jeden z częściej stosowanych zabiegów laserowych i najskuteczniejszy spośród podobnych technologii.

Poza wysokim stopniem skuteczności, metoda laserowa oferuje także wysoki stopień bezpieczeństwa – nie musisz się obawiać, że doznasz uszkodzenia skóry w wyniku jej stosowania.

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, a leczenie pozwala na usunięcie nawet głębokich i rozległych blizn potrądzikowych, po zabiegach operacyjnych takich jak cesarskie cięcie oraz usunięcie tatuaży.

Czy warto poddawać się laseroterapii?

Zdecydowanie tak. W ten sposób nie tylko usuniesz ze swojej skóry niedoskonałości i odmłodzisz ją, ale także znacząco poprawisz jakość swojego życia, odzyskasz pewność siebie. Będziesz mógł zrezygnować także z domowych, często nieskutecznych, czasochłonnych i kosztownych metod maskowania problemów ze skórą takich jak makijaż, usuwanie włosków woskiem lub operacji chirurgicznych. Można stosować ją na delikatną skórę wokół ust i oczu i skórę dekoltu.

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty zabiegów laserowych, stosuj się do wskazań dotyczących postępowania przed zabiegiem, o których opowie Ci kosmetyczka lub lekarz przeprowadzający wywiad kwalifikacyjny.

Zabiegi laserowe na twarz

4 (80%) 2 ocen

Autor wpisu

Partnerzy