fbpx

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

COVID-19

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

Worki i cienie pod oczami – sprawdź jak skutecznie się ich pozbyć

Worki czy cienie pod oczami są problemem, który dotyka każdego z nas. Czasem są wynikiem, stresu, przemęczenia i niewyspania, czasem jedną z pierwszych oznak starzenia się skóry, ale bywa i tak, że ich występowanie jest uwarunkowane genetycznie. Zawsze jednak stanowią bardzo wątpliwą ozdobę twarzy, którą warto skutecznie usunąć. Jak?

Zwykle, po zaobserwowaniu pojawienia się cieni pod oczami, próbujemy korzystać z jednej z domowych metod. Kładziemy więc na skórę wokół oczu torebki herbaty, robimy okłady z plasterków ogórka, aplikujemy kremy pod oczy. Ale efekty najczęściej są marne i chwilowe. Warto więc skorzystać z pomocy profesjonalistów i udać się do gabinetu kosmetycznego, którzy pomogą nam zlikwidować problem skutecznie i trwale.

oko o zdrowej, gładkiej skórze bez cieni

Zabiegi na cienie pod oczami

W ofercie gabinetów kosmetycznych dostępnych jest wiele różnorodnych zabiegów, dzięki którym likwidacja worków pod oczami przebiegnie sprawnie, zapewniając zadowalające efekty. Omówimy teraz kilka z nich – zaproponowane przez nas zabiegi cieszą się ogromnym zainteresowaniem pacjentów dzięki swojej wysokiej skuteczności. Są także bezbolesne, a ich efekty utrzymują się zdumiewająco długo.

Laseroterapia

Medycyna estetyczna dysponuje wspaniałym narzędziem służącym do rozprawiania się z rozmaitymi problemami – jest nią laser frakcyjny. Dzięki jego zastosowaniu możemy nie tylko zmniejszyć widoczność blizn, zmian potrądzikowych, rozstępów i cellulitu, ale także usunąć nieestetyczne cienie pod oczami.

Zasada działania lasera jest prosta – wiązka światła skierowana jest na wybraną partię skóry, gdzie stymuluje komórki do regeneracji. Naczynia krwionośne i tkanka skóry wzmacniają się, zainicjowana zostaje produkcja kolagenu i elastyny.

Efektem jest rozjaśnienie skóry pod oczami, a także zwiększenie jej gęstości i elastyczności. Drobne zmarszczki ulegają spłyceniu, a spojrzenie odzyskuje świeżość i naturalny blask. Metoda ta jest bardzo skuteczna i bezpieczna. Nie powoduje bólu, dyskomfortu ani efektów ubocznych takich jak podrażnienie czy opuchlizna.

Toksyna botulinowa

Popularny botoks to nie tylko preparat na powiększanie ust, ale także skuteczny sposób na usuwanie cieni. Przed zabiegiem skóra jest oczyszczana i dezynfekowana, zwykle nie ma potrzeby podawania preparatu znieczulającego. Jeśli jednak obawiasz się bólu, możesz poprosić o miejscowe zastosowanie żelu znieczulającego lub lodu. Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry toksyną botulinową, która powoduje czasowe rozluźnienie mięśni mimicznych. Skutkiem jest spłycenie zmarszczek wokół oczu oraz zniwelowanie cieni.

Ta popularna i skuteczna metoda jest bezbolesna i godna polecenia. Niestety zabieg ten nie jest pozbawiony wad – jego efekty utrzymują się stosunkowo krótko, bo jedynie od sześciu do ośmiu miesięcy.

zbliżenie na oko bez worków

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy, podobnie jak botoks i laseroterapia, ma mnóstwo zastosowań w kosmetyce oraz medycynie estetycznej. To związek organiczny, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie – najwięcej jest go w skórze oraz mazi stawowej. Wykazuje on ogromną zdolność do wiązania cząsteczek wody, dbając o prawidłowe nawilżenie i funkcjonowanie wspomnianych struktur. Wobec powyższego, wspaniale sprawdza się jako preparat pozwalający usunąć worki pod oczami.

Jedną z najważniejszych zalet kwasu hialuronowego jest jego duża skuteczność oraz szybkość pojawiania się efektów. Tuż po zabiegu skóra staje się wypełniona, bardziej sprężysta, wygładzona i wyrównana pod względem kolorytu. Znikają nie tylko cienie, ale także zmarszczki wokół oczu. Brak efektów ubocznych w postaci siniaków, opuchlizny czy podrażnień.

Kolejna kwestia to bezpieczeństwo stosowania – kwas hialuronowy nie wywołuje reakcji alergicznych ani innych niepożądanych efektów. Zabieg z jego wykorzystaniem jest bezbolesny i trwa zaledwie kilkanaście minut.

Nici PDO

Zabieg z wykorzystaniem nici PDO jest prosty, nieinwazyjny, bezbolesny, oferuje za to wspaniałe efekty jeśli chodzi o likwidację cieni pod oczami. Nici wykonane są z innowacyjnej substancji – polidioksonanu (PDO), która ulega samoistnemu rozpuszczeniu w skórze po upływie kilku miesięcy od założenia.

PDO to bardzo silne włókna syntetyczne, których zadaniem jest stymulacja procesu odnowy włókien kolagenowych w skórze pacjenta. Zauważono także, że wzmacniają one mięśnie mimiczne. Dzięki takiemu działaniu skóra już po 3 – 4 tygodniach staje się wyraźnie bardziej sprężysta, gładsza, podnoszą się jej obwisłe fragmenty, znikają także worki pod oczami.

Nici ulegają samoistnemu rozpuszczeniu w skórze po upływie kilku miesięcy, poprawiając wygląd skóry okolic oczu bez użycia skalpela. Ogromną zaletą tej metody jest fakt, iż osiągnięte dzięki niej efekty utrzymują się nawet przez okres trzech lat. Zabieg wykonywany jest z zastosowaniem znieczulenia miejscowego i trwa od 15 do około 40 minut.

Tuż po zabiegu pacjentka może odczuwać lekki dyskomfort – mieć uczucie ciągnięcia skóry przez nici. Mogą pojawić się także niewielkie siniaki oraz podrażnienie skóry, które ustępuje po upływie kilku godzin.

Fale radiowe

Kolejna z nieinwazyjnych metod likwidacji worków pod oczami to zabieg z zastosowaniem fal radiowych. Fale podgrzewają miejscowo skórę właściwą i tkankę podskórną, a także znajdujące się w niej włókna kolagenowe, które pod wpływem ciepła kurczą się, podnosząc skórę. Ponad to skóra jest stymulowana do produkcji nowych włókien kolagenu.

Ten całkowicie bezbolesny zabieg przynosi zachwycające i długotrwałe efekty – znikają cienie pod oczami, skóra wygładza się, zmarszczki stają się wygładzone, a to wszystko bez użycia skalpela. Efekty utrzymują się przez wiele miesięcy, ale potrzebnych jest kilka zabiegów, aby były zadowalające.

Zasinienia pod oczami już nie muszą być Twoim problemem, dzięki nowoczesnym metodom kosmetycznym możesz usunąć je szybko, efektywnie i bezboleśnie. Wybierz metodę najlepszą dla siebie i ciesz się jej wspaniałymi efektami.

Autor wpisu

Partnerzy