fbpx

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

COVID-19

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

Wieczorna pielęgnacja skóry skóry z problemami trądziku

  1. Wieczorną pielęgnacje, rozpoczynamy również, a i przede wszystkim od głębokiego oczyszczania naszej skóry!
    Wykorzystajmy więc, te same preparaty, które stosowałyśmy rano. Dla przypomnienia będą to: Dermaquest – Universal Cleaning Oil (Hydrofilowy terapeutyczny olejek) + Dermomedica – Azelaic Cleanser (żel z kwasem azelainowym, działający przeciwzaskórnikowo i przeciwzapalnie) lub alternatywnie Dermaquest – GlycoGel Cleanser (terapeutyczny żel myjący z kwasem glikolowym).
  2. Kosmeceutyki bogate w substancje aktywne, których użyjemy wieczorem, powinny pozwolić naszej skórze zregenerować sie i odpocząć, a przy cerze trądzikowej dodatkowo zadziałać leczniczo! Potrzebujemy więc intensywnego serum do skóry ze zmianami trądzikowymi i przebarwieniami pozapalnymi – które często jej towarzyszą. To zadanie specjalne, a spełni je Dermaquest – DermaClear Serum. Jego formuła oparta jest na działaniu aż pięciu kwasów eksfoliacyjnych: salicylowego, glikolowego, azelainowego, mlekowego oraz nordihydrogwajaretowego. W tym serum występuje rownież niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, który działa łagodząco i kojąco. To prawdziwa bomba terapeutyczna!
  3. Mamy nadzieje, że pamiętacie z porannego postu jak ważne jest posiadanie dwóch oddzielnych kremów – na dzień i na noc. To ważne, bo pełnią one zupełnie inne od siebie funkcje terapeutyczne. Przy skórze trądzikowej, stosowany przez nas krem nocny powinien mieć działanie przeciwzapalne, przeciwzaskórnikowe, łagodzące i rozjaśniające. Idealnie się tu sprawdzi Dermomedica – Azelaic Cream. Formuła kremu opiera się na połączeniu kwasu azelainowego i witaminy E, działając sebostatycznie i bakteriostatycznie.

Nie zapominajcie o możliwości wykonania domowego peelingu chemicznego!

Po dokładnym oczyszczeniu skóry, możecie użyć Dermomedica – Azelaic Pads – płatki, których formuła oparta jest na 8% kwasie azelainowym połączonym z ekstraktami z arniki i ogórka. Działają przeciwzapalnie, bakteriostatyczne, a więc przeciwtrądzikowo i przeciwzaskórnikowo.
Alternatywnie możemy zaproponować Dermaquest – DermaClear Pads. Dzięki zawartości 5% kwasu glukolowego i 2% kwasu salicylowego, odblokowywujemy ujścia gruczołów łojowych, usuwamy nadmiar sebum i pozbywamy sie zaskórników. Dodatkowo dzięki zawartości kwasu glikolowego, działamy odmładzająco i delikatnie rozjaśniany istniejące przebarwienia.

Częstotliwość wykonywania takich peelingów, jest zależna od rodzaju skóry, intensywności oraz typu trądziku (np. Azelaic pads mogą być stosowane u osób z trądzikiem różowatym) i wacha się od 2 do 3 razy w tygodniu.

Jeżeli macie wątpliwości co do wyboru kosmeceutyku, napiszcie do nas. Z ogromną chęcią odpowiemy na Wasze pytania.

Autor wpisu

Partnerzy