TOP 5 ZABIEGÓW NA WIOSNĘ I LATO

   Późną wiosną i latem możemy pozwolić sobie na zabiegi, które z jednej strony nie narażą skóry na powikłania związane z mocnym promieniowaniem słonecznym, czyli przebarwienia posłoneczne, a z drugiej strony będą dalej stymulowały i odmładzały. Tak więc, w przypadku zabiegów anti-aging, rewitalizujących skórę, zrezygnujemy z zabiegów laserowego czy chemicznego złuszczania i stymulowania skóry, ale proponujemy zabiegi alternatywne o wysokiej skuteczności, lecz mniej inwazyjne. Ponadto w lecie proponujemy zabiegi typowo pielęgnacyjne, które przygotują skórę i ciało na lato i kąpiele słoneczne, działające nawilżająco, dotleniająco i antyoksydacyjnie. Dużą popularnością w tym okresie cieszą się też zabiegi wyszczuplające i antycellulitowe.

 

   Poniżej kilka najpopularniejszych zabiegów na wiosnę i lato z naszej oferty.

 

  • Mezoterapia bezigłowa SKINSHOOTER. Zabieg polega na wprowadzeniu w głąb skóry koktajlu substancji aktywnych, za pomocą przepływu prądu. Cząsteczki substancji aktywnych wnikają następnie do wnętrza komórek za pomocą zjawiska elektroporacji. Zabieg pozwala na wprowadzenie substancji aktywnych dokładnie tam, gdzie istnieje potrzeba wsparcia biologicznych funkcji skóry. Jest to opcja bezbolesnego i bezinwazyjnego zabiegu mezoterapii ? czyli bez użycia igieł, a różnorodność koktajli zabiegowych stwarza możliwość stworzenia indywidualnie dostosowanej pielęgnacji na miarę bieżących potrzeb skóry. Dodatkowo urządzenie powoduje elektrostymulację mięśni mimicznych twarzy.

 

  • geneO+. Ekspresowa pielęgnacja 3 w 1. Zabieg pozwala na 3 efekty pielęgnacyjne: naturalne i głębokie dotlenienie skóry, złuszczenie zrogowaciałej warstwy naskórka i wchłanianie składników rewitalizujących skórę. Dotlenienie następuje w wyniku wytworzenia efektu Bohra ? w wyniku działania specjalnie skonstruowanej kapsułki masującej i nakładanego preparatu wytwarza się środowisko bogate w CO2, w skórze zmniejsza się powinowactwo hemoglobiny do tlenu, który następnie uwalnia się do tkanek natychmiast dotleniając skórę. Kapsułka masująca uwalnia mikrogranulki złuszczające warstwę rogową, a dotleniona i złuszczona skóra wchłania substancje aktywne zawarte w zaaplikowanym preparacie, m.in. kwas hialuronowy, azelainowy, kojowy i retinol.

 

  • Infuzja tlenowa. To także jedna z metod wtłaczania substancji aktywnych, jednak w tym przypadku za pomocą tlenu pod wysokim ciśnieniem. Różnorodność koktajli zabiegowych również stwarza możliwość doboru programu do potrzeb skóry. Efekty zabiegu to nawilżona, dotleniona i rozjaśniona skóra.

 

  • Fale radiowe ACCENT/EXILIS/VIVACE. Zabiegi z użyciem fali radiowej są całoroczną alternatywą dla laserowych zabiegów liftingujących, ujędrniających, zagęszczających skórę oraz modelujących sylwetkę (ujędrniając ?wiotkści? i spalając tkankę tłuszczową). Mechanizm działania fali radiowej polega na przebudowie włókien kolagenowych i elastynowych. W wyniku “zniszczenia” starych i uszkodzonych włókien oraz pobudzenia procesu neokolagenogenezy, dochodzi do zagęszczenia i ujędrniania wiotkiej skóry oraz poprawy owalu twarzy jak i ciała. Jeżeli problemem jest miejscowo nadmiernie zlokalizowana tkanka tłuszczowa, fala radiowa (różnica polega na doborze parametrów) inicjuje proces lipolizy, a dodatkowe działanie ultradźwięków niszczy strukturę komórek tłuszczowych. Proces ten prowadzi do zmniejszenia objętości tkanki tłuszczowej. Wyjątkowym zabiegiem z użyciem fali radiowej jest zabieg VIVACE, który łączy w sobie technologię fali radiowej, mezoterapii mikroigłowej oraz światła LED. Polecany w celu ujędrniania i odmładzania skóry jak i walki z bliznami czy rozstępami.

 

  • Endermologia i endermolift. Masaż próżniowy ciała, który zwiększa krążenie w skórze i tkance podskórnej, zwiększa metabolizm komórkowy, drenuje tkankę podskórną, pobudza proces lipolizy, eliminuje cellulit, pobudza syntezę kolagenu i elastyny zwiększając gęstość skóry. Endermologia wyraźnie poprawia wygląd i kondycję ciała. Endermolift to z kolei masaż próżniowy twarzy, który również zwiększa przepływ krwi i limfy, pobudza krążenie w skórze, zwiększa dotlenienie i ukrwienie komórek. Różnorodność wyboru programów zabiegowych (m. in. takie jak program ujędrniający i poprawiający owal, detoksykujący, czy rozświetlający) pozwalają dostosować zabieg do potrzeb skóry. Masaż próżniowy twarzy także mechanicznie stymuluje fibroblasty, pobudzając syntezę kolagenu i elastyny. Endermolift polecamy jako zabieg samodzielny lub w połączeniu z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi ? ukrwiona skóra lepiej wchłania substancje aktywne.

 

Czytaj na naszym blogu:


Alicja Iwańska-Dyrcz
kosmetolog

Oceń ten post

Autor wpisu

Partnerzy