fbpx

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

COVID-19

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

Terapia leczenia łysienia androgenowego i plackowatego

Terapia leczenia łysienia androgenowego i plackowatego

Łysienie to problem, z którym zmaga się wiele osób. Podstawowe leczenie wypadania włosów często nie przynosi efektów i odbiera nadzieję na poprawę i zażegnanie problemu. W Klinice Medicor chcemy pomagać naszym pacjentom, dlatego razem ze specjalistami przygotowaliśmy wyjątkową terapię leczenia łysienia androgenowego i plackowatego. Wykorzystujemy w niej Laser Fotona, mezoterapię igłową oraz osocze bogatopłytkowe PRP. 

Łysienie plackowate i androgenowe przyczyny 

Wypadanie włosów to coraz częściej spotykany problem. 

Przyczyny łysienia plackowatego nie są do końca znane. Prawdopodobnie choroba ta ma podłoże autoimmunologiczne, ale może być ona także dziedziczna.  Pierwsze objawy łysienia plackowatego pojawiają się na głowie, ale mogą także występować w obrębie zarostu, czy innych miejscach na ciele. Takiego ogniska zwykle nie zauważamy lub nie przejmujemy się jego wystąpieniem. Problem zaczyna się dopiero gdy pojawiają się kolejne. 

Z kolei łysienie androgenowe jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadania włosów. Przyczyny tego rodzaju łysienia to czynniki genetyczne i środowiskowe. Wpływa na to nasz tryb życia, stres, czy poziom hormonów. Łysienie androgenowe objawy ma inne u kobiet i mężczyzn. U panów łysienie rozpoczyna się od powiększania kątów czołowo-skroniowych i zmierza to w stronę czubka głowy, u pań za to poszerza się przedziałek, a włosy u szczytu głowy się przerzedzają. 

Jak leczyć wypadanie włosów?

Plackowate łysienie można leczyć. Jest to jednak proces trudny i długotrwały. Kluczem jest tutaj odpowiedni wybór terapii. Wśród najpopularniejszych rozwiązań można znaleźć krioterapię, immunoterapię i stosowanie preparatów o działaniu immunosupresyjnym. Najlepsze jest działanie wielopoziomowe, które oferuje choćby dostępna w Medicorze terapia leczenia łysienia. W przypadku łysienia androgenowego leczenie nie jest konieczne, są jednak metody, które mogą ograniczyć utratę włosów. Działają one tylko w momencie stosowania, a wspomniana terapia wieloetapowa działa długoterminowe. Dlatego warto się jej przyjrzeć. 

Na czym polega terapia leczenia łysienia?

W terapii leczenia łysienia plackowatego i androgenowego mieści się konsultacja dermatologiczna, mezoterapia igłowa głowy, laserowa stymulacja wzrostu włosów Fotona oraz podanie osocza bogatopłytkowego PRP.  To innowacyjne połączenie zabiegów przy użyciu lasera i procedur medycznych. Terapia została opracowana w pakiecie 4 lub 6 zabiegów, gdzie na każdej wizycie wykorzystuje się laser, a naprzemiennie mezoterapię i osocze bogatopłytkowe. Takie działanie pozwala na odpowiednią stymulację i rozpoczęcie procesu odrastania włosów. Terapia leczenia łysienia pozwala na przywrócenie pewności siebie i zażegnanie problemu wypadania włosów. Nasi pacjenci mogą cieszyć się nieskazitelnym wyglądem. Nowe metody leczenia łysienia plackowatego i androgenowego to właśnie takie innowacyjne terapie.

Fotorelacja z zabiegu

Autor wpisu

Partnerzy