fbpx

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

COVID-19

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

Peelingi chemiczne czy warto?

Peelingi chemiczne czy warto?

Peeling chemiczny to zabieg, który od wielu lat zyskuje na popularności. Może być wykonywany w gabinecie kosmetologicznym, a w pewnej formule także w domu. Jest to zabieg stworzony dla osób, które zmagają się przede wszystkim z trądzikiem, bliznami potrądzikowymi i zapchanymi porami. Dzięki złuszczeniu naskórka twarz staje się gładsza i świeża. Czy warto zdecydować się na peeling chemiczny? 

Czym jest peeling chemiczny?

Peeling chemiczny to zabieg, który polega na aplikacji na skórę odpowiednio dobranej substancji. W sposób kontrolowany oddziałują one na powierzchnię skóry i powodują jej złuszczanie. Peeling dobierany jest ze względu na problemy skórne, a substancjami aktywnymi są przede wszystkim kwasy. To zabieg, który złuszcza naskórek i powinien być wykonywany w miesiącach o mniejszym nasłonecznieniu, więc jesień i zima to idealne pory na peeling chemiczny. 

Jakie są dostępne peelingi?

Peelingi chemiczne do twarzy do jedne z najlepszych zabiegów, jakie możemy podarować naszej skórze. W Klinice Medicor znajdziecie fantastyczne zabiegi od DermaQuest.

Po pierwsze Dermaquest Mini Pumpkin Mask, czyli kosmoceutyk normalizujący pracę gruczołów łojowych, oparty w 40% na miąższu z dyni oraz 10% czystej witaminy C. 

Po drugie DermaQuest DermaClear Pads jest to sebo regulujący peeling w formie płatków dla skóry z zaskórnikami, krotkami i przebarwieniami. Zawiera kwas salicylowy, kwas glikolowy i olejek z liści drzewa herbacianego. Po trzecia Dermomedica Azelaic Pads, czyli terapuetyczna formuła oparta na kwasie azelainowym. Płatki działają przeciwzapalnie i przeciwtrądzikowo. Ponadto dostępne są: peptydowy peeling biomimetyczny, MangoPeel, Peeling z witaminą C i Peeling dyniowy. Po wykonaniu takiego peelingu w domu należy nałożyć serum i krem. 

Wskazania i przeciwwskazania

Jak większość zabiegów kosmetologicznych także peelingu chemiczne są pewne wskazania i przeciwwskazania. Na taki zabieg, jakim jest peeling chemiczny, warto się zdecydować, gdy zauważasz na swojej twarzy przebarwienia pozapalne, przebarwienie posłoneczne, rogowacenia skóry, trądzik, rozszerzone pory, nierównomierny koloryt skóry, objawy fotostarzenia oraz drobne zmarszczki i blizny. Peeling działa na wiele dolegliwości, jednak należy pamiętać, aby wybrać odpowiedni do problemu. Niestety nie wszyscy mogą zdecydować się na ten zabieg. Przeciwwskazaniami do peelingu chemicznego są: stosowanie leków i ziół fotouczulających, zapalenia tkanki łącznej, skłonność do powstawania bliznowców, alergia na wybrany preparat, infekcje skóry w formie aktywnej oraz nowotwory skóry i ciąża. Każdy zabieg wymaga konsultacji z kosmetologiem, aby był on w pełni bezpieczny. 

Czy warto wykonywać peeling chemiczny?

Peelingi chemiczne poprawiają strukturę twarzy, minimalizują przebarwienia i są bardzo pomocne w leczeniu takich dolegliwości jak trądzik pospolity. Ponadto ich efektem jest redukcja drobnych zmarszczek i ogólne odświeżenie i wygładzenie skóry twarzy. Peelingi są bezpieczne i działają wielokierunkowo. Zdecydowanie warto się na niego zdecydować jeśli zmagamy się z problemami skórnymi.

Autor wpisu

Partnerzy