❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

COVID-19

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

Na czym polega infuzja tlenowa?

Infuzja tlenowa na twarz – poznaj sekret urody gwiazd

Infuzja tlenowa to zabieg, który wykonywany jest w celu poprawy stanu skóry. Dzięki niemu można w bardzo szybki sposób odmłodzić, odświeżyć i przywrócić blask twarzy, dlatego też bardzo często wykonywany jest przed ważnymi wydarzeniami co sprawia, że często sięgają po niego celebryci. Zabieg przeprowadzany regularnie stanowi świetne uzupełnienie profilaktyki przeciwstarzeniowej.

Na czym polega zabieg?

Infuzja tlenowa to zabieg, który wykonuje się przy pomocy czystego, sprężonego tlenu. Wraz z tlenem w głąb skóry wprowadzane są substancje aktywne, np. kwas hialuronowy, antyoksydanty, witaminy lub retinol, dobierane w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Metoda ta wykorzystuje dwie technologie – terapię tlenem, który transportowany jest do głębokich warstw skóry, dzięki czemu poprawia przemianę materii i wzmacnia proces regeneracji, oraz wprowadzaniu do skóry silnie skoncentrowanych składników odżywczych.

Bardzo ważne jest, że zabieg infuzji tlenowej na twarz przebiega bez konieczności uszkodzenia naskórka, a jednocześnie gwarantuje znacznie intensywniejsze i skuteczniejsze oddziaływanie wprowadzonych substancji aktywnych. Bardzo często jest stosowana alternatywnie wobec mezoterapii czy zastrzyków z botoksu.

Wprowadzany do skóry kwas hialuronowy łączy włókna kolagenu i elastyny, wpływa również na fibroblasty nadając skórze jędrność, elastyczność.

Kiedy zalecany jest zabieg?

Infuzja tlenowa to zabieg, który może być wykonywany w przypadku różnorodnych problemów natury estetycznej – na twarz, szyję i dekolt. Znajduje dość szerokie zastosowanie w kosmetyce, chociaż najbardziej znana jest jako tzw. zabieg bankietowy, ponieważ zapewnia natychmiastowe rezultaty. Szybko przywraca jędrność, blask i witalność skórze, przez co niekiedy wykonywany jest przed ważnymi uroczystościami, np. przyjęciami.

W praktyce jednak infuzja tlenowa może być wskazana jako:

 • kuracja łagodząca po estetycznych zabiegach kosmetycznych, np. laseroterapii,
 • profilaktyczny zabieg pielęgnacyjny zapobiegający powstawaniu niedoskonałości.

Składniki serum stosowane podczas zabiegu tlenowego są dobierane stosownie do indywidualnego problemu, z jakim zmaga się pacjent. Infuzja tlenowa najczęściej ma na celu nawilżenie, regenerację i odmłodzenie skóry twarzy. Może również sprzyjać redukcji niektórych mankamentów pojawiających się na skórze, takich jak np. przebarwienia, trądzik, plamy pigmentacyjne czy stany zapalne.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Zabieg infuzji tlenowej na twarz jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji. Czas trwania zabiegu wynosi od 1 do 1,5h. Pierwsze efekty na twarzy pojawiają się od razu po zabiegu i utrzymują się minimum 1,5 tygodnia. Do uzyskania trwałego efektu konieczne jest wykonanie serii około 6 zabiegów wykonanych w tygodniowych odstępach. W ciągu roku zaleca się wykonanie co najmniej dwóch takich kuracji.

Efekty:

 • napięcie i wygładzenie skóry,
 • poprawa konturów twarzy,
 • spłycenie zmarszczek,
 • nawilżenie i promienność.

Infuzja tlenowa w Krakowie – zapisz się na zabieg gwiazd!

 

Zabieg w skrócie:


NAJLEPSZE REZULTATY: 6 zab 7-10 dni

DŁUGOTRWAŁOŚĆ EFEKTÓW: przy stosowaniu się do zaleceń – trwały

CENA: od 150 PLN

ZNIECZULENIE: niewymagane

CZAS ZABIEGU: 45min

ZDOLNOŚĆ DO PRACY: od razu

WSKAZANIA DO ZABIEGU

 • skóra niedotleniona, szara, zestresowana, zmęczona
 • skóra dojrzała z oznakami starzenia
 • skóra sucha, odwodniona skóra zwiotczała,
 • pozbawiona sprężystości skóra
 • skłonna do przebarwień
 • skóra wrażliwa z popękanymi naczyniami krwionośnymi, z trądzikiem różowatym

ZALECENIA PO ZABIEGU: pielęgnacja domowa

BRAK OPALANIA: nie

UNIKANIE SAUNY: nie

STOSOWANIE KREMÓW: tak

PRZECIWWSKAZANIA: bezpieczny / brak przeciwskazań

Autor wpisu

Partnerzy