fbpx

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

COVID-19

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

Masaż bańką chińską

Istnieje bardzo wiele kobiet, które nie są w pełni zadowolone z wyglądu swojej sylwetki – czują się obciążone nadmiarem kilogramów, a ich skóra jest wiotka i pozbawiona jędrności. Ale nie zawsze ingerencja chirurgiczna jest konieczna. Jedną z najlepszych nieinwazyjnych metod na rozwiązanie wyżej wymienionych problemów są masaże z użyciem chińskich baniek. Terapia ta, oparta na tysiącleciach doświadczeń i ludowej wiedzy Dalekiego Wschodu, przynosi rewelacyjne efekty i jest nie tylko bezbolesna, ale też odprężająca i rozluźniająca.

Łóżko na którym wykonywany jest masaż chińskimi bańkami

Masaż chińską bańką jest metodą powszechnie stosowaną w kosmetologii i medycynie i opiera się na wykorzystaniu specjalnej próżniowej bańki. Metoda ta powszechnie kojarzona jest z leczniczym wpływem na ludzki organizm, ale ma znacznie więcej zastosowań. Sprawdź dlaczego warto regularnie z niej korzystać.

Na czym polega masaż chińską bańką?

Jest to całkowicie bezinwazyjna forma terapii, do której wykonania nie są używane żadne inne narzędzia poza bańkami oraz specjalnymi olejkami.

Zabieg rozpoczyna się od naniesienia na wybraną partię skóry odpowiednio dobranego olejku, który ma działanie rozluźniające i pielęgnacyjne, a przy okazji zapewnia bańkom odpowiedni poślizg, ułatwiając ich przesuwanie po skórze. Pierwszym etapem zabiegu może być masaż antycellulitowy – bardzo intensywny, o działaniu silnie pobudzającym krążenie w skórze. W ten sposób skóra jest przygotowywana do właściwego masażu.

Po wstępnych przygotowaniach kosmetyczka przechodzi do wykonania właściwego masażu. W tym celu przykłada bańkę do skóry i naciska ją, wytwarzając w ten sposób podciśnienie, które powoduje zassanie skóry wraz z warstwą podskórnej tkanki tłuszczowej. Następnie bańki przesuwane są kolistymi i podłużnymi ruchami prowadzącymi ku węzłom chłonnym. Skóra staje się przekrwiona, poprawia się jej funkcjonowanie.

Zabieg trwa około 30 – 60 minut, w zależności od tego, która partia ciała poddawana jest zabiegowi. W ten sposób można masować brzuch, plecy, pośladki, uda czy ramiona. W każdym przypadku kuracja zapewnia nie tylko odprężenie masowanej partii ciała, ale także wymierne korzyści dla funkcjonowania organizmu oraz poprawę wyglądu skóry i zmniejszenie warstwy tłuszczowej.

Skąd się wywodzi metoda i dlaczego jest popularna?

Metoda ta wywodzi się z chińskiej medycyny ludowej i znana jest oraz praktykowana od około trzech tysięcy lat. Chińczycy wierzą, że podstawą zdrowia oraz dobrego samopoczucia człowieka jest prawidłowy przepływ energii w jego ciele. I masaż bańkami ma ten przepływ przywracać.

Za popularność masażu bańką chińską odpowiadają wspaniałe efekty, jakie zapewnia. Warto bowiem wiedzieć, że znajduje się on w czołówce nieinwazyjnych metod pozwalających usunąć cellulit oraz nadmiar kilogramów i ujędrnić skórę. Jest skuteczna, bezpieczna i przyjemna.

Nie istnieje druga taka metoda, która pozwalałaby jednocześnie wymodelować sylwetkę i osiągnąć stan głębokiego relaksu. Jej ogromną zaletą jest fakt, iż nie wymaga zastosowania żadnych zastrzyków ani ingerencji chirurgicznych – jest całkowicie bezbolesna, a wręcz przyjemna. Poza tym efekty widoczne są w bardzo szybkim czasie.

Zastosowanie w medycynie i kosmetologii

Masaż za pomocą bańki chińskiej znajduje zastosowanie zarówno w kosmetologii, jak i w medycynie. Obniża napięcie mięśniowe, a więc pomaga zlikwidować bóle kręgosłupa oraz inne dolegliwości bólowe, w tym również migreny i nerwobóle. Usuwa także dolegliwości związane z płucami, problemy ze strony stawów oraz układu krwionośnego. Ma więc dużą ilość zastosowań i warto rozważyć go, kiedy dokuczają Ci bóle i nadmierne napięcie mięśniowe.

W kosmetologii natomiast stosowany jest w celu redukcji tkanki tłuszczowej, wymodelowania sylwetki, usunięcia cellulitu oraz zmniejszenia widoczności rozstępów. Skóra staje się lepiej ukrwiona, nabiera jędrności i elastyczności. Zabieg pozwala także znacznie usprawnić proces oczyszczania organizmu z toksyn, a więc może poprawić jego ogólne funkcjonowanie. Warto skorzystać z tej metody po kuracji odchudzającej lub w trakcie jej trwania, po ciąży, w czasie długotrwałego stresu oraz wtedy, kiedy zbędne kilogramy i brak jędrności skóry powodują dyskomfort psychiczny i obniżenie samooceny.

Kiedy można liczyć na efekty i jak długo się utrzymują?

Aby zauważyć wyraźną poprawę stanu skóry oraz móc cieszyć się z utraty zbędnych kilogramów, poleca się wykonanie serii zabiegów, czyli od sześciu do dziesięciu masaży w odstępach dwu – trzydniowych.

Pierwsze efekty terapii można zaobserwować już po pierwszych kilku zabiegach – skóra staje się gładsza i jędrniejsza, wyraźnie lepiej ukrwiona. Można także odczuć pozytywną zmianę w samopoczuciu. Pod koniec kuracji wyraźnie widać ubytek masy ciała oraz wysmuklenie całej sylwetki.

Bezpośrednio po zabiegu zauważalne jest silne przekrwienie skóry. Zaczerwienienie znika jednak w przeciągu kilku godzin. Istnieje także możliwość powstania lekkich zasinień w wyniku silnego zassania fałdów skóry – to także są objawy mieszczące się w normie. Drobne siniaki i wybroczyny znikają po kilku dniach.

Przeciwwskazania

Należy pamiętać, że masaże z użyciem baniek chińskich, choć są bardzo relaksujące i przypominają klasyczne masaże relaksacyjne, to jednak stanowią metodę leczniczą o potężnym i wszechstronnym wpływie na funkcjonowanie całego organizmu. Zanim więc klient zostanie przygotowany do zabiegu, musi zostać do niego zakwalifikowany przez wypełnienie ankiety, która pozwoli wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do jego wykonania.

Jak każda inna forma terapii, nawet tak nieinwazyjna i bezpieczna w stosowaniu, masaże z użyciem baniek chińskich nie powinny być wykonywane u osób borykających się z pewnymi schorzeniami i chorobami. Należą do nich zapalenie żył, żylaki, skóra ze skłonnością do naczynek, hemofilia, nadciśnienie tętnicze, wrodzone wady i choroby serca, rany, infekcje skórne, siniaki, obrzęki i wybroczyny, gorączka o nieznanym podłożu, nowotwory, choroby zakaźne, epilepsja. Do przeciwwskazań do wykonania zabiegów zaliczamy także okres ciąży oraz miesiączki, a także podeszły wiek.

Ta niezwykle skuteczna metoda cieszy się wciąż rosnącą popularnością wśród klientów gabinetów kosmetycznych. I nie ma w tym nic dziwnego, bowiem pozwala uniknąć ingerencji chirurgicznej, a daje bardzo zadowalające i wszechstronne efekty. Zapraszamy na nasze masaże.

Autor wpisu

Partnerzy