fbpx

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

COVID-19

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

Jakie zabiegi na twarz po 35 roku życia?

Jakie zabiegi na twarz po 35 roku życia?

30 rok życia był magiczną granicą, a 35? To już czas, gdy musisz zadbać odpowiednio o swoją skórę i nie ma w tym wypadku żadnych wymówek. Życie pełne pędu i stresu odbija się także na skórze, więc czas oszczędzić jej stresu i przywrócić do prawowitej kondycji. Poniżej znajdziesz nasze propozycje zabiegowe dostępne w naszej Klinice. 

Jak wygląda kondycja skóry?

Odnowa komórkowa w skórze zaczyna ulegać stopniowemu spowolnieniu wraz z wiekiem, zaczyna się to dziać po 25 roku życiu, a w 35 jest to już znaczne spowolnienie. Mniej kolagenu i elastyny oznacza utratę sprężystości i elastyczności skóry. Szczególnie jest do widoczne w okolicy ust, oczu i na czole. Zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, a makijaż nie wygląda już tak dobrze, jak kiedyś. Skóra twarzy zostaje pozbawiona blasku, mogą pojawiać się niedoskonałości. Wpływ na wygląd ma oczywiście dieta, tryb życia, czy różnego rodzaju niezdrowe nawyki. To najwyższy czas, by zadbać o skórę twarzy. 

Jak pielęgnować skórę?

Oczyszczanie skóry, nawilżanie i zabiegi to podstawa pielęgnacja skóry po 35 roku życia. Cera wymaga jednak teraz kosmetyków skoncentrowanych, które odbudowują naskórek. Najlepiej szukać produktów, które zawierają w składzie: kolagen, kwas hialuronowy, koenzym Q10, antyoksydanty i witaminy A, E oraz C. Ponadto warto stosować filtry ochronne, gdyż słońce szkodzi skórze. Domowa pielęgnacja to podstawa, ale często nadal zbyt mało dlatego warto udać się na zabiegi z dziedziny kosmetologii i medycyny estetycznej.

Na jakie zabiegi warto się zdecydować?

Zabiegiem szczególnie zalecanym jest Dermapen. Mikronakłucie jakie powstają w skórze, dostarczają w jej głąb substancje odżywcze. Mikrouszkodzenia stymulują ponadto proces regeneracji i wytwarzanie się kolagenu i elastyny. Skóra po tym zabiegu jest elastyczna, rozświetlona, ujednolicona, a zmarszczki ulegają spłyceniu. 

Dobrym wyborem będzie też Endermologia, a w przypadku okolic twarzy i oczu Endermolift. To naturalna metoda, która powoduje głęboką odnowę komórkową. Urządzenie pobudza syntezę kwasu hialuronowego i produkcję elastyny, czego efektem jest wygładzenie zmarszczek, zredukowanie obrzęków i cieni pod oczami oraz przywrócenie promiennego wyglądu skórze. 

Zalecanym zabiegiem jest także Resurfacing. To skuteczny i szybki zabieg, jest on formą peelingu, który przeprowadzany jest za pomocą lasera. Światło dogłębnie penetruje naskórek i skórę, przez co stymuluje jej odbudowę. Efektem jest napięta skóra pełna blasku, a także zniwelowane przebarwienia. 

Po 35 roku życia wskazany jest także botoks. To skuteczna broń przeciw zmarszczkom, które powstają w konsekwencji ruchów mięśni twarzy. Z wiekiem, gdy tracimy kolagen zmarszczki mimiki, zaczynają się pogłębiać. Dzięki toksynie botulinowej możesz zapobiec powstawaniu zmarszczek lub je złagodzić. Zabieg przeprowadzony przez doświadczonego lekarza jest w pełni bezpieczny.

Autor wpisu

Partnerzy