fbpx

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

COVID-19

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna

Depilacja to jedna z najczęstszych czynności kosmetycznych stosowanych przez kobiety. Usunąć zbędne owłosienie można na wiele sposobów: za pomocą maszynki do golenia, wosku, kremów, specjalnej golarki oraz lasera. Poniżej przyjrzymy się bliżej metodzie laserowego usuwania owłosienia i odpowiemy na pytania czy zabieg jest w pełni bezpieczny dla skóry i zdrowia a także czy się opłaca.

Skuteczna metoda usuwania owłosienia, której efekty utrzymują się na dłużej jest dla kobiet na wagę złota. Bezpieczne zabiegi kosmetyczne pomagają pozbyć się niepożądanego owłosienia pozostawiając skórę miękką i gładką przez dłuższy czas. Rekomendowanymi zabiegami są: usuwanie owłosienia za pomocą wosku oraz zyskująca coraz to większe zainteresowanie – depilacja laserowa.

Jak przebiega zabieg

Przed wykonaniem pierwszego zabiegu depilacji laserowej, konieczna jest konsultacja z kosmetologiem. W trakcie spotkania przeprowadzany jest wywiad oraz oceniany jest stan skóry i włosa. Na podstawie zgromadzonych informacji specjalista jest w stanie prawidłowo dostosować parametry lasera do konkretnych potrzeb aby metoda ta była w pełni bezpieczna. Jeżeli podczas pierwszego spotkania, nie wykryto żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu, wykonywana jest próba.

Laser pozwala na usunięcie włosków niemal z każdej partii ciała. Odpowiednio dostosowana moc urządzenia pozwala zniwelowanie owłosienia na klatce piersiowej, plecach, udach, w okolicach bikini, rękach, z pach, wąsika i innych. Jedynym miejscem, w którym nie dozwolone jest przeprowadzenie zabiegu są męskie genitalia – w wyniku działania lasera może dojść do uszkodzenia jąder.

depilacja laserowa pach

Kiedy można bezpiecznie przystąpić do zabiegu?

 • brak świeżej opalenizny słonecznej – osoba u której ma zostać przeprowadzony zabieg nie opalała się przynajmniej przez miesiąc przed wykonaniem zabiegu,
 • skóra nie może być sucha i podrażniona – brak stosowania kremów depilujących, maści zawierających witaminy A, C, retinol, izotretynoinę, kwasy owocowe, leków podrażniających skórę i innych – 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem,
 • brak podrażnień skórnych spowodowanych urazem.

Zalecenia po zabiegu:

 • bezpośrednio po zabiegu nie należy stosować żadnych środków, które mogą spowodować dodatkowe podrażnienie skóry: mydła, kosmetyków na bazie alkoholu, toników na bazie dezodorantów,
 • skórę najlepiej oczyszczać czystą wodą,
 • nie należy stosować dezodorantów i antyperspirantów, w zamian można stosować zasypkę i kremy z alantoiną lub dekspantenolem,
 • skórę po zabiegu powinno myć się delikatnie i delikatnie osuszać czystym, miękkim ręcznikiem, nie powodującym podrażnień,
 • należy unikać ostrego słońca i nie opalać skóry przez 2 tygodnie po zabiegu,
 • zabieg należy powtarzać co 4 do 8 tygodni w zależności od potrzeby.

Przebieg depilacji laserowej

Depilacja laserem to bezpieczna i  w pełni profesjonalna technika usuwania owłosienia, w której wykorzystywane są właściwości światła i ich działanie na materię. Odpowiednia długość fali oraz moc lasera uszkadza cebulkę włosa bez uszkodzeń skóry oraz naskórka.

Ciekawostka: Najlepsze efekty zabiegu uzyskuje się w przypadku włosów grubszych o ciemniejszym zabarwieniu. Zależność tą powodują właściwości absorpcyjne melaniny.

Proces przeprowadzania zabiegu rozpoczyna się już w zasadzie dzień przed nim. Miejsce w którym ma zostać przeprowadzony zabieg, powinno zostać odpowiednio przygotowane. Należy delikatnie usunąć owłosienie za pomocą maszynki do golenia tak aby nie uszkodzić żadnych jej fragmentów.

Po wstępnym wywiadzie następuje naświetlanie danego miejsca. Podczas zabiegu, może wystąpić lekki dyskomfort w postaci bólu lub pieczenia w zależności od unerwienia konkretnej partii ciała. Czas depilacji, zależny jest od powierzchni miejsca. Po przeprowadzonym zabiegu, zaleca się odpowiednią pielęgnację podrażnionej skóry i nakładanie na nią substancji kojących i nawilżających.

Przeciwwskazania

 • ciąża,
 • świeża opalenizna słoneczna lub solarium,
 • podrażnienia skórne,
 • przyjmowanie leków światłouczulających,
 • skłonność do przebarwień,
 • przyjmowanie ziół,
 • choroby skórne – bielactwo, łuszczyca, bliznowiec, pęcherzowe zapalenie skóry,
 • aktywne infekcje skóry,
 • cukrzyca,
 • podrażnienia skóry wynikające z usuwania włosków woskiem, pęsetą lub depilatorem,
 • peeling,
 • rozrusznik serca,
 • niedawne zabiegi chirurgiczne.

Mechanizm działania lasera

Stosowane do usuwania owłosienia lasery, powodują miejscowe uszkodzenie melaniny w  mieszku włosowym, czyli obszarze gdzie następuje wzrost włosa. Podczas przeprowadzanego zabiegu dochodzi do ingerencji jedynie w cebulkę włosa, skóra wokół nie zostaje ogrzewana. Głównym chromoforem dla stosowanych obecnie laserów depilacyjnych jest melanina. Melanina jest odpowiedzialna za kolor skóry oraz włosów a jej skład zależny jest od natury substratu w organiźmie oraz w dużej mierze od tego gdzie powstają. W ludzkich włosach spotykamy się z dwoma rodzajami melaniny i są to: eumelanina – odpowiedzialna z kolor brązowy lub czany oraz feomelanina o pigmencie żółtoczerwonym.

Główne zalety zabiegu

Główną i jedną z najważniejszych zalet usuwania owłosienia laserem są długotrwałe efekty. Zastosowana metoda pozwala na spowolnienie odrastania włosa, który usunięty został za pomocą lasera. Dodatkowo, zmniejszamy niemal do minimum ryzyko powstawania podrażnień spowodowanych usuwaniem owłosienia za pomocą maszynki do golenia czy wosku. Efekty są długotrwałe, a jeżeli przeliczyć je na koszty wydawane na kosmetyki pielęgnacyjne do depilacji i po depilacji, na dłuższą metę tego typu zabieg może okazać się dużo bardziej opłacalny.

depilacja laserowa u mężczyzn

Czy depilacja laserem jest bezpieczna?

Przy odpowiednim przygotowaniu skóry do zabiegu i stosowaniu się do wszelkich zaleceń kosmetologa usuwanie owłosienia za pomocą profesjonalnego lasera jest w pełni bezpieczne. Musisz jednak pamiętać aby podczas przeprowadzonego wywiadu wstępnego, podzielić się z kosmetologiem wszelkimi wątpliwościami, poinformować o stosowanej pielęgnacji skóry, przebytych zabiegach i chorobach.

Zabieg usuwania zbędnego owłosienia za pomocą profesjonalnego lasera to zdecydowanie najskuteczniejsza metoda, dająca długotrwałe i zadowalające efekty zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Odpowiednie przygotowanie, konsultacja specjalisty oraz odpowiedni sprzęt pozwalają bezinwazyjnie usunąć problem i cieszyć się miękką oraz gładką skórą na dłużej.

Autor wpisu

Partnerzy