fbpx

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

COVID-19

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

Cosmelan – jak wygląda zabieg, dla kogo jest przeznaczony i jakie daje efekty?

Cosmelan to niezwykle popularna kuracja, dzięki której możemy w pełni pozbyć się niechcianych plam z twarzy i ciała. Co istotne, Cosmelan ma intensywne działanie, ale jednocześnie jest bezpieczny, dlatego nie wykazuje żadnych skutków ubocznych. Ważne jest, aby udać się do sprawdzonej kliniki, gdyż terapia musi być dobierana indywidualnie do potrzeb pacjenta. Zasady stosowania Cosmelanu będą zależne od fototypu skóry.

Cosmelan – wskazania

Cosmelan będzie bardzo skuteczną kuracją na:

 • przebarwienia,
 • piegi,
 • rozszerzone pory,
 • plamy starcze,
 • plamy posłoneczne,
 • ostuda, czyli przebarwienia hormonalne.

Cosmelan zawiera substancje, które hamują tyrozynazę – największy enzym w procesie formacji melaniny. Niektóre z substancji znajdujących się w jego składzie blokują ten enzym lub odwracają przemiany metaboliczne.

Jak wygląda przebieg kuracji?

Ważne, by zapamiętać, że Cosmelan to kuracja składająca się z dwóch etapów. Pierwszy z nich jest przeprowadzany w gabinecie, z kolei drugi we własnych czterech kątach.

 • I etap: specjalista odtłuszcza skórę przy pomocy specjalnego roztworu, a następnie nakłada na nią maskę w kremie – Cosmelan 1.
 • II etap: po kilku godzinach od nałożenia maski, pacjent zmywa ją wodą. Kolejno – według zaleceń – nakłada krem – Cosmelan 2. Krem należy nakładać przez miesiąc z taką częstotliwością, jaka zostanie określona przez lekarza. To bardzo ważne, aby częstotliwość została dopasowana indywidualnie do pacjenta.

Przez pierwsze dni po zabiegu możemy obserwować podrażnienie i zaczerwienienie. Wszelkie dolegliwości powinny jednak ustąpić w ciągu kilku dni. W późniejszym czasie pod wpływem kremu naskórek zostaje złuszczony. By skóra szybciej się zagoiła, warto dodatkowo stosować kremy regenerujące zalecone przez specjalistę. Poleca się także używać preparatów o działaniu natłuszczającym i nawilżającym. Pamiętamy o stosowaniu kremów z filtrem na co dzień, które zabezpieczą skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Cosmelan – na jakie efekty można liczyć?

Cosmelan w swoim składzie zawiera kwas fitowy, kwas kojowy,  arbutynę, palmitynian retinolu i kwas askorbowy. Sama kuracja daje niemal natychmiastowe efekty, które z pewnością spełnią oczekiwania. Przede wszystkim:

 • usuwa przebarwienia,
 • ogranicza przetłuszczanie się skóry,
 • wygładza cerę.

Cosmelan sprawdzi się nawet w przypadkach, w których inne, dotychczas stosowane metody, zawiodły. To dwuetapowy zabieg, który nie jest bolesny. Maskę nałożoną w gabinecie zmywamy samodzielnie. Ważne, by pamiętać, aby nie planować tego dnia żadnych towarzyskich wyjść, gdyż maska ma kolor musztardowy. Przez ok. 2 dni po zabiegu nie zachodzą żadne szczególne zmiany, jednak możemy odczuwać rozgrzanie czy napięcie skóry w miejscu, które zostało poddane zabiegowi. Po tym czasie skóra będzie pękać i złuszczać się. To właśnie to jest sygnałem, że rozpoczął się drugi etap zabiegu. Wtedy stosujemy krem Cosmelan 2 otrzymany od specjalisty. Cała kuracja trwa ok. 3 miesiące i w tym czasie skóra powinna się dokładnie złuszczyć. Nie trzeba się przejmować, gdyż nie jest to bardzo widoczne przez cały okres trwania kuracji. Jedynie przez pierwsze dwa tygodnie efekt może być mocno zauważalny.

O czym trzeba pamiętać, wybierając Cosmelan?

Najważniejsze jest to, aby kuracja była przeprowadzana według zaleceń kosmetologa. W przypadku braku konsekwencji czy przerwania kuracji, możemy zaobserwować nawrót przebarwień czy po prostu brak efektywności.

Jeśli zastosujemy się do zaleceń, z pewnością osiągniemy oczekiwany rezultat. W maskach i kremach Cosmelan znajdują się cenne składniki, m.in.  witaminy A i C, kwas azelainowy, kwas kojowy i kwas fitowy. To bardzo silne antyoksydanty, które jednocześnie mogą poszczycić się działaniem wybielającym. To dlatego ze skóry znikają przebarwienia. Stężenie składników blokuje powstawanie melaniny, dlatego nie powstają kolejne plamy.

Kuracja Cosmelan to przede wszystkim:

 • widoczna regeneracja i poprawa kondycji skóry – efekty są widoczne już w drugim tygodniu kuracji,
 • zmniejszenie lub zanik przebarwień – w trzecim bądź czwartym tygodniu kuracji,
 • efekt nowej skóry, zdrowy koloryt, skóra pełna blasku – po ok. trzech tygodniach.

Autor wpisu

Partnerzy