facebook
Medicor - Gabinet Kosmetyczny Kraków

Wybierz język:

Strona główna » Wpis bloga

ZABIEGI

Dogodne finansowanie:

zabiegi na raty

Depilacja a epilacja – czym różnią się te dwa zabiegi

Dwa pojęcia, oznaczające zabiegi usuwania owłosienia ciała, stosowane są zwykle zamiennie, a jednak każdy z nich określa inną grupę metod walki z niechcianymi włoskami. Depilacja i epilacja – czym są i czym różnią się między sobą? I jakie sposoby obejmuje każda z tych kategorii?

Różne metody usuwania owłosienia

Na początku zajmijmy się częściej stosowanym terminem – depilacją. Pojęcie to oznacza metody tymczasowego usuwania owłosienia, a więc samych włosów znajdujących się na skórze, bez naruszania ich cebulek. Są to metody, które możesz zastosować w domu, nie wymagają użycia specjalistycznego sprzętu i wizyty w salonie kosmetycznym lub kosmetologicznym.

Epilacją natomiast określamy metody, które pozwalają na trwałe usunięcie owłosienia dzięki zniszczeniu całej cebulki włosowej. Takie zabiegi zwykle wykonywane są w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym.

Skoro więc znamy już różnice między epilacją a depilacją, dowiedzmy się nieco więcej na ich temat. Jakie zabiegi obejmują? I jakie są wady i zalety każdej z nich?

Rodzaje depilacji – wady i zalety poszczególnych zabiegów

Depilacja to szeroka paleta różnorodnych zabiegów, z których każda kobieta z pewnością znajdzie taki, który spełni jej oczekiwania i zaspokoi potrzeby.

Maszynki do golenia

Pierwszym, i zapewne najczęściej stosowanym zabiegiem, jest golenie przy użyciu maszynki wyposażonej w jedną, dwie lub trzy żyletki. Maszynka może być jednorazowa lub wielokrotnego użytku.

To bardzo skuteczny sposób na pozbycie się włosków, ale pośpiech może skutkować zacięciami i podrażnieniami skóry. Bywa także, że włosy odrastają grubsze niż były przed goleniem.

Krem i szpatułka

Kolejną z metod depilacji jest usuwanie włosków za pomocą specjalnego kremu i szpatułki. Aplikacja kremu jest bardzo prosta, po upływie kilkunastu minut należy ściągnąć go ze skóry, wraz z włoskami, za pomocą szpatułki.

Wadą tej metody jest ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej na delikatnej, skłonnej do podrażnień lub uczuleń skórze.

Gorący wosk

Depilacja woskiem jest sposobem prostym i nieskomplikowanym, ale również bardzo bolesnym. Polega na nałożeniu na skórę ciepłego plastra z woskiem, a po jego ostygnięciu – zerwaniu wraz z przyklejonymi do niego włoskami. Ból rekompensuje jednak wysoka skuteczność i trwałość zabiegu.

Depilator elektryczny

Depilacja depilatorem elektrycznym polega na mechanicznym wyrywaniu włosków, jest więc bolesna. Do jej wad zaliczyć należy także fakt, iż aby usunąć wszystkie włoski, potrzeba naprawdę dużo czasu. Poza tym zabieg trzeba powtórzyć nawet kilkukrotnie, bowiem ostrza depilatora zwykle nie chwytają wszystkich za jednym pociągnięciem.

To, podobnie jak depilacja woskiem, metoda dla osób o niskiej wrażliwości na ból. Praktyka także pokazuje, że jest ona skuteczna w przypadku dość grubych włosków, cienkie ślizgają się między ostrzami.

Istnieją także metody depilacji polegające na obcinaniu i rozjaśnianiu włosków, ale są one rzadko stosowane ze względu na niską skuteczność.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to najdoskonalsza z metod tymczasowego usuwania owłosienia. Przy czym termin ?tymczasowy? oznacza tu okres nie kilku dni czy tygodni, a kilku lat. Z czego wynika jego ogromna popularność? Z pewnością z jej wysokiej skuteczności – seria kilku zabiegów pozwala na usunięcie wszystkich włosków z danej partii ciała.

Depilację laserową można stosować dla każdej partii ciała – nóg, pach, ramion, twarzy i okolic bikini. Dzięki użyciu kremu znieczulającego, ten sposób usuwania owłosienia jest także całkowicie bezbolesny, a ewentualne podrażnienia znikają już po kilku dniach.

Wadą tej metody jest to, iż niestety nie każdy może ją zastosować. Zdecydowanie unikać jej powinny kobiety ciężarne i karmiące piersią, a także cukrzycy, osoby cierpiące na infekcje i choroby skórne, osoby po zawale mięśnia sercowego, z niektórymi chorobami neurologicznymi. Wymaga także przynajmniej kilku wizyt w salonie kosmetycznym, bowiem laser niszczy tylko włoski znajdujące się w fazie aktywnego wzrostu. Jest również dosyć kosztowna.

Metody epilacji, ich zalety i wady

Omówmy teraz metody epilacji, które pozwalają na trwałe usunięcie owłosienia ciała.

Elektroliza

Jedną z nich jest elektroliza, czyli trwałe uszkodzenie mieszków włosowych za pomocą prądu stałego, czyli galwanicznego. Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny, ale czas jego trwania jest długi – pojedynczy mieszek jest niszczony dopiero po 30 sekundach działania prądu.

Termoliza

Metodą epilacji nieco podobną do elektrolizy jest termoliza, z tą różnicą, że do zniszczenia mieszków włosowych używa się w niej prądu zmiennego o wysokiej częstotliwości. Taki rodzaj prądu szybciej niszczy mieszki włosowe – w zaledwie kilka sekund.

Blend – połączenie termolizy z elektrolizą

Kolejną z trwałych metod usuwania owłosienia ciała jest tak zwany blend. To zabieg, który stanowi połączenie elektrolizy oraz termolizy. Wykorzystywane są zarówno prądy stałe jak i zmienne i to właśnie połączenie stanowi najbardziej niezawodną metodę epilacji – daje najbardziej trwałe efekty.

Tak ogromna dostępność różnorodnych sposobów na usunięcie owłosienie ciała daje kobietom pełną swobodę w wyborze. Dzięki temu każda z Was z łatwością wybierze tę, która najlepiej spełni Wasze oczekiwania. Niezależnie od tego, czy wolisz sposoby na trwałe czy tymczasowe pozbycie się włosków, masz co najmniej kilka możliwości wyboru.

Dlaczego nie można stosować depilacji laserowej podczas karmienia piersią

Na każdym etapie życia kobieta pragnie czuć się piękna, zadbana i atrakcyjna. Dba więc o swoje włosy, paznokcie i skórę, poddając się regularnym zabiegom czy to w domu, czy w salonach kosmetycznych lub kosmetologicznych. Okres ciąży i późniejszej laktacji nie zmienia w tym względzie niczego. Dowiedzmy się więc, czy kobieta karmiąca piersią może poddać się popularnemu zabiegowi depilacji laserowej.

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest metodą, która w Polsce jest dostępna już od wielu lat i zdobyła sobie już sympatię klientek salonów piękności. Dlaczego kobiety tak chętnie się jej poddają? Z czego wynika jej popularność?

Skuteczne i długotrwałe usunięcie niechcianego owłosienia

Tym, co kobiety uwielbiają w laserowej depilacji ciała, jest jej skuteczność i długotrwałe efekty, które pozwalają cieszyć się gładką skórą nawet przez kilka lat. Wystarczy seria kilku zabiegów trwających od pół godziny do dwóch godzin (w zależności od partii ciała), aby przez wiele miesięcy nie trzeba było myśleć o konieczności usuwania owłosienia innymi metodami. Skóra pozostaje gładka i atrakcyjna.

Bezpieczna i wszechstronna metoda

Kolejna sprawa to bezpieczeństwo metody – przede wszystkim nie niesie ze sobą ryzyka bolesnego zacięcia i nie jest tak bolesna jak depilacja woskiem. O tym jak bardzo jest to istotne przekonała się każda kobieta, która pragnęła usunąć włoski tuż przed ważnym wyjściem, i ostatecznie musiała zrezygnować z założenia spódnicy na rzecz spodni zakrywających zaczerwienienia i krwawiące ranki po skaleczeniu żyletką.

Ryzyko to nie istnieje w przypadku laserowego usuwania owłosienia. Oczywiście, tuż po zabiegu skóra może być nieco podrażniona, ale potem następuje naprawdę długi okres “spokoju”.

Kolejną z zalet metody jest fakt, iż można dzięki niej pozbyć się włosków z każdej partii skóry – z nóg, brzucha, pach, okolic bikini, a nawet z twarzy.

Zasada działania

W gruncie rzeczy jest bardzo prosta. Kosmetyczka przykłada głowicę lasera do wybranej partii skóry. Wysłana przez nią wiązka światła laserowego jest pochłaniana przez melaninę, czyli barwnik znajdujący się w skórze, i zamieniana na energię cieplną, która niszczy cebulki włosów. Aby osiągnąć pożądany efekt, potrzebna jest seria kilku zabiegów.  Wynika to z faktu, że włosy na ciele znajdują się w różnych stadiach rozwoju, a promieniowanie wytwarzane przez urządzenie niszczy tylko te, które znajdują się w fazie wzrostu.

Warto także wiedzieć, że działaniu promieni laserowych najlepiej poddają się włosy ciemne i grube. Jasne i cienkie są mniej podatne na ten zabieg, a rude i siwe są na niego odporne.

Przeciwwskazania do zabiegu

Jak każdy zabieg kosmetyczny, także metoda laserowego usuwania owłosienia nie jest uniwersalnym sposobem dla każdego. Jest wprawdzie bezpieczna, ale w pewnych przypadkach należy z niej zrezygnować na rzecz innych sposobów walki z włoskami na ciele. Do przeciwwskazań do jej zastosowania należą: niektóre choroby neurologiczne, w tym epilepsja, choroby i stany zapalne skóry, przebyty zawał serca lub wszczepiony rozrusznik, zaburzenia hormonalne, cukrzyca, przyjmowanie niektórych leków, choroba alkoholowa, przyjmowanie ziół fotouczulających oraz ciąża i okres karmienia piersią.

Okres laktacji a laserowe usuwanie włosów

Okres karmienia piersią jest, jak właśnie się dowiedzieliśmy, przeciwwskazaniem do poddania się zabiegowi laserowego usuwania owłosienia. Z czego to wynika?

Powodem, dla którego w okresie laktacji należy zaniechać depilacji laserem, są zmiany hormonalne, które zachodzą w ciele kobiety w tym czasie. Oczywiście niektóre z Was mogłyby pomyśleć sobie: “a gdyby tak jednak nie przyznać się kosmetyczce do faktu karmienia piersią?”. Na wielu forach dyskusyjnych dla mam znajdziesz wątki poruszające ten temat i odpowiedzi, z których wynika, że światło urządzenia nie przenika przecież do mleka, a więc nie zaszkodzi dziecku. I to jest prawda, ale tu nie chodzi o malucha, a o Ciebie i Twoje zdrowie oraz wygląd Twojej skóry.

Od razu wyjaśniamy – nie warto ryzykować! Skóra poddana silnemu działaniu hormonów jest delikatniejsza niż zwykle i bardziej skłonna do podrażnień a nawet uszkodzeń. Poddając się więc laserowemu usuwaniu owłosienia ryzykujesz, że zamiast pięknej i gładkiej skóry osiągniesz dodatkowe przebarwienia, podrażnienia a nawet blizny. W tym okresie powinnaś więc postawić na metody mniej inwazyjne – kremy, maszynkę jednorazową lub wosk.

Kobiety ciężarne i w okresie laktacji nie bez przyczyny traktowane są w sposób szczególny. Obejmuje je wiele ograniczeń, zakazów i nakazów, a jedną z tych restrykcji jest właśnie kwestia laserowego usuwanie owłosienia. Jeśli należysz do tej grupy kobiet, powinnaś pamiętać jednak, że są to okresy przejściowe, po których Twoje życie znów wróci na swoje stare tory. Nie zamartwiaj się więc włoskami na skórze – pozbędziesz się ich kiedy odstawisz maluch od piersi.

Depilacja laserowa – Fakty i Mity

Choć dostępna w Polsce już od dłuższego czasu, depilacja laserowa nadal wzbudza pewne wątpliwości. Rzetelna wiedza na jej temat pomoże Ci podjąć świadomą decyzję – skorzystać z możliwości, jakie oferuje ta metoda usuwania owłosienia ciała, czy jednak zrezygnować z nich na rzecz innych zabiegów. Oto kilka faktów na temat depilacji laserowej oraz kilka mitów, które krążą wśród klientek i wymagają omówienia.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest zabiegiem wykonywanym w gabinecie kosmetologicznym przez wykwalifikowany personel. Do wcześniej przygotowanej partii skóry przykładana jest głowica lasera, która emituje wiązkę promieni wchłanianych następnie w melaninę – barwnik znajdujący się w cebulkach włosów. Tutaj energia świetlna zamieniana jest w energię termiczną, która niszczy struktury odpowiedzialne za wzrost włosa. Zjawisko to nosi nazwę selektywnej fototermolizy.

Czy zabieg jest bolesny?

Depilacja laserem może powodować u kobiety poddawanej zabiegowi pewien dyskomfort. Jest to jednak raczej uczucie pieczenia lub swędzenia niż bólu. Oczywiście istnieje grupa kobiet o obniżonym progu odczuwania bólu, dla których zabieg może być odczuwany jako bolesny.

Niektóre partie skóry także wykazują zróżnicowaną wrażliwość na ból – zupełnie inaczej odczuwana jest depilacja skóry nóg, a inaczej okolic bikini.

Wpływ na doznania klientki może mieć także jakość samego lasera – nowoczesne aparaty wyposażone są zwykle w specjalny system chłodzący, dzięki któremu skóra jest lekko znieczulona działaniem niskiej temperatury. Zanim więc zdecydujesz się na zabieg, zapytaj w wybranym salonie, jaki sprzęt jest w nim wykorzystywany.

Aby uniknąć wszelkich możliwych niedogodności, przed zabiegiem na skórę nakładana jest maść znieczulająca.

Depilacja laserowa a nowotwór

Zapewne każda z nas czytała mrożące krew w żyłach opowieści kobiet, które wiążą zabieg depilacji laserowej z występującymi u nich schorzeniami czy chorobami. Prym wiodą tu zdecydowanie opowieści o domniemanym działaniu rakotwórczym laserowego usuwania owłosienia.

Warto jednak trzymać się faktów – nie ma żadnych dowodów na kancerogenne oddziaływanie promieni lasera używanych w depilacji skóry. Wiązka promieni laserowych jest de facto wiązką promieni światła, którego znacznie większą dawkę przyjmujemy każdego dnia wychodząc na spacer czy po zakupy. Później, w głębi cebulki włosa, energia świetlna zamieniana jest na ciepło, które także nie ma wpływu na powstanie nowotworu.

Można więc śmiało stwierdzić, że depilacja laserowa nie wiąże się z żadnym ryzykiem utraty zdrowia dla osób, które nie mają żadnych przeciwwskazań do tej metody.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg, a kto powinien z niego zrezygnować

Choć, jak już wspomnieliśmy, depilacja laserem jest bezpieczna, istnieje lista przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Dlatego też, zanim zostaniesz zakwalifikowana do laserowego usuwania owłosienia, lekarz przeprowadzi z Tobą wywiad, aby wykluczyć ewentualne choroby czy schorzenia, które wykluczają zastosowanie tego zabiegu.

Nie przeprowadza się go u kobiet ciężarnych oraz karmiących piersią oraz u osób o opalonej skórze. Opalenizna bowiem czyni zabieg nieskutecznym. Do przeciwwskazań do laserowego usuwania owłosienia należą także: epilepsja oraz niektóre choroby układu nerwowego, choroba nowotworowa, infekcje skórne, choroba alkoholowa, wszczepiony rozrusznik serca lub przebyty zawał mięśnia sercowego, przyjmowanie niektórych leków oraz ziół światłouczulających, cukrzyca, rekonwalescencja po przebytym zabiegu chirurgicznym.

Udzielenie rzetelnej odpowiedzi na pytania zadawane przez lekarza jest niezwykle istotne. Zabieg może bowiem u osób cierpiących na wymienione schorzenia pogorszyć stan zdrowia.

Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

Aby skutecznie usunąć zbędne owłosienie ciała, potrzebnych jest kilka zabiegów. Jak każda metoda, także i ta obarczona jest pewnymi wadami.

W tym przypadku jednak niedoskonałość związana jest z cyklem życia włosów. Znajdują się one bowiem na różnych etapach rozwoju – mamy więc fazę aktywnego wzrostu, fazę przejściową, fazę spoczynku oraz etap, w którym mieszek włosowy pozostaje pusty, a więc nie ma w nim cebulki włosowej. Laser skutecznie uszkadza mieszki włosowe tylko w fazie wzrostu – nie wykazuje oddziaływania na mieszki znajdujące się na pozostałych etapach rozwoju.

Logiczne więc jest, że zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie, aby usunąć owłosienie w 100%. To, ile zabiegów będzie potrzeba, zależy od co najmniej kilku czynników, do których należą indywidualne tempo wzrostu włosów, ich siła i kolor, stan i rodzaj skóry. Co ciekawe, najłatwiej usunąć jest włosy ciemne i grube. Jasne, cienkie włoski znacznie skuteczniej opierają się działaniu lasera, a do uzyskania założonego efektu potrzeba większej ilości zabiegów.

Całkowicie odporne na promienie laserowe okazują się włosy siwe i rude.

Co do trwałości efektów, jakie daje depilacja laserem, to zwykle zabiegi pozwalają cieszyć się gładką skórą przez kilka lat. W zależności od tempa wzrostu i regeneracji mieszków włosowych, możemy orientacyjnie określić ten czas na 4 – 5 lat. Po tym okresie należy powtórzyć serię zabiegów.

Jak się przygotować do zabiegu, i jak dbać o skórę po depilacji?

Jak do każdego zabiegu, tak i do depilacji laserowej warto odpowiednio się przygotować. Od tego zależeć będzie skuteczność usuwania owłosienia.

Należy więc przede wszystkim zrezygnować z opalania, zarówno słońcem jak i w solarium. Najlepiej będzie, jeśli zaniechasz opalania już na miesiąc przed rozpoczęciem zabiegów.

W tym samym czasie zrezygnuj także z depilacji skóry – nie używaj depilatora elektrycznego i wosku. Jeśli irytuje Cię owłosienie – użyj maszynki jednorazowej.

Nie stosuj także peelingów przez około tydzień przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej i odstaw zioła fotouczulające (nagietek, dziurawiec). Nie stosuj także preparatów zawierających beta – karoten, mogą one spowodować powstanie na skórze przebarwień.

Okres rekonwalescencji po zabiegu laserowej depilacji nie nastręcza żadnych niedogodności – wystarczy, że przez pewien czas będziesz unikała słońca aby nie podrażniać dodatkowo skóry. Warto też korzystać z chłodnego prysznica zamiast gorących kąpieli.

Skuteczna i bezpieczna metoda usuwania owłosienia

Laserowe usuwanie owłosienia jest metodą skierowaną do każdej osoby, jeśli tylko nie ma ona przeciwwskazań do tego zabiegu. Jest nie tylko skuteczne, ale także bezpieczne. Nie ma więc żadnego powodu, dla którego należałoby się go obawiać.

Ginekologia estetyczna – kaprys czy konieczność?

Ginekologia estetyczna jest w Polsce stosunkowo nową dziedziną medycyny estetycznej, a więc korzystanie z niej nadal bywa postrzegane jako kaprys.

A jednak jej założeniem jest poprawa jakości życia kobiet, które borykają się z problemami dotyczącymi budowy i funkcjonowania swoich stref intymnych. Kiedy więc poddanie się zabiegowi jest koniecznością? Z jakich powodów kobiety poddają się zabiegom i jakie korzyści płyną z tych ingerencji?

Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

Jest to dziedzina medycyny, której zadaniem jest poprawa wyglądu i funkcjonowania zewnętrznych narządów płciowych kobiety, a co za tym idzie – podniesienie jej komfortu życia. Do osiągnięcia celu stosowane są różnorodne metody, od mniej inwazyjnych zabiegów przy użyciu lasera, aż po metody chirurgiczne.

Ale zdobycze ginekologii plastycznej mają na celu także usunięcie różnorodnych wad anatomicznych czy uszkodzeń powstałych na przykład w wyniku porodu o cięższym przebiegu.

Ta dziedzina nie zajmuje się więc wyłącznie kwestiami estetycznymi, ale w niektórych przypadkach umożliwia kobiecie normalne, wolne od bólu czy dyskomfortu, życie.

 

Z jakich powodów kobiety poddają się zabiegom ginekologicznym?

Powody, dla których kobiety decydują się na skorzystanie z zabiegów ginekologii estetycznej, podzielić można umownie na dwie kategorie – względy estetyczne oraz zdrowotne.

Względy estetyczne

Do kwestii estetycznych należy na przykład korekta kształtu i wielkości warg sromowych lub plastyka napletka łechtaczki. Lecz zabiegi te mogą także realnie podnieść komfort życia pacjentki oraz jakość jej życia intymnego.

Zbyt duże, asymetryczne wargi sromowe są nie tylko źródłem dyskomfortu psychicznego, ale także przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu kobiety – uniemożliwiają uprawianie niektórych dyscyplin sportowych lub ograniczają wybór rodzaju bielizny. Korekta napletka łechtaczki natomiast znacząco zwiększa intensywność doznań seksualnych, a więc podnosi radość i satysfakcję płynące z seksu.

Podobnie ma się sprawa z powiększaniem punktu G. Dzięki temu prostemu, nieinwazyjnemu zabiegowi ginekologicznemu można umożliwić kobiecie osiągnięcie głęboko satysfakcjonującego orgazmu pochwowego. Zyskuje na tym ona sama oraz jej partner, a korzyści trudno jest przecenić.

Względy zdrowotne

Drugą kategorią są zabiegi, których celem jest przywrócenie narządom płciowym właściwego funkcjonowania. Warto wymienić tu choćby plastykę krocza i pochwy. Te dwie strefy kobiecego ciała narażone są na bolesne, czasem rozległe, uszkodzenia w czasie porodu.

Nacięcie lub pęknięcie krocza i pęknięcie ścian pochwy w czasie porodu pozostawiają po sobie nie tylko bolesne wspomnienia, ale także blizny obniżające elastyczność skóry. Konsekwencją tych urazów jest zwykle dyskomfort lub nawet ból w czasie stosunku, aplikacji tamponu czy kubeczka menstruacyjnego.

Obniżenie ścian pochwy w wyniku silnego parcia porodowego jest bardzo poważnym problemem, bowiem w swojej najpoważniejszej postaci może prowadzić nawet do wypadania pochwy. W lżejszych przypadkach przeszkadza we współżyciu i uniemożliwia prawidłową aplikację tamponu.

 

Kiedy poddanie się zabiegowi ginekologii estetycznej jest koniecznością?

Ogólnie można stwierdzić, że poddanie się zabiegom z dziedziny ginekologii estetycznej jest koniecznością w każdym przypadku, w którym anomalie związane z budową lub funkcjonowaniem narządów płciowych: uniemożliwiają kobiecie dotkniętej nimi komfortowe życie pozbawione bólu; odbierają jej przyjemność ze współżycia lub zmuszają ją do jego całkowitego zaprzestania; ograniczają jej wybór co do rodzaju noszonej bielizny lub uprawianej dyscypliny sportowej; mają negatywny wpływ na jej samoocenę i pewność siebie.

Korzyściami, jakie płyną dla kobiety, która zdecyduje się rozwiązać swoje problemy w klinice ginekologii plastycznej, są podniesienie pewności siebie i akceptacji swojego ciała oraz przywrócenie radości z codziennych aktywności i współżycia. Trudno nazwać je kaprysem, prawda?

Ginekologia estetyczna – Co to jest i na czym polega?

Nie każda z nas jest zadowolona ze swojego wyglądu, a nasze obiekcje coraz częściej dotyczą także stref intymnych. A przecież “tam na dole” także pragniemy i możemy czuć się komfortowo. Specyficzna budowa, wady anatomiczne, uszkodzenia spowodowane przebytymi porodami, suchość pochwy czy utrata elastyczności tkanek – nie są już problemem. Z pomocą kobietom przychodzi ginekologia estetyczna. Czym jest? Czym się zajmuje? Kiedy możesz skorzystać z jej dobrodziejstw?

Czym jest ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna nazywana bywa także ginekologią plastyczną i jest jedną z gałęzi medycyny estetycznej. Głównym jej celem jest poprawa funkcjonowania oraz wyglądu żeńskich narządów płciowych. W Polsce cieszy się coraz większą popularnością, zapewniając kobietom wygodę, poprawiając ich pewność siebie i pozwalając im odzyskać radość płynącą ze współżycia seksualnego. Jakie problemy możemy zażegnać dzięki zabiegom ginekologii plastycznej?

Dlaczego to takie ważne?

Kochasz jazdę na rowerze? Prowadzisz siedzący tryb życia, pracując w biurze? Lubisz mieć swobodę w wyborze bielizny? Cieszysz się satysfakcjonującym życiem erotycznym? Jeśli na te pytania odpowiedziałaś twierdząco, zapewne nie potrafisz wyobrazić sobie, że istnieje spora ilość kobiet, dla których te przyjemności pozostają niedostępne. Pacjentki zgłaszające się do klinik ginekologii estetycznej borykają się z różnorodnymi problemami dotyczącymi funkcjonowania ich narządów płciowych. Jedne z nich stanowią tylko wadę kosmetyczną, inne z kolei prowadzą do poważnego dyskomfortu, uniemożliwiają uprawianie niektórych sportów, a nawet powodują obniżenie jakości współżycia i w efekcie rezygnację z niego. Każdy z nich może i powinien zostać prawidłowo zdiagnozowany i, w miarę możliwości, usunięty.

Rodzaje zabiegów

Jednym z częstych problemów u kobiet są uszkodzenia powstałe w wyniku przebytych porodów. Mogą one mieć formę blizn po nacięciu lub pęknięciu krocza lub obniżenia ścian pochwy. Ich efektem bywa ból i dyskomfort w czasie stosunku a także aplikacji tamponu czy kubeczka menstruacyjnego. W takich przypadkach zabieg pozwala na poprawę wyglądu krocza oraz jego elastyczności oraz przywrócenie ściankom pochwy ich właściwego położenia i napięcia.

Kolejnym źródłem napięć są dla pań wargi sromowe – ich kształt, objętość, jędrność lub asymetria. Zbyt duże, przerośnięte wargi sromowe uniemożliwiają uprawianie sportów takich jak jazda na rowerze lub jazda konna, ograniczają kobiety w wyborze rodzaju bielizny, czasem nawet uniemożliwiają siedzenie i współżycie. Z kolei ich asymetria lub obniżenie jędrności powodują spadek poczucia atrakcyjności. Ginekologia estetyczna oferuje cały wachlarz zabiegów pozwalających na odzyskanie prawidłowej budowy i funkcjonowania warg sromowych – od zabiegów z zastosowaniem kwasu hialuronowego czy lasera, aż po zabiegi chirurgiczne.

Ginekologia estetyczna pozwala jednak podnieść nie tylko komfort codziennego funkcjonowania, ale także wydatnie przyczynić się do czerpania przez kobietę przyjemności z seksu. Wyróżnić tu należy dwie grupy zabiegów: dotyczące łechtaczki oraz struktur pochwy. Mamy tu więc hoodoplastykę, czyli plastykę napletka łechtaczki, która polega na uwypukleniu części łechtaczki znajdującej się w fałdach skóry. To czyni ją bardziej wrażliwą na dotyk i poprawia jakość doznań seksualnych kobiety. Innym rodzajem zabiegu, który zwiększa siłę i jakość życia erotycznego kobiety, jest powiększanie punktu G. Umożliwia on osiągnięcie głębokiego, satysfakcjonującego orgazmu pochwowego. Zabieg polega na wstrzyknięciu w okolice punktu G kwasu hialuronowego, jest więc nisko inwazyjny i całkowicie bezpieczny, a pacjentka już po kilku godzinach może wrócić do swoich normalnych aktywności.

Powyższy wpis oczywiście nie wyczerpuje tematu możliwości ginekologii estetycznej – stanowi jedynie ich zarys. Warto jednak, aby każda kobieta miała świadomość, że problemy dotyczące jej stref intymnych można i należy rozwiązać, a wszelkie dysfunkcje – usunąć.

Laseroterapia w lecie? Lepiej odłóż to na jesień

To już lato! Zza firanki wpadają już wesołe promyki słońca i czekasz tylko na to, aby zrzucić z siebie te wszystkie swetry i oddać się beztrosce. Masz też ogromną motywację do tego, aby jeszcze bardziej się upiększyć.
Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest laseroterapia. Przeczytaj, dlaczego tego typu zabiegi lepiej przełożyć na jesień.

Co to jest laseroterapia?

Laseroterapia to seria zabiegów terapeutycznych, w których specjalistka stosuje lasery, czyli urządzenia emitujące promieniowanie elektromagnetyczne z zakresu podczerwieni, ultrafioletu lub światła widzialnego. Laser, któremu zostaniesz poddana wykorzystuje ciekawe zjawisko tzw. emisji wymuszonej, czyli emisji fotonów na materię w wyniku oddziaływania z fotonem inicjującym. Co ciekawe, lasery medyczne stosowane są już od 20 lat.

Laseroterapię stosuje się nie tylko w medycynie estetycznej, ale też i w czasie zabiegów chirurgicznych, neurologicznych, stomatologicznych, okulistycznych i przy leczeniu nowotworów. W medycynie estetycznej za pomocą innowacyjnego lasera usuniesz zbędne włoski (depilacja laserowa), ale nie tylko. Za pomocą tego zabiegu pozamykasz także naczynia krwionośne i usuniesz przebarwienia. Ciekawostką jest też to, że w estetyce stosuje się urządzenia o mniejszej sile emitujące słabszą wiązkę światła niż na przykład w chirurgii.

Najpopularniejszy zabieg laserowy to lifting twarzy, czyli endolifting 4D.

Z kolei laserowe usuwanie przebarwień polega na rozbiciu miejscowym nagromadzonej melaniny. W przypadku laserowego zamykania naczynek energia świetlna dociera w głąb naczyń krwionośnych, które pod wpływem światła bkurczają się i zamykają.

Kiedy mogę poddać się laseroterapii?

Nie stosuj tej metody terapeutycznej jeśli masz padaczkę, cukrzycę lub przyjmujesz antybiotyki, masz nowotwór lub cierpisz na chorobę autoimmunologiczną (kiedy masz uszkodzoną odporność), kiedy jesteś nadwrażliwa na światło i jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią oraz masz problemy z zębami i dziąsłami.

Czy laserem usunę blizny potrądzikowe?

Tak! Podobno laser jest niezwykle skuteczny w niwelowaniu blizn potrądzikowych. Ponadto do zabiegu kwalifikują się wszystkie tego typu niedoskonałości. Aby zabieg był skuteczny, wykonaj minimum trzy sesje. Urządzenie to działa tak, że usuwa z powierzchni skóry obumarły naskórek i w ten sposób blizny odchodzą w siną dal. Zastosowana tu została specjalna, innowacyjne skupiona i równoległa wiązka światła monochromatycznego, mająca jedną ściśle określoną barwę i dużą intensywność.

A oto jakie lasery wykorzystywane są przy usuwaniu zmian potrądzikowych:

 • dermabrazja laserowa z użyciem lasera CO2 – to zabieg który daje spektakularne efekty przy leczeniu blizn potrądzikowych, ponieważ jest bardzo skuteczny tam, gdzie klasyczna metoda dermabrazji jest niewystarczająca
 • system laserowy Fotona – Światło lasera bezpiecznie penetruje skórę, dociera na odpowiednią głębokość oraz dokonuje termicznego i selektywnego uszkodzenia tkanki, co inicjuje proces przebudowy i odbudowy tkanki. Efektem końcowym jest zmniejszenie lub likwidacja blizn.

Dzięki tej metodzie wyeliminujesz także nierówności cery.

Dlaczego laseroterapię lepiej przełożyć na chłodniejszy okres?

Intensywne promieniowanie UV, które daje się nam we znaki zwłaszcza latem, niekorzystnie wpływa na poddaną działaniu lasera skórę. Mogą pojawić się na niej przebarwienia. Także podrażnienia wywołane przez laser zostaną dodatkowo spotęgowane. W efekcie czego zamiast pozbyć się niedoskonałości możemy nabawić się nowych problemów. Z tego powodu zaleca się wykonanie zabiegów laseroterapii jesienią lub wczesną wiosną, kiedy to promieniowanie jest mniej intensywne.

Jakie zabiegi są zakazane w lecie?

Lato to czas totalnej beztroski. Czujesz, że powiew ciepłego powietrza może zaprowadzić Cię na koniec świata, gdzie wszystko jest możliwe… Ale stop. Bo jednak jest coś, czego Ci w lecie nie wolno. Oczywiście jeśli nie chcesz wyglądać na twarzy jak…
…potrawka z pomidora.
Poznaj 3 swoich wrogów na lato – letnie zabiegi, których lepiej nie robić o tej porze roku.

Wróg numer 1 – Depilacja laserowa

Co się stanie, gdy wykonasz ten zabieg latem?

Skończy się to poparzeniem skóry przez słońce. Na Twoim ciele pojawią się nieestetyczne przebarwienia i rany. Skóra będzie Cię piekła, ponieważ i tak piecze Cię po zabiegu, a dodatkowa ekspozycja na słońce spotęguje ten efekt.

3 zasady, których musisz przestrzegać, jeśli już nie możesz się powstrzymać i musisz to zrobić latem

 • pamiętaj, aby na miesiąc przed zabiegiem depilacji nie wystawiać nóg na słońce. Nie opalaj się też w solarium!
 • do miesiąca po zabiegu nadal unikaj słońca
 • stosuj kosmetyki przeciwsłoneczne

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jeśli cierpisz na padaczkę to także powinnaś powstrzymać się przed depilacją laserem, gdyż impulsy świetlne czy bólowe związane z tym zabiegiem mogą wywołać atak.

Wróg numer 2 – Peeling kwasowy

Co się stanie, gdy wykonasz ten zabieg latem?

Prawdopodobnie pojawią się przebarwienia, które trudno usunąć. I to nawet wówczas, gdy stosujesz krem z filtrem przeciwsłonecznym. Nie daj się skusić na taki zabieg latem, szczególnie gdy zamierzasz eksponować swoje ciało na słońce.
I nie daj się skusić nawet wtedy, gdy spotkasz się z atrakcyjną promocją letnią na peeling chemiczny!

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Unikaj w lecie peelingów z kwasem glikolowym, retinolem, kwasem pirogronowym oraz zabiegu Cosmelan. Ale uwaga, dobra wiadomość dla Ciebie jest taka, że są peelingi, które możesz stosować mimo wysokiego promieniowania uv. Na przykład jest to:

 • łagodny peeling nawilżający na bazie kwasu mlekowego – zapobiegający parowaniu wody z naskórka
 • równie łagodny peeling z kwasem migdałowym – pomagający pozbyć się krostek i zaskórników
 • I PEEL the signature facelift – 30% mieszanka: Witaminy C, Enzymów owoców, Kwasu hialuronowego, która stymulująco wpłynie na produkcję kolagenu i wzmocni mikrocyrkulację w naczyniach włosowatych
 • peeling na bazie kwasu azelainowego – leczący zaskórniki i trądzik różowaty
 • zabieg Ormedic z 15% stężeniem kwasów owocowych – wzmacnia i zapewnia ochronę skórze przed szkodliwym działaniem wolnych rodników

3 zasady, których musisz przestrzegać, jeśli już nie możesz się powstrzymać i musisz to zrobić latem

 • unikaj słońca
 • jeszcze bardziej unikaj słońca
 • a najlepiej w ogóle nie wychodź z domu

Wróg numer 3 – Kosmetyki z substancjami światłouczulającymi

Co się stanie, gdy wykonasz ten zabieg latem?

Gdy poddasz się zabiegowi z światłouczulającym nagietkiem, dziurawcem, bergamotką i arcydzięgielem Twoja skóra może nabawić się uczulenia i w efekcie przebarwień, gdyż substancje te zwiększają wrażliwość skóry na działanie promieni słonecznych.

3 zasady, których musisz przestrzegać, jeśli już nie możesz się powstrzymać i musisz to zrobić latem

 • unikaj słońca
 • ale przecież nie będziesz stale siedziała w domu z zasłoniętymi oknami? Więc nie pij także naparów z tych ziół ani nie stosuj preparatów leczniczych światłouczulających
 • jeśli nie możesz żyć bez kosmetyków, wprowadź na miejsce światłouczulaczy kosmetyki z aloesem, olejem z avocado, wyciągiem z rumianku o olejem z orzecha włoskiego. Składniki te mają naturalne filtry, które uchronią Cię przed promieniowaniem UV

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Czy wiedziałaś, że zmiany wywołane substancjami światłouczulającymi mają tzw. syndrom bumeranga, czyli lubią powracać i to nawet wówczas gdy odstawiłaś preparaty, które spowodowały ich pojawienie się?

Przed przystąpieniem do wykonania jakiegokolwiek zabiegu najlepiej skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem. Skórę mamy tylko jedną i warto o nią dbać… także latem.

Voucher na Dzień Ojca? – Jakie zabiegi dla mężczyzn na lato?

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Ojca. Jest to dzień, w którym większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, jaką rolę w naszym życiu odegrali lub nadal odgrywają nasi ojcowie. Nauczyli nas wielu przydatnych rzeczy, pokazali, że świat pełen jest niesamowitych zjawisk. Jednocześnie dbali o nasze bezpieczeństwo i troszczyli się o zapewnienie spokojnego dzieciństwa.

Zbliżające się święto to doskonała okazja, by odwdzięczyć się naszym ojcom za ich trud i poświęcenie. Idealnym do tego sposobem jest wręczenie w prezencie Vouchera na zabieg kosmetyczny.

Mezoterapia igłowa – sposób na problem z wypadającymi włosami

Dla kogo przeznaczony jest zabieg

Zabieg polecany panom, którzy od dłuższego czasu borykają się z problemem wypadających włosów. Zalecany jest również w przypadku, gdy włosy stają się coraz słabsze i utraciły swoją dawną gęstość.

Co można zyskać

Efekty można zaobserwować już kilkanaście dni po rozpoczęciu cyklu zabiegów. Mezoterapia igłowa hamuje proces wypadania włosów i pobudza do wzrostu nowych.
Panowie dłużej nie będą musieli ukrywać swoich przerzedzonych fryzur, gdyż w stosunkowo krótkim okresie odzyskają utracone z różnych przyczyn włosy.

Jak to działa

Metoda polega na wstrzykiwaniu pod powierzchnię skóry substancji bogatych w peptydy biomimetyczne, których zadaniem jest pobudzenie wzrostu i zahamowanie wypadania włosów. Sam zabieg jest mało bolesny za to niezwykle skuteczny.

Jak często powtarzać zabieg

Zabieg należy powtarzać co 7 – 14 dni w serii 4 – 6 zabiegów w zależności od zaleceń lekarza.

Jak długo trwa jeden zabieg

około 30 minut

Lipoliza iniekcyjna – modeluje ciało i usuwa niedoskonałości

Dla kogo przeznaczony jest zabieg

Panowie też zwracają uwagę na swoją sylwetkę. Po prostu czasem nie mają czasu lub sił na codzienne dbanie o siebie. Zapracowanym ojcom z pewnością przypadnie do gustu zabieg lipolizy iniekcyjnej, który pozwoli pozbyć się miejscowych złogów i niedoskonałości oraz wymodeluje sylwetkę.

Co można zyskać

Korzyści z zastosowania zabiegów jest wiele. Wśród programów zabiegowych znaleźć można takie, które:

 • wyszczuplą sylwetkę,
 • zredukują tkankę tłuszczową z miejsc, z których trudno się jej pozbyć w wyniku diety lub ćwiczeń fizycznych.

Jak to działa

Zabieg polega na miejscowym wstrzyknięciu substancji – roztwór fosfatydylocholiny – powodującej rozpad komórek tłuszczowych. Roztwór podaje się w serii zastrzyków bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Przed iniekcją skóra jest dezynfekowana i nanosi się na nią preparat znieczulający.
Rozpadające się komórki uwalniają do krwioobiegu tłuszcz, który transportowany jest do wątroby. Tam zostaje on rozłożony i wydalony z organizmu. Sam zabieg trwa do 30 minut, natomiast proces wydalania tłuszczu trwa do kilku tygodni.
Efekt? Pozbycie się uciążliwego i nieestetycznego podwójnego podbródka, czy usunięcie fałdek tłuszczu, z którymi nie radzi sobie żadna dieta ani ćwiczenia.

Jak często powtarzać zabieg

2 do 5 razy w odstępach nie mniejszych niż 6 – 8 tygodni

Jak długo trwa jeden zabieg

na zabieg trzeba poświęcić 30 minut

Masaż relaksacyjny – odprężenie po ciężkiej pracy

Dla kogo przeznaczony jest zabieg

Masaż relaksacyjny jest przeznaczony dla każdego. Z jego zbawiennego wpływu na ciało mogą korzystać panowie (i panie) cierpiący z powodu napiętych mięśni, stresu, poddenerwowania czy bezsenności. Wskazaniami do zabiegu są także bóle pleców, głowy, szyi oraz problemy z koncentracją.

Co można zyskać

Ojcowie docenią ten zabieg, ponieważ pozwoli on im się zrelaksować, odprężyć i pozbyć dokuczliwych bólów. Masaże wpływają także pozytywnie na stan psychofizyczny.

Jak to działa

Masaż relaksacyjny powoduje odprężenie mięśni, serce zaczyna bić w prawidłowym rytmie, a krew krążyć we właściwy sposób. Umysł się uspokaja, a ciało wycisza.

Jak często powtarzać zabieg

Wszystko zależy od predyspozycji, zaleceń lekarza oraz czasu pacjenta.

Jak długo trwa jeden zabieg

około 45 minut

Wyżej wymienione zabiegi to tylko propozycja. Z pewnością panowie obdarowani Voucherem z okazji Dnia Ojca znajdą idealny zabieg dla siebie.

5 zabiegów na twarz, które możesz wykonać latem

Lato zbliża się szybkimi krokami i zaraz weźmiecie się w ramiona. Chcesz wiedzieć, jakie idealne na lato zabiegi możesz sobie zafundować, aby powitać je jak najpiękniej?

LATO BEZ KURZYCH ŁAPEK – INIEKCJA TOKSYNĄ BOTULINOWĄ

Jeśli chcesz… 

na dłuuugi czas pozbyć się “kurzych łapek”, a także pragniesz pożegnać się z nieestetycznymi plisami poprzecznymi i poziomymi na czole. Po zastosowaniu tego zabiegu bay bay powiesz także tzw. lwiej rysie na czole, pomarańczowej skórce na brodzie, rysom na szyi i dekolcie.

Jak to działa?

Toksyna botulinowa hamuje uwalnianie acetylocholiny, czyli neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami, a tym samym blokuje synapsy nerwowo – mięśniowe, zapobiegając tworzeniu się zmarszczek.

Jaki efekt?

Efekt utrzymuje się 4,6 miesięcy.

3 zalety dla Ciebie

 • atrakcyjna cena,
 • wygładzenie “trudnych zmarszczek”,
 • po kilku minutach wracasz do normalnych zajęć

LATO Z CERĄ PEŁNĄ BLASKU – MEZOTERAPIA

Jeśli chcesz…

dodać skórze blasku, wyrównać koloryt, poprawić jędrność, pozbyć się rozstępów i cellulitu i odżywić włosy.

Jak to działa?

Specjalistka wstrzykuje w skórę koktajl lecznicze o bogatej zawartości witamin, minerałów, aminokwasów, peptydów biometrycznych, kwasu hialuronowego, antyoksydantów i innych aktywnych składników, których potrzebuje Twoja skóra, aby być głęboką odżywioną i jędrną.

Jaki efekt?

Najlepszy efekt głębokiego odżywienia utrzymasz, jeśli zastosujesz serię 4 – 6 zabiegów co tydzień lub co dwa tygodnie, a potem jeden zabieg co dwa lub trzy miesiące przez pół roku.

Trzy zalety dla Ciebie

 • precyzyjność
 • można łączyć z innymi zabiegami
 • mało ryzykowne

LATO Z NATURĄ – GENEO

Jeśli chcesz…

zmniejszyć pory, mieć gęstą, zdrową, dotlenioną, promienną, odżywioną cerę, zredukować zmarszczki i wyrównać koloryt skóry.

Jak to działa?

Urządzenie Geneo wywołuje w organizmie reakcję zwaną efektem Bohra polegającą na wysyłaniu tlenu do miejsca zabiegowego i złuszczaniu skórę oraz tworzeniu idealnego środowiska do wchłaniania składników odżywczych.

Jaki efekt?

Widoczny od razu.

3 zalety dla Ciebie

 • krótki czas zabiegu
 • po zabiegu od razu wracasz do codziennych zajęć
 • wykorzystanie naturalnych mechanizmów odnowy

LATO Z JĘDRNYM BIUSTEM – NICI PDO

Jeśli chcesz…

Stracić z oczu poziome oraz pionowe zmarszczki na czole, czy w ogóle wykonać lifting czoła, pozbyć się opadających brwi i worków pod oczami, usunąć fałdę nosowo-wargową oraz fałd podbródkowy i marionetkowy, a także gdy przeszkadza Ci fałd skóry na policzku, rysy na szyi i dekolcie, rozstępy i gdy chcesz ujędrnić piersi.

Jak to działa?

Specjalistka wszczepia pod skórę nici, które rozpuszczając się stymulują syntezę kolagenu, fibroblastów i angiogenezę, dzięki czemu skóra nabiera gładkości, jędrności i świetlistości.

Jaki efekt?

Pierwszy efekt można zobaczyć po dwóch, trzech tygodniach.

3 zalety dla Ciebie

 • efekt utrzymuje się nawet do dwóch lat
 • nie tylko na twarz, ale i na całe ciało
 • bardzo nowatorska technologia

LATO Z PIĘKNIEJSZYMI USTAMI – KWAS HIALURONOWY

Jeśli chcesz…

Powiększyć lub wymodelować usta, poprawić owal twarzy, zlikwidować zmarszczki, rozjaśnić cienie pod oczami, bezinwazyjnie skorygować nos, podnieść brwi czy odżywić skórę.

Jak to działa?

Lekarz podaje Ci substancję wypełniającą czyli kwas hialuronowy w dno zmarszczki wypychając ją, a przez to spłycając lub całkowicie usuwając.

Jaki efekt?

Efekt utrzymuje się od 9 miesięcy do roku

3 zalety dla Ciebie

 • idealny do powierzchniowych zmarszczek
 • idealny do skóry cienkiej i delikatnej
 • spektakularny efekt

LATO Z SZYBKIM LIFTINGIEM – RADIESSE

Jeśli chcesz…

Zrobić sobie pełen lifting twarzy, wymodelować linię żuchwy, pozbyć się głębokich bruzd nosowo – wargowych, a także odżywić, odmłodzić skórę oraz poprawić kontur twarzy.

Jak to działa?

Specjalny żel wypełnia miejsce, które pragniesz odmłodzić, a efekt jest natychmiastowy. Skóra migiem produkuje włókna kolagenowe.

Jaki efekt?

Efekt utrzymuje się od roku do dwóch lat

3 zalety dla Ciebie

 • szybki efekt
 • długo się utrzymuje
 • spektakularne

I jak? Który zabieg wybierasz?

TOP 5 ZABIEGÓW NA WIOSNĘ I LATO

   Późną wiosną i latem możemy pozwolić sobie na zabiegi, które z jednej strony nie narażą skóry na powikłania związane z mocnym promieniowaniem słonecznym, czyli przebarwienia posłoneczne, a z drugiej strony będą dalej stymulowały i odmładzały. Tak więc, w przypadku zabiegów anti-aging, rewitalizujących skórę, zrezygnujemy z zabiegów laserowego czy chemicznego złuszczania i stymulowania skóry, ale proponujemy zabiegi alternatywne o wysokiej skuteczności, lecz mniej inwazyjne. Ponadto w lecie proponujemy zabiegi typowo pielęgnacyjne, które przygotują skórę i ciało na lato i kąpiele słoneczne, działające nawilżająco, dotleniająco i antyoksydacyjnie. Dużą popularnością w tym okresie cieszą się też zabiegi wyszczuplające i antycellulitowe.

 

   Poniżej kilka najpopularniejszych zabiegów na wiosnę i lato z naszej oferty.

 

 • Mezoterapia bezigłowa SKINSHOOTER. Zabieg polega na wprowadzeniu w głąb skóry koktajlu substancji aktywnych, za pomocą przepływu prądu. Cząsteczki substancji aktywnych wnikają następnie do wnętrza komórek za pomocą zjawiska elektroporacji. Zabieg pozwala na wprowadzenie substancji aktywnych dokładnie tam, gdzie istnieje potrzeba wsparcia biologicznych funkcji skóry. Jest to opcja bezbolesnego i bezinwazyjnego zabiegu mezoterapii ? czyli bez użycia igieł, a różnorodność koktajli zabiegowych stwarza możliwość stworzenia indywidualnie dostosowanej pielęgnacji na miarę bieżących potrzeb skóry. Dodatkowo urządzenie powoduje elektrostymulację mięśni mimicznych twarzy.

 

 • geneO+. Ekspresowa pielęgnacja 3 w 1. Zabieg pozwala na 3 efekty pielęgnacyjne: naturalne i głębokie dotlenienie skóry, złuszczenie zrogowaciałej warstwy naskórka i wchłanianie składników rewitalizujących skórę. Dotlenienie następuje w wyniku wytworzenia efektu Bohra ? w wyniku działania specjalnie skonstruowanej kapsułki masującej i nakładanego preparatu wytwarza się środowisko bogate w CO2, w skórze zmniejsza się powinowactwo hemoglobiny do tlenu, który następnie uwalnia się do tkanek natychmiast dotleniając skórę. Kapsułka masująca uwalnia mikrogranulki złuszczające warstwę rogową, a dotleniona i złuszczona skóra wchłania substancje aktywne zawarte w zaaplikowanym preparacie, m.in. kwas hialuronowy, azelainowy, kojowy i retinol.

 

 • Infuzja tlenowa. To także jedna z metod wtłaczania substancji aktywnych, jednak w tym przypadku za pomocą tlenu pod wysokim ciśnieniem. Różnorodność koktajli zabiegowych również stwarza możliwość doboru programu do potrzeb skóry. Efekty zabiegu to nawilżona, dotleniona i rozjaśniona skóra.

 

 • Fala radiowa ACCENT/EXILIS/VIVACE. Zabiegi z użyciem fali radiowej są całoroczną alternatywą dla laserowych zabiegów liftingujących, ujędrniających, zagęszczających skórę oraz modelujących sylwetkę (ujędrniając ?wiotkści? i spalając tkankę tłuszczową). Mechanizm działania fali radiowej polega na przebudowie włókien kolagenowych i elastynowych. W wyniku ?zniszczenia? starych i uszkodzonych włókien oraz pobudzenia procesu neokolagenogenezy, dochodzi do zagęszczenia i ujędrniania wiotkiej skóry oraz poprawy owalu twarzy jak i ciała. Jeżeli problemem jest miejscowo nadmiernie zlokalizowana tkanka tłuszczowa, fala radiowa (różnica polega na doborze parametrów) inicjuje proces lipolizy, a dodatkowe działanie ultradźwięków niszczy strukturę komórek tłuszczowych. Proces ten prowadzi do zmniejszenia objętości tkanki tłuszczowej. Wyjątkowym zabiegiem z użyciem fali radiowej jest zabieg VIVACE, który łączy w sobie technologię fali radiowej, mezoterapii mikroigłowej oraz światła LED. Polecany w celu ujędrniania i odmładzania skóry jak i walki z bliznami czy rozstępami.

 

 • Endermologia i endermolift. Masaż próżniowy ciała, który zwiększa krążenie w skórze i tkance podskórnej, zwiększa metabolizm komórkowy, drenuje tkankę podskórną, pobudza proces lipolizy, eliminuje cellulit, pobudza syntezę kolagenu i elastyny zwiększając gęstość skóry. Endermologia wyraźnie poprawia wygląd i kondycję ciała. Endermolift to z kolei masaż próżniowy twarzy, który również zwiększa przepływ krwi i limfy, pobudza krążenie w skórze, zwiększa dotlenienie i ukrwienie komórek. Różnorodność wyboru programów zabiegowych (m. in. takie jak program ujędrniający i poprawiający owal, detoksykujący, czy rozświetlający) pozwalają dostosować zabieg do potrzeb skóry. Masaż próżniowy twarzy także mechanicznie stymuluje fibroblasty, pobudzając syntezę kolagenu i elastyny. Endermolift polecamy jako zabieg samodzielny lub w połączeniu z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi ? ukrwiona skóra lepiej wchłania substancje aktywne.

 


Alicja Iwańska-Dyrcz
kosmetolog

Promocje

promocje medycyna estetyczna

GENEO NEOBRIGHT

Zobacz więcej
promocje medycyna estetyczna

MISJA PŁASKI BRZUCH / SMUKŁA TALIA

Zobacz więcej

Przygotowalismy więcej promocji, zobacz wszystkie!

Wszystkie promocje
* Promocje nie łączą się ze sobą

Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej MEDICOR

ul. Rakowicka 6/5
31-510 Kraków

Formularz kontaktowy