facebook
zabiegi estetyczne

Wybierz język:

Strona główna » Wpis bloga

ZABIEGI

Dogodne finansowanie:

zabiegi na raty

Skąd się biorą przebarwienia skórne?

Delikatne piegi na twarzy czy dekolcie bywają bardzo urocze, a ostatnimi czasy nawet stają się modne. Niestety ciemne plamy wokół ust, na rękach czy dłoniach nie wyglądają już tak uroczo. Czasami mogą ujawniać się też białe plamki na skórze. Dlaczego pojawiają się na skórze i czy można się ich skutecznie pozbyć?

Skąd biorą się przebarwienia skóry?

Przebarwienia na skórze powstają pod wpływem nieprawidłowej pracy melanocytów, czyli komórek produkujących melaninę (barwnik skóry). Niekiedy może ich być za dużo, są zbyt aktywne i wytwarzają zbyt wiele barwnika. Co ważne, przebarwienia najczęściej występują w miejscach najbardziej narażonych na kontakt ze słońcem, czyli na twarzy, dekolcie, przedramionach, ramionach, dłoniach i łydkach.

Problemy z przebarwieniami mogą ujawniać się także w przypadku zmian hormonalnych, pod wpływem stanów zapalnych, podczas przyjmowania niektórych leków czy stosowania kosmetyków lub perfum, w których składzie znajdują się substancje fotouczulające. Zwykłe przebarwienia nasilają się wraz z wiekiem.

Jak skutecznie pozbyć się przebarwień?

Przede wszystkim zaleca się skonsultowanie problemu z dermatologiem, ponieważ niekiedy przebarwienia mogą być objawem nieprawidłowości w organizmie. W niektórych przypadkach wystarczające mogą okazać się kremy rozjaśniające. Stosowane są preparaty zawierające w swoim składzie m.in. kwasy owocowe i witaminę C, kwas kojowy, umbeliferon, hydrochinon. W gabinecie kosmetycznym można też poddać się peelingowi kawitacyjnemu, dzięki któremu można zredukować płytkie przebarwienia. Nieco intensywniejszym zabiegiem jest mikrodermabrazja, czyli złuszczanie mechaniczne. Na przebarwienia skórne zalecany jest też laser frakcyjny.

Do przebarwień zaliczamy nie tylko ciemne, ale również białe plamki. Najczęściej powstają one pod wpływem urazów, takich jak oparzenia (np. słoneczne), otarcia, zranienia czy stany zapalne, które przyczyniają się do zniszczeń melanocytów. Niestety białe plamki mogą oznaczać również chorobę, dlatego też przed zastosowaniem jakichkolwiek środków zaradczych, warto wcześniej skonsultować problem z dermatologiem.

 

Peeling chemiczny – popularny i skuteczny zabieg.

Peeling chemiczny, potocznie tzw. kwasy, polega na nałożeniu odpowiedniego roztworu kwasu lub mieszanki kwasów na skórę. W wyniku zabiegu dochodzi do pobudzenia procesów naprawczych w naskórku i skórze właściwej oraz do złuszczania się naskórka.

Na rynku dostępnych jest wiele peelingów chemicznych, różniących się zastosowanym kwasem lub mieszanką kwasów czy stężeniem kwasów. Poszczególne kwasy mają też odmienne właściwości biologiczne a wybór preparatu uzależniony jest od danego problemu skórnego i należy do kosmetologa czy też lekarza dermatologa.

Okres jesieni, zimy i wczesnej wiosny jest idealnym czasem na zabiegi z wykorzystaniem peelingów chemicznych. Umiarkowane temperatury powietrza i małe promieniowanie słoneczne twarzą korzystne warunki dla poddawania się kuracjom peelingami chemicznymi.

 

Oddziaływanie peelingów chemicznych na skórę możemy określić jako wielokierunkowe. Mianowicie po wykonaniu serii zabiegów z wykorzystaniem odpowiednio dobranych do skóry peelingów chemicznych obserwuje się:

 • redukcję niedoskonałości (zaskórniki, rozszerzone pory) i wygładzenie powierzchni skóry,
 • redukcja zmian trądzikowych, blizn potrądzikowych i przebarwień pozapalnych,
 • wyrównanie kolorytu, rozjaśnienie przebarwień oraz nadanie skórze blasku,
 • korzystne pogrubienie żywych warstw naskórka natomiast redukcja nadmiernej warstwy rogowej,
 • redukcja objawów starzenia się skóry, spłycenie zmarszczek i poprawa gęstości  i  sprężystości skóry,
 • oczyszczenie i dotlenienie, przywrócenie właściwych funkcji skóry,
 • zwiększenie skórnej absorpcji składników aktywnych z preparatów pielęgnacyjnych.

Peeling chemiczny ? dla kogo? Jakie są przeciwwskazania?

Zabiegi z użyciem peelingów chemicznych przeznaczone są dla każdego typu skóry, jednak przed zabiegiem należy wykluczyć przeciwwskazania, którymi są m. in. wszelkie bakteryjne, wirusowe lub grzybicze infekcje skórne, uszkodzona ciągłość naskórka, kuracja doustnymi retinoidami (pół roku przerwy), choroby autoimmunologiczne skóry, stan zapalny w organizmie (gorączka), opalona skóra.

Zabieg oraz postępowanie pozabiegowe

Do zabiegu z użyciem peelingów chemicznych warto przygotować skórę. W tym celu zaleca się stosowanie przez okres około dwóch tygodni przed zabiegiem, produktu do codziennej pielęgnacji domowej, zawierającego niskie stężenie kwasów: żel do mycia twarzy, tonik lub krem. Kurację peelingami chemicznymi w gabinecie rozpoczyna się od preparatów o niskich stężeniach   a następnie można zastosować mocniejsze roztwory. Zabiegi wykonuje się w odstępach od dwóch do czterech tygodni i zaleca się wykonanie serii 4-6 zabiegów.

Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i podrażniona. W 2 lub 3 dobie po zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać, co może potrwać do około tygodnia po zabiegu. Wówczas należy stosować preparaty nawilżające, łagodzące i wspomagające regenerację naskórka. Przez cały czas trwania kuracji, oraz co najmniej miesiąc od jej zakończenia należy stosować filtry UVA i UVB, SPF 50, niezależnie od pory roku.

W Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej MEDICOR posiadamy bardzo szeroką ofertę peelingów chemicznych. Znajdują się w niej roztwory zawierające czyste kwasy takie jak salicylowy, migdałowy, mlekowy, trójchlorooctowy (TCA) oraz roztwory zawierające mieszankę różnych kwasów, takie jak: kwas pirogronowy + mlekowy, azelainowy + salicylowy, glikolowy + salicylowy, kojowy + mlekowy czy płyn Jessnera (mieszanina kwasu salicylowego, rezorcyny i retinolu). 

 

Jak już wyżej wspomniano, działanie wszystkich kwasów jest wielokierunkowe, przeciwstarzeniowe i mniej lub bardziej złuszczające, jednak każdemu kwasowi można przypisać pewne jego szczególne właściwości:

 • kwas salicylowy jest przede wszystkim ceniony za zwoje właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, komedolityczne (trądzik),
 • kwas migdałowy za działanie przeciwbakteryjne, normalizujące, przeciwstarzeniowe (trądzik, trądzik dorosłych, fotostarzenie),
 • mlekowy – nawilżające i depigmentujące (skóry wrażliwe, suche, przebarwienia),
 • TCA – bardzo silne działanie złuszczające, działanie depigmentacyjne, przeciwstarzeniowe (przebarwienia, starzenie się skóry, blizny),
 • pirogronowy – przeciwbakteryjne i przeciwstarzeniowe (trądzik, trądzik dorosłych, fotostarzenie),
 • azelainowy – silne działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i depigmentujące (trądzik, trądzik różowaty, przebarwienia),
 • glikolowy – przeciwstarzeniowe, nawilżające (objawy starzenia się skóry, suchość skóry),
 • kojowy- depigmentacyjne (przebarwienia).

Po konsultacji kosmetolog kwalifikuje klienta do zabiegu oraz dobiera odpowiednią kurację.

Czas na laseroterapię – Odmładzanie.

 

Jesień i zima to idealny czas na poddanie się zabiegom laserowym i choć istnieją zabiegi całoroczne, które z powodzeniem możemy wykonywać latem – dotyczą one części ciała, które nie są narażone na działanie promieni słonecznych. Jednak bez wątpienia terapie na twarz, szyję, dekolt i dłonie muszą zaczekać na okres posłoneczny.

Odmładzanie energią laserową stało się alternatywą dla wypełniaczy i chirurgicznych zabiegów liftingujących. Dzięki różnorodnym możliwościom długości fal laserów możliwe jest wykonanie wielowymiarowych zabiegów.

Niezwykłą  popularnością i efektywnością cieszy się nowatorski zabieg ENDOLIFTING – FOTONA 4D. Dzięki  uzupełniającej się pracy długości fal światła dwóch laserów: neodymowego  (Nd:YAG) i erbowego (Er:YAG),  jednocześnie stosowanych w czterech różnych trybach (EndoLifting, FRAC3, PIANO oraz SupErfacial), które jeden po drugim łączą się w jedną skuteczną terapię wykonywaną w ramach jednego zabiegu. Podczas nieinwazyjnego zabiegu  laserem stymulowane są głębsze, pośrednie i powierzchowne  struktury skóry,  co pozwala jednocześnie oddziaływać na różne jej niedoskonałości, np.  wypełnić bruzdy nosowo-wargowe już po pierwszym zabiegu.

Pierwszym etapem zabiegu jest ENDOLIFTING czyli wewnętrzna terapia laserowa (stymulacja od strony jamy ustnej – przedsionek jamy ustnej). Nieablacyjne działanie lasera Er:YAG umożliwia kontrolowane i delikatne podgrzanie w celu stymulacji włókien kolagenowych. Efektem tego jest zdecydowane zwiększenie napięcia i elastyczności  oraz wypełnienie bruzd nosowo-wargowych (działa jak wypełniacz).

Tryb FRAC3 odmładza specyficzne, głębsze niedoskonałości. Frakcyjny efekt 3D powoduje powstanie drobnych, regionalnych punktów wysokiej temperatury na różnej głębokości skóry – uzupełnia to działanie EndoLiftingu i wyraźnie poprawia zagęszczenie skóry.

Tryb  PIANO wysyła długi impuls lasera Nd:YAG w celu uzyskania efektu zwiększenia napięcia powierzchni skóry i podgrzania jej, koncentrując się na dostarczeniu energii aż do tkanki podskórnej. Efekt termoliftingu. Przy tym trybie stosowany jest dodatkowo system monitoringu termicznego, zwiększający dokładność i bezpieczeństwo zabiegu.

Ostatni etap to SupErfacial – zakończenie procedury zabiegowej peelingiem laserowym czyli delikatną, tzw. zimną ablacja laserem Er:YAG , która zapewni  dodatkowo poprawę kolorytu, wygładzenie powierzchni, zmniejszenie drobnych zmarszczek i innych niedoskonałości skóry, np. rozszerzone pory.

Choć zabieg  ENDOLIFTING 4D łączący  cztery procedury w jeden zabieg stanowi prawdziwą alternatywę dla zabiegów z użyciem wypełniaczy i daje nowy wymiar piękna, to w zależności od indywidualnych potrzeb skóry, każdą z nich możemy  wykonać  jako oddzielny zabieg lub jako kontynuację wszystkich czterech procedur, dając  naprawdę widoczne i spektakularne efekty.  Dodatkową zaletą zabiegu jest fakt, że jest bezbolesny i komfortowy – nie wymaga znieczulenia, a czas rekonwalescencji ograniczony jest do maksymalnego minimum.

Platforma laserowa FOTONA to nie tylko zabieg ENDOLIFTING 4D, z powodzeniem oferuje nam inne możliwości zabiegowe takie jak.:

 • zamykanie naczynek,
 • usuwanie przebarwień,
 • leczenie trądziku,
 • usuwanie blizn i rozstępów,
 • dermatochirurgię,
 • leczenie chrapania i grzybicy paznokci

Anna Sołtys
Kosmetolog

Czas na laseroterapię.

Na przestrzeni ostatnich lat, lasery były konsekwentnie udoskonalane, znajdując we współczesnej medycynie coraz szersze zastosowanie. Fotona Spectro SP to jeden z najbardziej zaawansowanych systemów tego typu. Dzięki kombinacji dwóch długości fali wiązki lasera: Nd:YAG – 1064 nm i Er:YAG – 2940 nm umożliwia wykonanie wielu procedur zarówno leczniczych jak i estetycznych. Wykorzystywany jest między innymi do przeprowadzania zabiegów w dziedzinie dermatologii, ginekologii, laryngologii. Daje lekarzowi możliwość oddziaływania na skórę celem poprawienia jej jakości, odmłodzenia, zredukowania blizn, przebarwień czy poszerzonych naczynek. 

Z powodzeniem stosowany jest także na przykład w leczeniu grzybicy paznokci.

Często spotykanym problemem estetycznym są drobne, poszerzone naczynia krwionośne (teleangiektazje, wenulektazje). Dzięki odpowiednio dobranej długości fali wysoce skuteczny w leczeniu tego typu zmian jest laser Nd:YAG 1064 nm. W trakcie zabiegu emitowana energia świetlna jest pochłaniania przez barwnik krwi (hemoglobinę) ulegając przemianie na energię cieplną, co powoduje lokalną destrukcję naczynia krwionośnego. Niektóre z naczyń zamykają się natychmiast, inne wymagają dłuższego czasu – około 3-4 tygodni, ew. powtórzenia zabiegu. Przed rozpoczęciem usuwania tzw. “pajączków” na nogach, wskazana jest konsultacja chirurga naczyniowego, celem wykluczenia poważniejszych chorób układu żylnego.

Fala 1064 nm to najgłębiej penetrujący promień lasera, dlatego bardzo dobrze sprawdza się w terapii grzybicy paznokci. Leczenie laserem jest bezbolesne i nie uszkadza płytki paznokciowej. Pozwala na szybsze zlikwidowanie problemu niż kuracja lakierami przeciwgrzybiczymi. Jest również obiecującą alternatywą dla obciążających organizm leków doustnych. Poddając się leczeniu, należy jednak pamiętać o odkażeniu obuwia, by uniknąć ponownej infekcji.

Laser Er:YAG systemu Fotona Spectro SP emituje wiązkę silnie oddziałującą na wodę zawartą w tkankach. Może służyć do usuwania drobnych zmian skórnych, leczenia blizn, odmładzania skóry, ale to tylko niektóre zastosowania. Odpowiednio dobrane parametry pozwalają na przeprowadzanie zabiegów w obrębie  jamy ustnej i gardła. Przykładem takiego zastosowania jest leczenia chrapania spowodowanego drganiem wiotkich części podniebienia i języczka. Po zakwalifikowaniu przez lekarza laryngologa, pacjent jest poddawany nieinwazyjnej, bezbolesnej terapii w czasie której promień lasera podgrzewa tkanki powodując obkurczenie kolagenu, a co za tym idzie usztywnienie struktur odpowiedzialnych za powstawanie wibracji. W efekcie problem chrapania ulega znacznej redukcji lub całkowitej eliminacji.

Powyższy artykuł prezentuje jedynie część zastosowań nowoczesnej laseroterapii – dziedziny wciąż dynamicznie rozwijanej, stwarzającej coraz większe możliwości terapeutyczne.

Justyna Kostyra-Grabowska
specjalista dermatolog

Z Accent Prime pokochasz swoje kształty!

Accent Prime – to doskonałe urządzenie przeznaczone do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz redukcji cellulitu, rozstępów i przebarwień. Efektem zabiegów z wykorzystaniem platformy jest również znaczna poprawa napięcia i kondycji skóry. Jesteśmy jedynym Centrum Medycznym w Krakowie posiadającym to innowacyjne urządzenie!

Accent Prime to przełom w modelowaniu ciała z zastosowaniem najnowszych technologii.

Sekretem skuteczności urządzenie jest zastosowanie najwyższej dostępnej na rynku częstotliwości fali radiowej w technologii UniPolar oraz technologii ultradźwiękowej o działaniu poprzecznym.

Na czym polega skuteczność Accient Primer?

W trakcie zabiegu wibrujące zimne ultradźwięki niszczą membranę komórek tłuszczowych co powoduje ich stopniowy rozpad. Zniszczone komórki tłuszczowe są usuwane z organizmu przez system limfatyczny. Urządzenie stosuje również ciepłe ultradźwięki, które generują skompresowaną falę ultradźwiękową powodującą niszczenie depozytów tłuszczu temperaturą. Używając tej samej głowicy można pracować ciepłymi lub zimnymi ultradźwiękami. Możliwe jest też połączenie obu technologii dla uzyskania najlepszego efektu.

Zabieg zalecany jest do walki z:

 • nadmiarem nagromadzonej tkanki tłuszczowej,
 • cellulitem,
 • wiotką skórą ciała i twarzy,
 • naciągniętą skórą po utracie wagi, ciąży czy w wyniku starzenia się,
 • zmarszczkami i bruzdami,
 • przebarwieniami,
 • rozstępami.

Platforma wyposażona jest w kilka głowic, dzięki czemu jesteśmy w stanie precyzyjnie dotrzeć do każdej części ciała. Największa z głowic umożliwia wykonanie zabiegu na powierzchni 300 cm 2 w około 20 minut! Accent Primer emituje ultradźwięki, które rozgrzewając tkankę, równomiernie niszczą komórki tłuszczowe. Jego skuteczność jest potwierdzona badaniami histologicznymi. Nowe aplikatory to jeszcze większa skuteczność – urządzenie zasysa skórę i chłodzi ją co zwiększa komfort w trakcie zabiegu.

Zabiegi wykonywane przy użyciu Accient Prime są bezpieczne dla każdego typu skóry. Można wykonywać je na każdej partii ciała, na różnych głębokościach skóry, daje to większą kontrolę nad zabiegiem i jego większą skuteczność. Dzięki połączeniu różnych technologii efekty pojawiają się znacznie szybciej przy mniejszej ilości sesji zabiegowych. Co ważne, zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Pacjent zaraz po nim może wrócić do swoich codziennych zajęć.

Jedyny Accent Prime w Krakowie znajduje się właśnie u Nas!

Rezerwacja terminów:

tel. 792 552 777
mail:. centrum@medicor.krakow.pl

Na czym polega infuzja tlenowa?

Infuzja tlenowa to zabieg, który wykonywany jest w celu poprawy stanu skóry. Dzięki niemu można w bardzo szybki sposób odmłodzić, odświeżyć i przywrócić blask twarzy, dlatego też bardzo często wykonywany jest przed ważnymi wydarzeniami. Przeprowadzany regularnie stanowi świetne uzupełnienie profilaktyki przeciwstarzeniowej.

Na czym polega infuzja tlenowa?

Infuzja tlenowa to zabieg, który wykonuje się przy pomocy czystego, sprężonego tlenu. Wraz z tlenem w głąb skóry wprowadzane są substancje aktywne, np. kwas hialuronowy, antyoksydanty, witaminy lub retinol, dobierane w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Metoda ta wykorzystuje dwie technologie – terapię tlenem, który transportowany jest do głębokich warstw skóry, dzięki czemu poprawia przemianę materii i wzmacnia proces regeneracji, oraz wprowadzaniu do skóry silnie skoncentrowanych składników odżywczych.

Bardzo ważne jest, że zabieg infuzji tlenowej przebiega bez konieczności uszkodzenia naskórka, a jednocześnie gwarantuje znacznie intensywniejsze i skuteczniejsze oddziaływanie wprowadzonych substancji aktywnych. Bardzo często jest stosowana alternatywnie wobec mezoterapii czy zastrzyków z botoksu.

Kiedy zalecany jest zabieg infuzji tlenowej?

Infuzja tlenowa to zabieg, który może być wykonywany w przypadku różnorodnych problemów natury estetycznej. Znajduje dość szerokie zastosowanie w kosmetyce, chociaż najbardziej znana jest jako tzw. zabieg bankietowy, ponieważ zapewnia natychmiastowe rezultaty. Szybko przywraca jędrność, blask i witalność skórze, przez co niekiedy wykonywany jest przed ważnymi uroczystościami, np. przyjęciami.

W praktyce jednak infuzja tlenowa może być wskazana m.in. w przypadku:

 • jako kuracja łagodząca po estetycznych zabiegach kosmetycznych, np. laseroterapii
 • profilaktyczny zabieg pielęgnacyjny zapobiegający powstawaniu niedoskonałości

Składniki serum stosowane podczas zabiegu tlenowego są dobierane stosownie do indywidualnego problemu, z jakim zmaga się pacjent. Infuzja tlenowa najczęściej ma na celu nawilżenie, regenerację i odmłodzenie skóry twarzy. Może również sprzyjać redukcji niektórych mankamentów pojawiających się na skórze, takich jak np. przebarwienia, trądzik, plamy pigmentacyjne czy stany zapalne.

Laser diodowy LIGHT SHEER to najlepsze urządzenie do depilacji laserowej na rynku od wielu lat!

Czy wiesz że, Medicor oferuje zabiegi depilacji laserowej już od 11 lat? Posiadamy urządzenie do depilacji laserowej Light Sheer Lumenis, które są najnowszym, najszybszym i zarazem najmocniejszym systemem na świecie do trwałego usuwania włosów. Powinniście wiedzieć że wiązka emitowana przez laser jest absolutnie bezpieczna i przenika tylko 2 mm w głąb skóry, w związku z tym nie ma wpływu na funkcjonowanie organizmu. Czy jeszcze trzeba kogoś przekonywać do tego zabiegu?

Ponadto należy wiedzieć, że laser medyczny LightSheer został wytworzony oraz zatwierdzony do stosowania w medycynie estetycznej w celu usuwania zbędnego owłosienia, w tym leczenia takich schorzeń jak hirsutyzm – czyli nieprawidłowego owłosienia wywołanego zaburzeniami hormonalnymi.

Pewnie nie raz zastanawialiście się, jak działa laser na mieszek włosowy? Jest to zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera, pochłanianane wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę,  zamieniane jest na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka. Jak wykazały badania kliniczne, zjawisko to jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Pozostałe okresy wzrostowe włosów, czyli faza zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) są nieme na światło lasera.  Urządzenie LightSheer Diode Laser System oferuje wysoką moc, a także krótkie i bardzo długie impulsy, aby bezpiecznie i skutecznie przeprowadzać zabiegi na wszystkich typach skóry, włączając w to skórę opaloną i najszerszy zakres jeżeli chodzi o kolor włosów, głębokość i obszar działania.   Energia laserowa pochłaniana jest przez ciemny barwnik włosa (z tego powodu depilacja laserowa wykonywana jest tylko u osób z ciemnymi włosami), a następnie zmieniając się w energię termiczną (cieplną) niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa, bez uszkodzenia otaczającej skóry. Depilację laserową można przeprowadzić na nieomal całym obszarze ciała.

A jakie są efekty?
Light  Sheer to gwarancja  najwyższej skuteczności  oraz bezbolesnego i najkrótszego  czasu trwania zabiegu laserowego. To idealna alternatywa dla osób szukających szybkich, trwałych i bezbolesnych metod depilacji, pragnących spełnić marzenie o gładkiej skórze na zawsze !

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • Ciąża
 • Leki światło-uczulające (stosowane w ostatnich 2 tyg przed zabiegiem)
 • Jasny kolor włosów
 • Bielactwo, Łuszczyca
 • Obecna opryszczka

Przygotowanie do zabiegu:

 • nie wyrywać włosów minimum 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem
 • nie stosować kremów depilujących 1 tydzień przed zabiegiem
 • opalenizna (nie należy opalać skóry na 3 tygodnie przed zabiegiem)
 • krem samoopalający (przestać stosować 1 tydzień przed zabiegiem)
 • krem z retinolem i witaminą C ( przestać używać na 2 tygodnie przed zabiegiem)
 • zioła (dziurawiec, nagietek; przestać używać na 2 tygodnie przed zabiegiem)
 • depilacja woskiem i pęsetą ( przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem) 

Na czym polega infuzja tlenowa?

Infuzja tlenowa to zabieg, który wykonywany jest w celu poprawy stanu skóry. Dzięki niemu można w bardzo szybki sposób odmłodzić, odświeżyć i przywrócić blask twarzy, dlatego też bardzo często wykonywany jest przed ważnymi wydarzeniami. Przeprowadzany regularnie stanowi świetne uzupełnienie profilaktyki przeciwstarzeniowej.

Na czym polega infuzja tlenowa?

Infuzja tlenowa to zabieg, który wykonuje się przy pomocy czystego, sprężonego tlenu. Wraz z tlenem w głąb skóry wprowadzane są substancje aktywne, np. kwas hialuronowy, antyoksydanty, witaminy lub retinol, dobierane w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Metoda ta wykorzystuje dwie technologie – terapię tlenem, który transportowany jest do głębokich warstw skóry, dzięki czemu poprawia przemianę materii i wzmacnia proces regeneracji, oraz wprowadzaniu do skóry silnie skoncentrowanych składników odżywczych.

Bardzo ważne jest, że zabieg infuzji tlenowej przebiega bez konieczności uszkodzenia naskórka, a jednocześnie gwarantuje znacznie intensywniejsze i skuteczniejsze oddziaływanie wprowadzonych substancji aktywnych. Bardzo często jest stosowana alternatywnie wobec mezoterapii czy zastrzyków z botoksu.

Kiedy zalecany jest zabieg infuzji tlenowej?

Infuzja tlenowa to zabieg, który może być wykonywany w przypadku różnorodnych problemów natury estetycznej. Znajduje dość szerokie zastosowanie w kosmetyce, chociaż najbardziej znana jest jako tzw. zabieg bankietowy, ponieważ zapewnia natychmiastowe rezultaty. Szybko przywraca jędrność, blask i witalność skórze, przez co niekiedy wykonywany jest przed ważnymi uroczystościami, np. przyjęciami.

W praktyce jednak infuzja tlenowa może być wskazana m.in. w przypadku:

 • jako kuracja łagodząca po estetycznych zabiegach kosmetycznych, np. laseroterapii
 • profilaktyczny zabieg pielęgnacyjny zapobiegający powstawaniu niedoskonałości

Składniki serum stosowane podczas zabiegu tlenowego są dobierane stosownie do indywidualnego problemu, z jakim zmaga się pacjent. Infuzja tlenowa najczęściej ma na celu nawilżenie, regenerację i odmłodzenie skóry twarzy. Może również sprzyjać redukcji niektórych mankamentów pojawiających się na skórze, takich jak np. przebarwienia, trądzik, plamy pigmentacyjne czy stany zapalne.

Jak skutecznie zredukować popękane naczynka?

Popękane naczynka objawiają się czerwonymi lub niebieskimi ?pajączkami?, które występują m.in. na twarzy, udach czy podudziach. Dla wielu osób stanowią poważny problem natury estetycznej, stąd też stosowane są różnorodne preparaty, m.in. maści i kremy, które mają na celu złagodzenie zmian. Niestety nie zawsze są one skuteczne. Innym sposobem na zamykanie naczynek jest terapia laserowa, wykonywana w profesjonalnych gabinetach medycyny i kosmetologii estetycznej.

Pękające naczynka pojawiają się ze względu na działanie estrogenu i jego właściwości rozluźniające mięśnie naczyń. Na występowanie problemów z naczynkami wpływ mogą mieć też czynniki genetyczne, nieodpowiedni sposób odżywiania się czy styl życia.

Rozszerzone naczynka mogą ujawnić się praktycznie na każdym typie cery. Najbardziej narażona na nie jest skóra delikatna, wrażliwa i cienka. Istnieją pewne czynniki, które powodują nasilenie problemu. Zazwyczaj naczynka rozszerzają się m.in.:

 • po wypiciu gorącej kawy lub mocnej herbaty
 • po spożyciu alkoholu
 • po spożyciu pikantnych potraw
 • pod wpływem zmian temperatury
 • pod wpływem niesprzyjających warunków atmosferycznych, takich jak wiatr, mróz czy promienie słoneczne
 • pod wpływem zdenerwowania i stresu

Jak skutecznie pozbyć się popękanych naczynek?

Jedną z najnowocześniejszych metod redukowania zmian naczyniowych jest laseroterapia. Laser jest w stanie usunąć nawet zaawansowane niedoskonałości ujawniające się na różnych głębokościach. Pozwala wyeliminować zarówno czerwone, jak i niebieskie naczynka. Warto jednak pamiętać, że zabiegi tego rodzaju powinny być wykonywane wyłącznie przez specjalistów w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Przed skorzystaniem z takiej terapii warto skonsultować się z dermatologiem, który dokładnie zdiagnozuje problem.

Zalety laserowego zamykania naczynek

Do głównych zalet laserowego zamykania naczynek możemy zaliczyć skuteczność metody oraz krótki okres gojenia się zmian. Jest to zabieg praktycznie bezbolesny i nieinwazyjny. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do domu.

Rodzaje mezoterapii twarzy

Mezoterapia twarzy to ogólna nazwa określająca kilka różnych zabiegów leczniczych i profilaktycznych, które stosowane są głównie w dermatologii i medycynie estetycznej. Zabiegi mezoterapii mają na celu przede wszystkim wprowadzenie substancji odżywczych lub regenerujących do głębszych warstw skóry.

Główne rodzaje mezoterapii

 • Mezoterapia igłowa. Zabieg mezoterapii igłowej polega na wykonywaniu mikronakłuć o maksymalnej głębokości do 4mm. Przebicie się przez naskórek zwiększa działanie wprowadzanych substancji aktywnych i przyspiesza uzyskanie oczekiwanych efektów. Co więcej, mikronakłucia pobudzają skórę do samoregeneracji i tworzenia nowych włókien kolagenowych i elastyny. Mezoterapia igłowa może być wykonywana następującymi metodami: igłą i strzykawką, specjalnym pistoletem, rollerem lub dermapenem.
 • Mezoterapia bezigłowa. Jest to metoda bezinwazyjna, jak sama nazwa wskazuje, bezigłowa. W tym przypadku działa zjawisko elektroporacji. Są to procesy, które zachodzą w błonie komórkowej pod wpływem działania pola elektrycznego, które wytwarzane jest przez specjalne urządzenie. Jego zadaniem jest otwarcie porów skóry, przez które do komórek wnikają cząstki substancji leczniczych, a wydalane są produkty przemiany materii. Mezoterapia bezigłowa jest całkowicie bezbolesna, bezpieczna i zapewnia stosunkowo szybkie rezultaty w postaci m.in. redukcji zmarszczek, poprawy kolorytu i struktury skóry.
 • Sonoforeza. To rodzaj mezoterapii twarzy określany mianem masażu ultradźwiękowego. Sonoforeza uznawana jest za odmianę mezoterapii bezigłowej, ponieważ działa bardzo podobnie. Różnica polega na tym, że w przypadku sonoforezy mamy do czynienia z ultradźwiękami, a nie prądem elektrycznym jak w przypadku mezoterapii bezigłowej. Ta metoda jest stosowana najczęściej w przypadku trądziku różowatego i pospolitego oraz do redukcji blizn i odmrożeń.
 • Jonoforeza. Jest to rodzaj mezoterapii, w którym wykorzystane jest zjawisko dysocjacji elektrolitycznej. Powstaje ono pod wpływem działania prądu stałego, który wykorzystywany jest do transportu substancji leczniczych w formie jonów w głąb skóry. W jonoforezie używane są wyłącznie związki chemiczne, które ulegają dysocjacji elektrolitycznej, czyli sole, kwasy i zasady.

Promocje

promocje medycyna estetyczna

Modelowanie i ujędrnianie ciała!

Zobacz więcej
promocje medycyna estetyczna

Promocje na zabiegi laserowe Fotona Spectro SP

Zobacz więcej

Przygotowalismy więcej promocji, zobacz wszystkie!

Wszystkie promocje
* Promocje nie łączą się ze sobą

Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej MEDICOR

ul. Rakowicka 6/5
31-510 Kraków

Formularz kontaktowy