fbpx

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

COVID-19

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

OrtopediaW naszym Centrum Medycznym Medicor w Krakowie, które znajdziecie na parterze Rakowicka Residence dostępni są wyspecjalizowanie lekarze ortopedzi. Specjaliści zajmują się udzielaniem konsultacji z zakresu ortopedii, konsultacji urazowych, przeprowadzają badania USG oraz zabiegi podstawowe, jak podanie sterydu, kwasu hialuronowego i innych. Ponadto stawiają diagnozy i planują leczenie dopasowane do pacjenta i jego problemu. Stosując wiele technik oraz korzystając z wiedzy i doświadczenia potrafią zażegnać wiele problemów ortopedycznych, oraz przywrócić komfort życia.

Zapraszamy: ul. Rakowicka 6, 31-511 Kraków (Parter).
Godziny otwarcia Centrum Medycznego: Pn-Pt: 12:00 - 18:00

Nasze wieloletnie doświadczenie na rynku oraz wiedza poparta licznymi certyfikatami i wyróżnieniami pozwoliły stworzyć wyjątkowe miejsce, w którym najwyższa jakość usług idzie w parze z pasją i realizacją marzeń – naszych pacjentów, jak i zarówno naszych osobistych.

lek. med. Sebastian Rygiel - specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz rezydent medycyny ratunkowej. Od wielu lat zajmuje się diagnostyką USG narządu ruchu i nerwów obwodowych. Wykonuje ambulatoryjne mało-inwazyjne zabiegi pod kontrolą USG.

Czytaj więcej

Ortopedia zakres usług

Ortopedia w Centrum Medycznym Medicor to szeroki zakres usług. Od podstawowych konsultacji, przez urazowe i kwalifikujące do zabiegów, aż po samo wykonywanie blokad sterydowych i zabiegów. Wśród nich znajdziecie uwolnienie palca lub kciuka trzaskającego, hydrodysekcja nerwu pośrodkowego, rozbijanie zwapnień narządu ruchu, usunięcie torbieli galaretowatej ręki lub stopy, terapia igłowanie tkanek miękkich, iniekcja kwasu hialuronowego dostawowo. Zabiegi jeśli wymaga tego sytuacja, są wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Stosowane są do nich różne metody, najczęściej mało inwazyjne. Ponadto w zakresie usług znajdują się badania USG. 

Ile kosztuje konsultacja i zabieg z zakresu ortopedii?

Ceny konsultacji ortopedycznej mogą być różne w zależności od miejsca. Kosz konsultacji w naszej specjalistycznej klinice zaczyna się od 220 zł i jest to konsultacja ortopedyczno-urazowa. Odbywa się ona z lekarzem specjalistą w swojej dziedzinie, który posiada wiedzę teoretyczną i praktyczną. Dzięki konsultacji z doświadczonym lekarzem można liczyć na prawidłowe zdiagnozowanie dolegliwości i wdrożenie odpowiedniego leczenia, czy też skierowanie na odpowiedni zabieg. W naszej klinice każdy pacjent traktowany jest indywidualnie. Ceny zabiegów zaczynają się od 400 zł, a podanie blokady sterydowej czy iniekcja kwasem hialuronowym to koszt 150 zł. 

Na czym polega konsultacja ortopedyczna?

Konsultacja ortopedyczna odbywa się w Krakowie w naszym Centrum Medyczny ze specjalistą w dziedzinie ortopedii. Polega ona na przeprowadzeniu dogłębnego wywiadu lekarskiego z pacjentem oraz na badaniu. W razie potrzeby może zostać wykonane USG, które rozwieje wszelkie wątpliwości i pokaże tkanki wokół stawów. Podczas wizyty lekarz diagnozuje problem, czy też uraz i ogólny stan zdrowia. W trakcie konsultacji lekarz dobiera odpowiednie leczenie lub kwalifikuje do odbycia zabiegu ortopedycznego. 

Kiedy potrzebna jest konsultacja z ortopedą?

Konsultacja z ortopedą potrzebna jest przede wszystkim w przypadki urazu lub problemów kwalifikujących się do tej dziedziny medycyny. Jeśli towarzyszy nam przewlekły ból, warto udać się na konsultację. Podczas takiej wizyty lekarz ortopeda stwierdza uraz lub problem i decyduje o jego leczeniu. Z konsultacji ortopedycznej powinny korzystać także osoby, które leczą przewlekłe urazy w celu kontroli i postępów leczenia. Lekarz w trakcie konsultacji może także zdecydować o wykonaniu blokady stawu za pomocą sterydu, czy też iniekcji kwasem hialuronowym. Ponadto specjalista w razie potrzeby kwalifikuje i kieruje na zabieg, który przywróci komfort życia. 

Dlaczego warto zgłosić się na konsultację u ortopedy?

Wiele osób bagatelizuje niepokojące objawy związane z ruchomością stawów, przykurczami czy urazami. Niektóre z nich to drobne problemy, które łatwo można wyleczyć za pomocą rehabilitacji i doraźnych leków, za to inne mogą prowadzić do wielu komplikacji i poważnych dolegliwości ze strony układu ruchowego. Objawy interpretowane są przez lekarza po poznaniu ogólnego stanu zdrowia pacjenta, jego trybu życia i po wnikliwym badaniu. Każdy objaw, który odbiega od normalnego stanu zdrowia, powinien zostać skonsultowany. Ortopeda zajmuje się całym spektrum schorzeń, jakie mogą dotykać człowieka. Są to stany pourazowe, przykurcze, ograniczenia ruchomości, deformacje i skrócenia kości, zmiany zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa. Do wizyty u ortopedy powinna nas zatem skłonić bolesność, ograniczenie ruchów, zespoły korzeniowe oraz powikłania po przebytych złamaniach. Konsultacja, diagnostyka, badania uzupełniające  i rozwiązanie problemu to przepis na poprawę naszego stanu zdrowia. W Centrum Medycznym Medicor każdy z pacjentów jest w dobrych rękach specjalisty. Nie należy odkładać wizyty u ortopedy na później. O zdrowie fizyczne trzeba dbać od razu, gdyż jak najszybsza reakcja pozwala szybko pożegnać problem.


Ortopedia – cennik

ORTOPEDIA
Konsultacja ortopedyczno-urazowa220 zł
Konsultacja ortopedyczna z badaniem USG350 zł
Badanie USG pojedynczego stawu z opisem160 zł
Badanie USG 2 i więcej stawów z opisem – wielokrotność
140 zł
Badanie USG pojedynczego nerwu obwodowego z opisem180 zł
Podanie samego kwasu hialuronowego dostawowo pod kontrolą USG bez konsultacji ortopedycznej150 zł
Blokada sterydowa stawu pod kontrolą USG bez konsultacji ortopedycznej150 zł
cena nie obejmuje preparatu HA
Usunięcie szwów80 zł
Zabiegi
Przezskórne igłowe uwolnienie troczka palca/kciuka trzaskającego w znieczuleniu miejscowym600 zł
Hydrodyssekcja nerwu pośrodkowego nadgarstka pod kontrolą USG małoinwazyjna terapia leczenia zespołu cieśni nadgarstka bez użycia skalpela1000 zł
Barbotage (usuwanie) zwapnień tkanek miękkich pod kontrolą USG w znieczuleniu miejscowym
600 zł
Usunięcie gangliona ręki/stopy (torbieli galaretowatej) pod kontrolą USG400 zł
Terapia igłowania lub fenestracja w znieczuleniu miejscowym pod kontrolą USG skaryfikacja tkanek miękkich500 zł

* Przed każdym zabiegiem zabiegiem ZAWSZE musi zostać wykonana kwalifikacja ortopedyczna.

Opinie o ortopedzie:

 • Paweł

  Rzetelnie przeprowadzone badanie i diagnoza. Podejście do pacjenta jak do człowieka, a nie kolejnego numerka.

 • Rafał Staszkiewicz

  Doktor zajął się mną doskonale, dzisiaj całkowice minęły mi dolegliwości. Co najlepsze Pan Doktor zajmuje się wszystkimi pacjentami , bez przestojów.

 • Anita

  Kompetentny, profesjonalny, empatyczny lekarz. Do Pana Doktora zgłosiłam się z bólem i ograniczeniami ruchomości w barku. Po wnikliwym wywiadzie delikatnie przeprowadził badanie, wykonał USG, a następnie bardzo dokładnie omówił moje schorzenie. Na maila otrzymałam szczegółowe zalecenia dotyczące leczenia i fizykoterapii. Bardzo polecam Pana Doktora!

 • Przemek K.

  Profesjonalista w każdym calu. Szybka diagnoza i właściwe leczenie, indywidualne podejście do pacjenta. Serdecznie polecam Pana Doktora.

Opinie o nas! ⭐⭐⭐⭐

Nasze wnętrza

Zabiegi przeprowadza:

 • h

  lek. med. Sebastian Rygiel

  Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz rezydent medycyny ratunkowej. Od wielu lat zajmuje się diagnostyką USG narządu ruchu i nerwów obwodowych. Wykonuje ambulatoryjne mało-inwazyjne zabiegi pod kontrolą USG.

  Zobacz więcej

Partnerzy

Dane kontaktowe

Klinika Dermatologii Estetycznej i Laseroterapii MEDICOR
ul. Rakowicka 6/5, 31-511 Kraków

Przejdź do formularza kontaktowego