fbpx

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

COVID-19

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

Zabieg Sunekos – przełom w odmładzaniu

Zabieg Sunekos – przełom w odmładzaniu

Sunekos 200 oraz Sunekos 1200 to innowacyjny system regeneracji macierzy pozakomórkowej. Jest z powodzeniem wykorzystywany w procesie biogenezy skóry. Jak wskazują najnowsze wyniki badań, już 10 dni po pierwszym zabiegu Sunekos obserwujemy wyraźną poprawę nawilżenia skóry, 47% poprawę objętości twarzy oraz 35% redukcję zmarszczek mierzonych 2 miesiące po pierwszym zabiegu. Sunekos otwiera zupełnie nowe możliwości w medycynie estetycznej, dlatego warto poznać bliżej ten innowacyjny zabieg.

Jak działa zabieg Sunekos?

Zabieg Sunekos łączy w sobie kwas hialuronowy oraz aminokwasy. Wszystko po to, aby stymulować regenerację macierzy pozakomórkowej, którą nazywa się także ECM. Proces starzenia się skóry sprawia, że obserwujemy zmniejszenie liczby oraz aktywności fibroblastów, a w rezultacie redukcję elementów strukturalnych macierzy pozakomórkowej. Produkt ma za zadanie stymulować fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych skóry – kolagenu i elastyny. Cały ten proces nazywa się biogenezą skóry, która jest możliwa dzięki starannie wyselekcjonowanym aminokwasom w połączeniu z kwasem hialuronowym. Właśnie to gwarantuje Sunekos. Do syntezy kolagenu potrzebne są takie aminokwasy jak glicyna, prolina, hydroksylizyna i hydroksyprolina. Z kolei wytwarzanie elastyny umożliwiają walina i lizyna.

Kiedy zdecydować się na zabieg Sunekos?

Ogromną zaletą zabiegu Sunekos jest przede wszystkim wielokierunkowe działanie. Zabieg zapewnia nam nawilżenie powierzchownych oraz głębokich warstw skóry, naturalne wygładzenie zmarszczek na twarzy oraz działanie wolumetryczne. Zabieg można stosować w okolicach szyi, dekoltu, dłoni, ramion, wewnętrznej stronie ud, w obszarze pod kolanami oraz oczywiście na twarzy. Ze względu na delikatność można zdecydować się na zabieg Sunekos nawet na wrażliwą skórę.

Zabieg Sunekos jest skuteczny bez względu na wiek danego pacjenta. Trzeba jednak pamiętać, że znacznie lepiej jest decydować się na zabieg profilaktycznie. To właśnie profilaktyka w medycynie estetycznej jest jedną z najważniejszych zasad. Odpowiednio wcześnie przeprowadzony zabieg może opóźnić powstawanie zmarszczek nawet o kilka lat. Produkt Sunekos jest dostępny w dwóch wariantach: Sunekos 200 dla młodszych pacjentów z mniej widocznymi zmarszczkami oraz Sunekos 1200 dla pacjentów z widocznymi oznakami starzenia.

Zaletami zabiegu Sunekos są:

  • działanie przeciwstarzeniowe,
  • poprawa jakości i napięcia skóry,
  • głębokie nawilżenie,
  • redukcja płytkich zmarszczek,
  • redukcja linii mimicznych,
  • poprawa wyglądu blizn,
  • zredukowanie rozstępów,
  • jasny, promienny i młodszy wygląd.

Terapia Sunekos składa się z kilku zabiegów. Ich liczbę oraz częstotliwość ustala lekarz – indywidualnie dla każdego pacjenta. Pod uwagę bierze się oczywiście cel, jaki dany pacjent chce osiągnąć. Po zabiegu można zauważyć niewielki obrzęk w miejscu iniekcji, który powinien ustąpić po około trzech dniach. Można od razu wrócić do codziennych czynności.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu Sunekos

Do głównych przeciwwskazań można zaliczyć ciążę oraz okres karmienia piersią, choroby autoimmunologiczne, stany zapalne skóry, skłonność do powstawania blizn. O szczegółowych przeciwwskazaniach opowie lekarz podczas konsultacji.

Jak wygląda zabieg Sunekos?

Lekarz przygotowuje odpowiedni preparat, który składa się z aminokwasów oraz kwasu hialuronowego. Oczyszcza i dezynfekuje miejsce, które ma być poddane zabiegowi. Preparat podaje się różnymi metodami ostrzykiwania. To lekarz zadecyduje, która metoda będzie najlepszą z możliwych w danym przypadku. Sam zabieg Sunekos nie jest bolesny, lecz może się wiązać z dyskomfortem. To dlatego istnieje możliwość wykonania znieczulenia kremem. To, ile trwa zabieg Sunekos, jest uzależnione od kilku czynników. Przeważnie jest to od 30 do 60 minut. Pierwszy, bardzo subtelny efekt, zobaczymy tuż po zabiegu. Na kolejne należy poczekać 10 dni. Ostateczny rezultat utrzymuje się około 6 miesięcy.

Autor wpisu

Partnerzy

Dane kontaktowe

Klinika Dermatologii Estetycznej i Laseroterapii MEDICOR
ul. Rakowicka 6/5, 31-511 Kraków

Przejdź do formularza kontaktowego