facebook

ZABIEGI

Dogodne finansowanie:

zabiegi na raty

Lipoliza iniekcyjna – redukcja tkanki tłuszczowej

Stosowane preparaty: Deramastabilon, Dermaheal LL.

Zabieg lipolizy iniekcyjnej polega na podaniu do tkanki tłuszczowej roztworu fosfatydylocholiny, która ma działanie lipolityczne.

Fosfatydylocholina jest wstrzykiwana bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Wybrana powierzchnia skóry poddawana jest serii zastrzyków. Po zabiegu może pojawia się obrzęk, zaczerwienienie oraz niewielkie siniaki. Okolica poddana zabiegowi jest lekko tkliwa. Te dolegliwości zwykle ustępują w przeciągu 4-5 dni.

Lipoliza iniekcyjna nie jest metodą odchudzania, a jedynie modelowania sylwetki. Zabieg przeznaczony jest dla osób stosunkowo szczupłych z niewielkim, lokalnym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej, którego nie można pozbyć się przy pomocy intensywnych ćwiczeń i diety. Okolice ciała najczęściej poddawane zabiegowi to podbródek, brzuch, pośladki, biodra, ramiona. Zabieg pozwala również na eliminację miejscowych nagromadzeń tłuszczu na plecach, nad kolanami a także znajduje zastosowanie w leczeniu tłuszczaków.

Po zabiegu może pojawić się obrzęk, zacz­er­wie­nie­nie lub nawet niewielkie sini­aki. Okolica pod­dana zabiegowi może swędzieć i lekko boleć. Te dolegli­wości zwykle ustępują w prze­ciągu 4-5 dni.

Zabieg zazwyczaj należy powtórzyć od 2 do 5 razy. Odstępy pomiędzy zabiegami powinny wynosić 6-8 tygodni. Możliwy jest brak efektów leczenia, lecz stwierdza się go jedynie u 2% pacjentów.

Między zabiegami można miejsca leczone poddawać masażom (szczególnie polecany masaż odchudzający i drenaż limfatyczny).

 

Efekty zabiegu:

Widoczne są już po kilku tygodniach. Stosując się do zaleceń lekarza można osiągnąć stały efekt.

MEDICOR - Klinika Dermatologii Estetycznej i Laseroterapii

ul. Rakowicka 6/5
31-510 Kraków

Formularz kontaktowy