System laserowy Fotona®

 • Endolifting 4D
 • Zamykanie zmian naczyniowych
 • Fotoodmładzanie T3
 • Fotoodmładzanie FRAC3D
 • Redukcja trądziku/trądziku różowatego
 • Termolifting skóry
 • Nieablacyjny lifting skóry tryb SMOOTH
 • Resurfacing skóry, frakcjonowanie skóry
 • Peeling laserowy
 • Redukcja blizn i blizn potrądzikowych
 • Redukcja rozstępów i ujędrnianie skóry
 • Redukcja przebarwień
 • Dermatochirurgia – usuwanie zmian skórnych
 • Leczenie chrapania
 • Leczenie grzybicy paznokci

Endolifting 4D- Nowy Wymiar Piękna

Fotona 4D to pierwszy na świecie laserowy endolifting twarzy, który jest realizowany poprzez synergiczne połączenie czterech procedur zabiegowych w jednej terapii.

W jego skład wchodzi:
1. EndoLifting
2. FRAC3
3. PIANO
4. SupErfacial

Nieinwazyjna terapia laserem zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz twarzy umożliwia pełną odbudowę kolagenu i wypełnienie bruzd wargowo-nosowych już  pierwszym zabiegu. Spektakularne efekty pozabiegowe sprawiają, że Fotona 4D stanowi alternatywę dla zabiegów z użyciem wypełniaczy.

ETAP I: Endolifting

Oparty na wewnętrznej terapii laserowej (stymulacja od strony jamy ustnej).  Nieablacyjne działanie lasera Er:YAG umożliwia kontrolowane i delikatne podgrzanie tkanek w celu stymulacji kurczenia włókien kolagenowych.

Efekt: uogólnione zwiększenie napięcia i elastyczności tkanek oraz wypełnienie bruzd nosowo-wargowych (jak wypełniacz).

ETAP II: FRAC3D

Nieablacyjne odmładzanie specyficznych i głębszych niedoskonałości. Frakcyjny Efekt 3D zapewnia powstawanie drobnych, regionalnych punktów wysokiej temperatury na różnej głębokości skóry.

Efekt: uzupełnienie działania trybu EndoLiftingu,  poprawa zagęszczenia skóry.

ETAP III: PANO

Wykorzystuje Ultra-długi impuls lasera Nd:YAG w celu zwiększenia napięcia dużej powierzchni skóry na całej jej grubości. Szybkie i bezpieczne podgrzanie skóry koncentrujące się na dostarczeniu energii aż do tkanki podskórnej ma silne działanie liftingujące i zagęszczające skórę.

ETAP IV: SupErfacial

Delikatna, zimna ablacja laserem Er:YAG (peeling laserowy) zapewnia odpowiednie zakończenie procedury zabiegowej. Dodatkowa poprawa wyglądu, wygładzenie skóry oraz zmniejszenie jej niedoskonałości.

Zalety Endoliftingu 4D:

 • Nieinwazyjna procedura
 • Bezbolesne zabiegi
 • Nie wymaga znieczulenia
 • Szybki okres rekonwalescencji
 • Spektakularna poprawa wyglądu
 • Nowatorskie podejście w odmładzaniu twarzy

Zamykanie zmian naczyniowych

Światło lasera Nd:YAG działa głownie na hemoglobinę. W miarę pochłaniania energii przez krew w naczyniach krwionośnych wytwarzane jest ciepło i dochodzi do zniszczenia ścianki naczynia. Naczynie krwionośne ostatecznie obumiera, a dzięki naturalnym procesom zachodzącym w organizmie martwa tkanka naczynia jest usuwana, znikając podobnie jak siniaki, w ciągu kilku dni do kilku tygodni.

Do pomyślnego wykonania zabiegu laserowego na strukturach naczyniowych konieczne jest spełnienie następujących warunków:

 • długość fali, która jest w stanie dotrzeć wystarczająco głęboko do naczynia,
 • odpowiedni poziom energii, pozwalający uzyskać efekt koagulacji, nie uszkadzając przy tym   położonej wyżej skóry,
 • dostatecznie długi czas impulsu, umożliwiający koagulację naczynia bez uszkodzenia skóry i otaczających tkanek.

Wskazówki dotyczące postępowania po zabiegu:

 • Unikać gorących kąpieli przynajmniej przez 3 dni
 • Unikać ćwiczeń fizycznych przez 3 dni. Ćwiczenia zwiększają przepływ krwi, co może doprowadzić do ponownego unaczynienia
 • Przynajmniej przez 6 tygodni po zabiegu stosować preparaty z filtrem UV

Fotoodmładzanie T3

Nieinwazyjna technika świetlnego remodelingu kolagenu laserem Nd:Yag, zwana inaczej terapią T3, jest terapią przy której nie ma konieczności wyłączenia z codziennych czynności.  Terapia skutkuje odnawianiem się struktury mikronaczynek, stymulacją fibroblastów i remodelowaniem nowego kolagenu. W efekcie końcowym uzyskuje się gładszą skórę, zmniejszone pory, a tym samym poprawę sprężystości skóry, jej napięcia i tekstury.

Wskazówki dotyczące postępowania po zabiegu:

 • Rekomendowane jest odbycie 3 -6 sesji dodatkowych w odstępach 4-6 tygodni.

Fotoodmładzanie FRAC3D

Nieablacyjne odmładzanie specyficznych i głębszych niedoskonałości. Frakcyjny efekt 3D zapewnia powstawanie drobnych, regionalnych punktów wysokiej temperatury na różnych głębokościach skóry, stymulując  włókna kolagenowe i elastynę. Nieablacyjna terapia odmładzająca zapewnia idealne wyniki w bardzo krótkim czasie.

Wskazania: poprawa zagęszczenia skóry, profilaktyka dla osób młodych.

Redukcja trądziku/trądziku różowatego

Laser Nd:YAG  stanowi  bardzo skuteczne rozwiązanie w leczeniu trądziku z łagodnymi i umiarkowanymi stanami zapalnymi, a także trądziku torbielowatego. Laser wykorzystywany jest również do likwidacji widocznych naczyń krwionośnych, które mogą być objawem trądziku różowatego. Infekcje trądzikowe zwiększają dopływ krwi do chorych miejsc. Na obszarze zakażenia występować będzie zatem wysoki poziom absorpcji energii lasera. Światło lasera Fotona Nd:YAG bezpiecznie penetruje przez skórę na odpowiednią głębokość, gdzie dokonuje termicznego i selektywnego zniszczenia gruczołów łojowych wykazujących nadmierną aktywność.

Wskazówki dotyczące postępowania po zabiegu:

 • Rekomendowane jest odbycie 3- 6 sesji dodatkowych w odstępach 2 – 4 tygodni.

Termolifting skóry

Terapia laserem Nd:YAG w celu zwiększenia napięcia powierzchni skóry na całej jej grubości. Szybkie i bezpieczne podgrzanie skóry koncentrujące się na dostarczeniu energii aż do tkanki podskórnej, skutkuje wyraźną poprawą napięcia skóry, a w rezultacie efektem liftingu.

Frakcyjny ablacyjny resurfacing skóry

Ta wersja zabiegu jest szczególnie wskazana dla  skóry z uszkodzeniami spowodowanymi przez promieniowanie słoneczne, skóry starzejącej się, z nabytymi zmianami pigmentowymi (np. zmiany soczewicowate starcze), z występującymi w różnym stopniu zmarszczkami płytkimi i średnimi. Zabiegi frakcyjnego resurfacingu ablacyjnego wiążą się z krótszym czasem wyłączenia z codziennej aktywności niż pełne zabiegi ablacyjne.

Nieablacyjny lifting skóry tryb SMOOTH

Wyjątkowy tryb Fotona SMOOTH jest intensywną terapią wśród zabiegów resurfacingu skóry na średnią głębokość. Zabiegi w trybie SMOOTH tworzą nieablacyjny efekt odmładzający na skórze, wraz z którym występuje minimalnie ablacyjny efekt zmiany faktury skóry (resurfacingu). Dzięki następującym w efekcie procesom remodelingu i stymulacji wytwarzania nowego kolagenu skóra staje się bardziej napięta i gładsza.

Bezinwazyjne leczenie chrapania- NightLase

NightLase to szybka i bezinwazyjna metoda podnoszenia jakości snu pacjenta. Zabieg NightLase, dzięki zastosowaniu promieniowania lasera Er:YAG o delikatnym, powierzchownym działaniu, zmniejsza występowanie bezdechów oraz amplitudę chrapania. Do zabiegu nie jest wymagane żadne znieczulenie. Zabieg polega na naświetlaniu kolejnych obszarów jamy ustnej. W trakcie zabiegów światło lasera podgrzewa tkankę, powodując kontrakcję kolagenu, a co za tym idzie usztywnienie tkanki. To z kolei ma wpływ na złagodzenie wibracji miękkich części podniebienia wraz z języczkiem oraz zmniejszenie występowania bezdechów. Pełna procedura zabiegowa składa się z trzech odrębnych zabiegów wykonywanych w czasie 6 tygodni.

System laserowy Fotona®
5 (100%) 1 ocen

Partnerzy

Dane kontaktowe

Klinika Dermatologii Estetycznej i Laseroterapii MEDICOR
ul. Rakowicka 6/5, 31-511 Kraków

Przejdź do formularza kontaktowego