Depilacja Laserowa LightSheer XC Kraków

Zabieg w skrócie:

 • Najlepsze rezultaty: 6-8 zab.
 • Długotrwałość efektów: trwały
 • Cena: od 100 - 500 PLN
 • Znieczulenie: opcjonalnie / niewymagane
 • Czas zabiegu: 15-60 min
 • Zdolność do pracy: od razu
 • Zalecenia po zabiegu: natłuszczanie
 • Brak opalania tak
 • Unikalnie sauny tak
 • Stosowanie kremów tak

Wskazania do zabiegu:

 • nadmierne owłosienie
 • zapalenie mieszków włosowych

Przeciwwskazania:

 • świeża opalenizna
 • samoopalacz do 2 tygodni przed zabiegiem
 • leki światłouczulające
 • rozrusznik serca
 • stany nowotworowe
 • ciąża i karmienie piersią
 • aktywne infekcje skóry
 • peeling do 2 tygodni przed zabiegiem

Laser diodowy LightSheer XC został wytworzony oraz zatwierdzony do stosowania w medycynie estetycznej (dermatologii) w celu usuwania zbędnego owłosienia w tym leczenia takich schorzeń jak hirsutyzm, czyli nieprawidłowe owłosienie wywołane zaburzeniami hormonalnymi.

Dzięki tej metodzie kosmetolodzy są w stanie usunąć włosy z niemal każdej części ciała. Depilacją laserową objęte są partie ciała takie jak: łydki, uda, okolice bikini, wargi, kark, szyja, policzki, palce, klatka piersiowa, ramiona, pachy, przedramiona i dłonie. Cena depilacji laserem diodowym w zależności od powierzchni, która ma zostać poddana procesowi usunięcia zbędnego owłosienia, waha się od 100 do 500 zł.

Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera diodowego, pochłaniane wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę,  zamieniane jest na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka. Jak wykazały badania kliniczne, zjawisko to jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (anagen).

Laser LightSheer XC oferuje wysoką moc, a także krótkie i bardzo długie impulsy, aby bezpiecznie i skutecznie przeprowadzać zabiegi na wszystkich typach skóry oraz najszerszy zakres jeżeli chodzi o kolor włosów, głębokość i obszar działania.

Urządzenie LightSheer XC posiada honorowany na całym świecie certyfikat bezpieczeństwa i jakości. Jest najlepszym sposobem laserowego usuwania zbędnego owłosienia dlatego klinika Medicor z Krakowa do swoich zabiegów stosuje właśnie LightSheer. Pod względem skuteczności i higieny zdecydowanie przewyższa inne metody, jak wyrywanie włosów, golenie, woskowanie, elektroliza, depilatory chemiczne czy IPL, które dają tylko tymczasowy efekt i często są bolesne.

Zalety depilacji laserem diodowym Light Sheer:

 • możliwość wykonywania zabiegów u pacjentów o różnych karnacjach i różnych kolorach włosów,
 • niepowtarzalny, odmienny system chłodzenia końcówką ChillTip umożliwiające aktywne chłodzenie dla bezpieczeństwa i komfortu pacjenta,
 • dzięki dużym rozmiarom końcówki podczas jednego strzału zniszczeniu ulega większa liczba włosów.

Odwiedź Klinikę Dermatologii Estetycznej i Laseroterapii MEDICOR i sprawdź efekty depilacji laserowej na własnej skórze!

Częstotliwość depilacji laserowej

Według producenta pożądany efekt depilacji uzyskuje się po 5 do 9 zabiegach wykonywanych cyklicznie. Przyjmuje się, że pierwszy zabieg usuwa trwale od 30-40% włosów ciemnych będących w fazie wzrostu. Efekt 100% jest zwykle niemożliwy do osiągnięcia. W przypadku włosów jasnych mogą one być jedynie przerzedzone.

Częstotliwość depilacji różni się w zależności od powierzchni depilowanych miejsc:

 • Mały obszar zabiegowy, jak wąsik, bikini, pachy – co 4-6 tygodni,
 • Duży obszar zabiegowy, jak łydki, uda – co 8-12 tygodni.

Przeciwwskazania do depilacji laserem LightSheer

Depilacja laserem LightSheer XC w Klinice Dermatologii Estetycznej i Laseroterapii MEDICOR jest bardzo skuteczna, ale niestety nie jest to metoda dla każdego. Istnieje wiele przeciwwskazań, które wykluczają możliwość poddania się zabiegowi.

Kobiety w ciąży i kobiety karmiące zdecydowanie powinny odłożyć zabieg usuwania zbędnego owłosienia do czasu zakończenia karmienia. Również osoby stosujące leki lub zioła światłouczulające, antybiotyki lub leki psychotropowe powinny zrezygnować z depilacji laserowej.

Kolejnym przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserowej jest świeżo opalona skóra. Zabiegi te powinny być przeprowadzane w czasie, gdy promieniowanie słoneczne jest najmniejsze. Przed zabiegiem usuwania owłosienia nie należy także stosować preparatów brązujących oraz w okresie 4 tygodni przed zabiegiem nie usuwać włosków pęsetą, woskiem lub depilatorem elektrycznym. Zakazane jest używanie preparatu typu Etiaxil na dzień przed planowanym zabiegiem.

Osoby cierpiące na schorzenia skóry, takie jak bielactwo czy łuszczycę, lub posiadające w miejscu depilacji opryszczkę lub inne zmiany wirusowe powinny zrezygnować z zabiegu. Przeciwwskazaniem do zastosowania lasera diodowego jest również choroba nowotworowa oraz rozrusznik serca.

Jeżeli nie jesteś pewna czy możesz poddać się zabiegowi depilacji laserowej skonsultuj się z lekarzem lub kosmetologiem.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

Bezpośrednio przed zabiegiem depilacji laserowej należy zgolić włosy w miejscu depilacji pozostawiając ich niewielką ilość do oceny grubości i rodzaju włosów. Trzeba zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry i usunięcie zrogowaciałego naskórka oraz opalenizny.

W dzień zabiegu skóra nie powinna być pokryta kremem, balsamem ani antyperspirantem. Bezpośrednio przed zabiegiem skóra powinna być odświeżona za pomocą podstawowych środków do higieny intymnej.

Zobacz film z zabiegu depilacji laserowej w naszej klinice:

Jak postępować po zabiegu?

Po wykonanym zabiegu depilacji laserowej trzeba wstrzymać się od pewnych praktyk. Przez pierwsze 4 dni zabrania się stosowania gorących kąpieli i pryszniców. Do tygodnia po zabiegu nie wolno uczęszczać na basen, ani do sauny. Dezodoranty i antyperspiranty typu Etiaxil mogą powodować podrażnienia, dlatego najlepiej odstawić je przynajmniej na trzy dni.

Do utrzymania higieny skóry tuż po zabiegu należy stosować kosmetyki nie zawierające alkoholu. Skórę należy przemywać w letniej wodzie z zastosowaniem żelu bezmydłowego.

W trakcie pielęgnacji należy uważać, żeby nie uszkodzić miejsca objętego zabiegiem zbyt szorstkim ręcznikiem czy innym materiałem. Kategorycznie zabrania się drapania takich miejsc, bo w jego wyniku mogą powstać blizny.
Miejsca poddane depilacji należy chronić przed silnym działaniem promieni słonecznych, nie wolno się opalać przez minimum miesiąc po zabiegu. Wszelkie uszkodzenia powstałe w wyniku depilacji należy leczyć kosmetykami stosowanymi przy poparzeniach słonecznych.

Kolejny zabieg depilacji laserowej w zależności od stanu skóry można wykonać w odstępie od 4 do 12 tygodni.

Czytaj na naszym blogu:

Laseroterapia w lecie? Lepiej odłóż to na jesień
Dlaczego nie można stosować depilacji laserowej podczas karmienia piersią?
Depilacja laserowa – fakty i mity
Depilacja a epilacja – czym różnią się te dwa zabiegi

Depilacja Laserowa w Medicor za pomocą lasera Light Sheer XC - zobacz film

Opinie o depilacji laserowej w MEDICOR

 • Oliwa Podolny

  Miejsce wprost fantastyczne, obsługa zawsze wita z uśmiechem na ustach, chcę się tu wracać, tym bardziej, że po wykonywanych zabiegach efekty przychodzą bardzo szybko i są fascynujące! :)

 • Anna Kryczka

  Z czystym sumieniem polecam Medicor! Szybka i w końcu trafna diagnoza. Pełen profesjonalizm i obsługa na najwyższym poziomie :)

 • Sylwia Nowik

  Depilacja laserowa najwyższej klasy, nie mam żadnych zastrzeżeń po wykonanym zabiegu, także szczerze polecam.

 • Martyna Szczęsny

  Byłam tutaj na drugim już zabiegu depilacji laserem LightSheer XC i rzecz jasna będę kontynuować ten proces, efekty już są bardzo widoczne, ale najlepsze mają być po 6 - 8 zabiegach, w co głęboko wieżę :)

Partnerzy

Dane kontaktowe

Klinika Dermatologii Estetycznej i Laseroterapii MEDICOR
ul. Rakowicka 6/5, 31-511 Kraków

Przejdź do formularza kontaktowego