Masaż relaksacyjny

Ten rodzaj masażu, stosowany jest w celu zwalczenia napięcia mięśniowego, odprężenia całego organizmu, jak i uzyskania stanu, w którym pacjent staje się zrelaksowany. W dzisiejszych czasach, pełnych pośpiechu coraz więcej osób poszukuje możliwości znalezienia wewnętrznego spokoju i oddalenia problemów dnia codziennego. Osoby, które intensywnie pracują, często narzekają na bóle związane z nadmiernym napięciem mięśni, celem masażu jest ich rozluźnienie, dzięki czemu ustępuje ból, i możliwa jest ich regeneracja.

Przebieg masażu

Najczęściej wybieranym masażem, jest ten wykonywany całościowo na wszystkie partie mięśni, jednak jeśli ból występuje wyłącznie w określonym miejscu, stosowany jest masaż częściowy. Na takim zabiegu masażysta skupia się na jednej części ciała, czy partii mięśni odpowiedzialnych za podobne funkcje. Masażysta najczęściej wykorzystuje techniki ruchu polegające na delikatnym głaskaniu i dostosowanym ugniataniu wybranych miejsc. Dodatkowo podczas masażu, specjalista wykorzystuje techniki związane z rozcieraniem pobudzające nie tylko mięśnie do rozluźnienia, ale również poprawiają strukturę skóry. Najczęściej masaż zawiera również oklepywanie dłońmi. Pobudza to krążenie krwi, dzięki czemu skóra jest lepiej odżywiona i wygląda młodziej.

Masaż odbywa się w spokojnym tempie, utrzymywane jest rytmiczne działanie dłońmi. Takie działanie masażysty wpływa na to, że pacjent czuje się w większym stopniu odprężony. Zabieg powinien odbywać się cyklicznie, w celu osiągnięcia największych efektów. Warto jednak zapamiętać, że Pacjenci już po pierwszym zabiegu odczuwają, ogromną ulgę.

Partnerzy

Dane kontaktowe

Klinika Dermatologii Estetycznej i Laseroterapii MEDICOR
ul. Rakowicka 6/5, 31-511 Kraków

Przejdź do formularza kontaktowego