Masaż klasyczny – leczniczy

Klasyczny masaż jest jednym z najczęściej typem wykonywanych w przypadku długotrwałych stanów napięcia mięśniowego, bólach stawów, jako element rehabilitacji po kontuzjach, a także stosowany dla ogólnego relaksu. Stosowany od wieków i na ich przestrzeni technika ta ciągle była usprawniania. Pacjenci, którzy wymagają poprawy stanu zarówno fizycznego, jak i psychicznego, mogą liczyć na szybkie i wymierne efekty.

Klasyczny masaż może oddziaływać w określony sposób zarówno na zdrowie, jak i samopoczucie pacjenta. W zależności od zastosowanych technik może oddziaływać pobudzająco lub uspokajająco. Zwiększyć ruchomość stawów czy sprawić, że mięśnie staną się bardziej elastyczne.

Już po jednym poprawnie wykonanym zabiegu możemy zaobserwować lepsze samopoczucie oraz zmniejszenie napięcia w okolicach grzbietu i karku.

Wpływ masażu klasycznego na skórę

Masaż doskonale wpływa na kondycję skóry, dzięki zastosowaniu dostosowanych technik skóra stanie się bardziej jędrna, dodatkowo skutkuje szybszym gojeniem się blizn.
W trakcie trwania masażu, usuwane jest również martwy naskórek. Pierwsze efekty, można już odczuć po pierwszym masażu. Skóra jest doskonale dotleniona, oraz doprowadzone zostaje do niej więcej substancji odżywczych. Dzięki czemu staje się ona bardziej jędrna i wypełniona.

Oceń ten post

Partnerzy

Dane kontaktowe

Klinika Dermatologii Estetycznej i Laseroterapii MEDICOR
ul. Rakowicka 6/5, 31-511 Kraków

Przejdź do formularza kontaktowego