fbpx

Laserowe usuwanie zmian skórnych

Zmianami skórnymi są wszystkie zmiany obecne na skórze, określane na podstawie wykwitów pierwotnych i wtórnych, a także wrodzone lub pojawiające się w ciągu życia nieprawidłowości rozwojowe skóry. Mogą mieć charakter łagodny lub złośliwy. Do zmian skórnych zalicza się również uszkodzenia skóry na skutek urazu oraz zmiany jej kolorytu.

Laserowe usuwanie zmian skórnych

Usuwanie zmian skórnych laserem

Szerokie zastosowanie lasera frakcyjnego CO2 sprawia, że jest on często wykorzystywany w dermatochirurgii, dermatologii estetycznej.  Warto podkreślić, iż zabiegi z wykorzystaniem lasera są bezpieczne, małoinwazyjne i niezwykle precyzyjne. Zaletą tej metody usuwania zmian skórnych jest również szybkość gojenia się ran, wyeliminowanie krwawienia podczas zabiegu oraz satysfakcjonujące efekty końcowe.

Przebieg

Laserowe usuwanie zmian skórnych wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym. Czas zabiegu uzależniony jest od ilości i wielkości zmian.

W wyniku działania lasera zmiany skórne zostają odparowane – światło lasera jest absorbowane przez tkanki miękkie, w wyniku czego następuje odparowanie zawartej w nich wody i szczelne zamknięcie naczyń. Po zabiegu wytwarza się niewielki strupek, który samoistnie odpada po pewnym czasie. Zabieg usuwania zmian skórnych z wykorzystaniem lasera pozostawia niewielką bliznę. Proces gojenia może również przebiegać bez pozostawiania żadnych śladów.

Przeciwwskazania do laserowego usuwania zmian skórnych

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Guzy i nowotwory
  • Bielactwo, łuszczyca oraz inne choroby autoimmunologiczne
  • Nadwrażliwość na światło
  • Świeża opalenizna (przed zabiegiem należy unikać solarium oraz zaprzestać opalania się). Nie należy również stosować kosmetyków brązujących
  • Epilepsja
  • Cukrzyca nieuregulowana
  • Posiadanie rozrusznika serca, implantów metalowych, pompy insulinowej
  • Skłonność do powstawania bliznowców
  • Przyjmowanie suplementów ziołowych i antybiotyków

Zobacz także: Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Klinice Medicor zajmujemy się głównie barwnikowymi zmianami skórnymi, łagodnymi zmianami nowotworowymi, tłuszczakami, kaszakami oraz plastyką płatków uszu. Diagnostykę przypadku zajmuje się lekarz dermatolog, a nad zabiegiem usunięcia zmiany czuwa chirurg – dr Agnieszka Moncznik. Do zabiegu kwalifikowani są pacjenci, którzy odbyli konsultację i zostali skierowanie do zabiegu chirurgicznego usunięcia zmian skórnych. Najczęściej osoby, które zmagają się ze znamionami barwnikowymi, włókniakami, kaszakami, czy tłuszczakami są poddawane wycięciu tych zmian. Jest to działanie głównie lecznicze, a wycinki poddawane są badaniom histopatologicznym w celu wykluczenia procesu nowotworowego. Wczesne usunięcie złośliwego znamienia ratuje życie. Zmian nieokreślonych w sposób histopatologiczny nie powinno usuwać się za pomocą lasera. 

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Partnerzy

Dane kontaktowe

Klinika Dermatologii Estetycznej i Laseroterapii MEDICOR
ul. Rakowicka 6/5, 31-511 Kraków
Godziny otwarcia
Poniedziałek - piątek: 9:00 - 20:00
Kontakt:
+48 792 552 777
centrum@medicor.krakow.pl

Przejdź do formularza kontaktowego