fbpx

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

COVID-19

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

Usuwanie zmian skórnych

Zmianami skórnymi są wszystkie zmiany obecne na skórze, określane na podstawie wykwitów pierwotnych i wtórnych, a także wrodzone lub pojawiające się w ciągu życia nieprawidłowości rozwojowe skóry. Mogą mieć charakter łagodny lub złośliwy. Do zmian skórnych zalicza się również uszkodzenia skóry na skutek urazu oraz zmiany jej kolorytu.

Usuwanie zmian skórnych laserem

Szerokie zastosowanie lasera frakcyjnego CO2 sprawia, że jest on często wykorzystywany w dermatochirurgii, dermatologii estetycznej.  Warto podkreślić, iż zabiegi z wykorzystaniem lasera są bezpieczne, małoinwazyjne i niezwykle precyzyjne. Zaletą tej metody usuwania zmian skórnych jest również szybkość gojenia się ran, wyeliminowanie krwawienia podczas zabiegu oraz satysfakcjonujące efekty końcowe.

Przebieg

Laserowe usuwanie zmian skórnych wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym. Czas zabiegu uzależniony jest od ilości i wielkości zmian.

W wyniku działania lasera zmiany skórne zostają odparowane – światło lasera jest absorbowane przez tkanki miękkie, w wyniku czego następuje odparowanie zawartej w nich wody i szczelne zamknięcie naczyń. Po zabiegu wytwarza się niewielki strupek, który samoistnie odpada po pewnym czasie. Zabieg usuwania zmian skórnych z wykorzystaniem lasera pozostawia niewielką bliznę. Proces gojenia może również przebiegać bez pozostawiania żadnych śladów.

Przeciwwskazania do laserowego usuwania zmian skórnych

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Guzy i nowotwory
 • Bielactwo, łuszczyca oraz inne choroby autoimmunologiczne
 • Nadwrażliwość na światło
 • Świeża opalenizna (przed zabiegiem należy unikać solarium oraz zaprzestać opalania się). Nie należy również stosować kosmetyków brązujących
 • Epilepsja
 • Cukrzyca nieuregulowana
 • Posiadanie rozrusznika serca, implantów metalowych, pompy insulinowej
 • Skłonność do powstawania bliznowców
 • Przyjmowanie suplementów ziołowych i antybiotyków
.

Zabieg przeprowadza:

 • h

  dr Agnieszka Moncznik – specjalista chirurg , lekarz medycyny estetycznej

  W 2001 r. ukończyła Wydział Lekarski Collegium Medicum UJ, a w późniejszym okresie odbyła szkolenie specjalizacyjne z chirurgii ogólnej w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie. Z Kliniką Medicor współpracuje od 2009 r.

 • h

  dr Justyna Kostyra-Grabowska – dermatolog

  W Medicorze od 2012 roku. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2005 roku pracuje na Oddziale Dermatologii Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego w Krakowie. W 2011 roku uzyskała tytuł specjalisty z dziedziny dermatologii i wenerologii, gdzie obecnie pełni funkcję starszego asystenta.

  Zobacz więcej

 • h

  Karolina Kozicka – dermatolog

  Lek. Karolina Kozicka W 2008 roku ukończyła Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkolenie specjalizacyjne z dermatologii i wenerologii odbywała w Oddziale Klinicznym Dermatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie prowadziła również zajęcia dydaktyczne ze studentami Wydziału Lekarskiego.

  Zobacz więcej

Partnerzy

Dane kontaktowe

Klinika Dermatologii Estetycznej i Laseroterapii MEDICOR
ul. Rakowicka 6/5, 31-511 Kraków

Przejdź do formularza kontaktowego