fbpx

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

COVID-19

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

Zabiegi dla kobiet w ciąży?

Zabiegi dla kobiet w ciąży?

Ciąża to piękny czas dla kobiet oraz jej bliskich. Mimo wielu nieprzyjemnych dolegliwości, a czasami także problemów zdrowotnych zawsze na pierwszym miejscu jest myśl o wyjątkowych chwilach i o tym, że już wkrótce na świat przyjdzie mała istotka, która odmieni życie. W okresie ciąży powinnyśmy jednak pamiętać przede wszystkim o sobie i swoim samopoczuciu. Wiele kobiet zastanawia się, czy może pozwolić sobie na różne zabiegi na twarz i ciało, by wspierać swój wygląd, otóż jest to możliwe. 

Jak dbać o siebie w ciąży?

Wraz z rozwojem dziecka zmienia także nasze ciało oraz strefa emocjonalna. Dlatego tak ważny jest czas dla przyszłej mamy czas, w którym może o siebie zadbać i poczuć się lepiej także mentalnie. Regularne dbanie o ciało pozwoli na uniknięcie różnego rodzaju defektów, jakie powstają w czasie ciąży. Obrzęki, cellulit, rozstępy, żylaki, przesuszenie lub przetłuszczanie się skóry, trądzik oraz przebarwienia to zmiany, które pojawiają się z powodu zmian metabolicznych i hormonalnych. Podstawą jest codzienna odpowiednia pielęgnacja, ale ponadto warto zdecydować się na konsultację z kosmetologiem, który zdecyduje o wszelkich wskazaniach i przeciwskazaniach do wykonywania zabiegów. 

Jakie zabiegi można wykonywać w ciąży?

Po konsultacji z kosmetologiem dobierane są odpowiednie zabiegi. Są jednak i takie, których należy unikać w czasie ciąży. Wśród nich znajduje się oczyszczanie twarzy. W ciąży zaleca się zabiegi pielęgnacyjne, które także w łagodny sposób mogą usunąć zalegający naskórek oraz nawilżyć skórę i dostarczyć jej wiele składników aktywnych, takich jak kwas hialuronowy czy witaminy. Zabiegi, które redukują obrzęki, ujędrniają i wygładzają cellulit, również można przeprowadzać w czasie ciąży. Endermolift jest wskazany przy opuchliźnie, oznakach zmęczenia, czy utracie blasku, gdy cera staje się poszarzała. Do zabiegu używa się specjalnej głowy masującej, która jest w pełni bezpieczna. Ponadto u kobiet w ciąży może sprawdzić się także Endermologia. Każdy z zabiegów musi być jednak skonsultowany. 

Czy warto korzystać z zabiegów w ciąży?

Nawet w okresie ciąży należy jak najlepiej dbać o ciało i skórę twarzy. Regularna i odpowiednia pielęgnacja oraz stymulacja pozwalają na zachowanie dobrej kondycji, pozbycia się defektów i sprawią, że po ciąży skóra będzie tak samo jędrna i gładka. Każdy zabieg należy jednak skonsultować zarówno z lekarzem prowadzącym ciążę, jak i również z kosmetologiem. W Klinice doświadczeni kosmetolodzy pomogą dobrać odpowiednie kroki. Najważniejsze jest zdrowie przyszłej mamy i dziecka, ale równie ważne jest jej samopoczucie, na które wpływa wygląd. Dlatego zdecydowanie warto, jeśli jest taka możliwość skorzystać z zabiegów kosmetologii, by cieszyć pięknym i zdrowym ciałem także w okresie ciąży. 

Autor wpisu

Partnerzy