fbpx

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

COVID-19

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

Zabieg Radiesse – co to takiego i na jakie efekty można liczyć?

Radiesse – czym jest zabieg i na jakie efekty można liczyć?

Radiesse to niezwykle skuteczny, a zarazem bezpieczny sposób na poprawę wyglądu skóry. Współcześnie do wyboru mamy całą paletę różnorodnych zabiegów, które nie wymagają stosowania skalpela, za to efekty mogą przejść najśmielsze oczekiwania i to w krótkim czasie. Czy warto zdecydować się na zabieg Radiesse? Jeśli naszym problemem są uporczywe zmarszczki i utrata jędrności skóry, Radiesse może być doskonałym wyborem.

Czym jest zabieg Radiesse?

Zabieg Radiesse to skuteczna, niechirurgiczna metoda odmładzania skóry. Sam zabieg trwa do 30 minut, a efekty są widoczne od razu. Widzimy wyraźnie spłycone zmarszczki i odbudowaną strukturę skóry. To znakomity wybór dla osób ceniących bezinwazyjne metody odmładzania.

Wypełnianie zmarszczek – nieinwazyjny zabieg

Już w 2006 roku zabieg Radiesse został uznany za bezpieczny dla organizmu przez Amerykańską Agencję do spraw żywności i leków. Sam wypełniacz, który wykorzystuje się do zabiegów, składa się w 70% z podkładu żelowego oraz w 30% z CaHa – hydroksyapatytu wapnia. Warto pamiętać, że związek wapnia i fosforu to naturalny budulec kości i zębów ludzkich. Sam produkt nie jest toksyczny, nie wywołuje żadnych alergii ani skutków ubocznych. Od ponad 30 lat z powodzeniem stosuje się go podczas wszczepiania implantów dentystycznych i ortopedycznych.

Wskazania do zabiegu Radiesse

Zanim udamy się na zabieg Radiesse, nie musimy wykonywać żadnych testów na alergię. Preparat jest bezpieczny dla organizmu, jednak zawsze kierujemy się opinią lekarza. Specjalista być może powie nam, że pewne leki trzeba będzie odstawić na kilka dni, np. preparaty zmniejszające krzepliwość krwi.

Jakie są wskazania do zabiegu Radiesse? Przede wszystkim jest on polecany w celu usunięcia zmarszczek, ujędrnienia skóry, wymodelowania policzków czy nosa. Do pozostałych wskazań można zaliczyć:

  • rozmyty owal – utrata owalu twarzy,
  • modelowanie linii żuchwy,
  • bruzdy nosowo-wargowe,
  • płaski profil,
  • linie marionetki,
  • zwiotczenia skóry twarzy,
  • modelowanie kształtu brody,
  • płaski podbródek,
  • wiotczejące płatki uszu,
  • odmłodzenie grzbietowej powierzchni dłoni.

Przebieg zabiegu Radiesse

Zabieg Radiesse trwa od 15 do 30 minut. Pierwszym etapem jest umieszczenie preparatu w strzykawce, a następnie wstrzyknięcie go cienką igłą bądź kaniulą. Uprzednio podaje się znieczulenie. Wypełniacz w formie żelu i hydroksyapatytu wapnia skutecznie wypełnia zmarszczki, a jednocześnie tworzy tzw. rusztowanie. To właśnie na nim powstają nowe włókna kolagenowe, które są produkowane przez fibroblasty. Po pewnym czasie żel zostaje wchłonięty, a na jego miejsce pojawia się kolagen. Efekty zabiegu Radiesse utrzymują się do 18 miesięcy.

Radiesse – przeciwwskazania

Czy każdy może skorzystać z zabiegu Radiesse? Do przeciwwskazań należą: alergia, choroby autoimmunologiczne, cukrzyca, stany zapalne, choroby nowotworowe. Nie zaleca się również wykonywania zabiegu w ciąży czy w okresie karmienia. Z zabiegu Radiesse nie powinni także korzystać pacjenci, którzy w ostatnim czasie korzystali z zabiegów permanentnego wypełnienia.

Jak postępować po zabiegu?

Po zabiegu Radiesse może wystąpić swędzenie, opuchnięcie, wrażliwość na dotych lub lekkie zasinienie. Nie należy się tego obawiać, bowiem jest to normalna reakcja po podaniu do skóry stymulatorów kolagenu. Przeważnie po kilku dniach efekty uboczne ustąpią. Nie musimy także unikać wysokich temperatur. Co istotne, Radiesse jest preparatem termostabilnym. Oznacza to, że nie jest wrażliwy na czynniki termiczne. Bez obaw można korzystać z sauny, solarium czy przebywać na plaży. Radiesse można także łączyć z zabiegami laserowymi, dlatego stanowi doskonałą alternatywę dla wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego.

Jeśli chodzi o rekomendowaną liczbę zabiegów, Radiesse daje świetne efekty już po jednej wizycie. Zanikają one jednak powoli w czasie, jednak utrzymują się dłużej niż np. efekty zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego. Powtórzenie zaleca się po ok. 18-24 miesiącach. Co ciekawe, u niektórych pacjentów obserwuje się semi-permanentne rezultaty, które utrzymują się dłużej. Utrzymanie efektów będzie zależne m.in. od trybu życia pacjenta, jego wieku, kondycji skóry.

Czy zabieg Radiesse jest bolesny?

Sam zabieg Radiesse nie jest bolesny, ponieważ miejsce zabiegowe jest znieczulane przy pomocy profesjonalnego kremu. Po zabiegu może wystąpić niewielka bolesność bądź siniak w miejscu iniekcji, jednak jest to naturalne.

Autor wpisu

Partnerzy