Wielofunkcyjny laser frakcyjny

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia w studiach urody oraz salonach medycyny estetycznej jest laser frakcyjny. To urządzenie o wszechstronnym zastosowaniu, pozwalające na usuwanie różnego typu dolegliwości skórnych. W dzisiejszym wpisie postanowiliśmy przedstawić najważniejsze możliwości zastosowania tego systemu.

Walka ze starzeniem się skóry

Terapia laserem frakcyjnym jest jedną z najbezpieczniejszych technik pozwalających na niwelowanie zmarszczek. Laser wytwarza energię, która wnika w głąb skóry w postaci mikrokanalików, nie powodując uszkodzenia naskórka. Dzięki czemu możliwe jest stosowanie tego zabiegu na wrażliwych partiach skóry ? w okolicach oczu, ust, szyi czy dekoltu.

Sposób na przebarwienia, problemy skórne

Kolejnym przykładem zastosowania laserów frakcyjnych jest usuwanie przebarwień i innych nieestetycznie wyglądających zmian na skórze. Skuteczność terapii przebarwień w dużym stopniu zależy od głębokości, na jakiej znajdują się cząsteczki barwnika w skórze, dlatego tak dobre rezultaty osiąga się przy zastosowaniu lasera frakcyjnego pozwalającego na dużą głębokości penetracji w skórze.

Usuwanie blizn pourazowych i potrądzikowych

System laserowy okazuje się również niezastąpiony przy usuwaniu blizn pourazowych, potrądzikowych, pooperacyjnych. W tym wypadku duże znaczenie ma mała inwazyjność tej metody ? po wykonaniu naświetlania 70-85% powierzchni skóry podawanej zabiegowi pozostaje nienaruszone

Oceń ten post

Autor wpisu

Partnerzy