Jak skutecznie zredukować popękane naczynka?

Popękane naczynka objawiają się czerwonymi lub niebieskimi ?pajączkami?, które występują m.in. na twarzy, udach czy podudziach. Dla wielu osób stanowią poważny problem natury estetycznej, stąd też stosowane są różnorodne preparaty, m.in. maści i kremy, które mają na celu złagodzenie zmian. Niestety nie zawsze są one skuteczne. Innym sposobem na zamykanie naczynek jest terapia laserowa, wykonywana w profesjonalnych gabinetach medycyny i kosmetologii estetycznej.

Pękające naczynka pojawiają się ze względu na działanie estrogenu i jego właściwości rozluźniające mięśnie naczyń. Na występowanie problemów z naczynkami wpływ mogą mieć też czynniki genetyczne, nieodpowiedni sposób odżywiania się czy styl życia.

Rozszerzone naczynka mogą ujawnić się praktycznie na każdym typie cery. Najbardziej narażona na nie jest skóra delikatna, wrażliwa i cienka. Istnieją pewne czynniki, które powodują nasilenie problemu. Zazwyczaj naczynka rozszerzają się m.in.:

  • po wypiciu gorącej kawy lub mocnej herbaty
  • po spożyciu alkoholu
  • po spożyciu pikantnych potraw
  • pod wpływem zmian temperatury
  • pod wpływem niesprzyjających warunków atmosferycznych, takich jak wiatr, mróz czy promienie słoneczne
  • pod wpływem zdenerwowania i stresu

Jak skutecznie pozbyć się popękanych naczynek?

Jedną z najnowocześniejszych metod redukowania zmian naczyniowych jest laseroterapia. Laser jest w stanie usunąć nawet zaawansowane niedoskonałości ujawniające się na różnych głębokościach. Pozwala wyeliminować zarówno czerwone, jak i niebieskie naczynka. Warto jednak pamiętać, że zabiegi tego rodzaju powinny być wykonywane wyłącznie przez specjalistów w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Przed skorzystaniem z takiej terapii warto skonsultować się z dermatologiem, który dokładnie zdiagnozuje problem.

Zalety laserowego zamykania naczynek

Do głównych zalet laserowego zamykania naczynek możemy zaliczyć skuteczność metody oraz krótki okres gojenia się zmian. Jest to zabieg praktycznie bezbolesny i nieinwazyjny. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do domu.

Oceń ten post

Autor wpisu

Partnerzy