fbpx

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

COVID-19

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

Skuteczne wyszczuplanie, czyli lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna jest bezinwazyjną, nieoperacyjną metodą na pozbycie się tłuszczu z określonych partii ciała. Pierwotnie miała być skuteczną alternatywą dla liposukcji i służyć modelowaniu ciała. Szybko jednak okazało się, że roztwór fosfatydylocholiny, który wstrzykuje się w trakcie zabiegu, pozwala na pozbycie się tzw. boczków oraz innych fałdek, które trudno jest zredukować dietą czy ćwiczeniami. Lipoliza iniekcyjna jest również idealną bronią w walce z tłuszczem z podwójnego podbródka czy z worków pod oczami.

Czym jest lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna to bezoperacyjny zabieg, który polega na trwałym usunięciu tkanki tłuszczowej niemożliwej do zredukowania za pomocą ćwiczeń czy diety. Służy do redukcji miejscowo nagromadzonego tłuszczu oraz do modelowania sylwetki. Stanowi idealne uzupełnienie zabiegu liposukcji i abdominoplastyki.

Lipoliza iniekcyjna i liposukcja to często pojęcia używane zamiennie, jednak trzeba pamiętać, że to dwie różne metody na pozbycie się uporczywego tłuszczu. Liposukcja jest zabiegiem chirurgicznym, podczas którego wykonuje się niewielkie nacięcie skóry, wprowadza igłę ssącą do tkanki tłuszczowej, a następnie odsysa nadmiar tłuszczu pod ciśnieniem. Liposukcja to zabieg inwazyjny, który może się wiązać ze skutkami ubocznymi. Efekty są jednak widoczne od razu.

Lipoliza iniekcyjna nie powoduje efektu jo-jo. Tłuszcz, który został raz usunięty z danego miejsca, już nigdy nie powróci. Celem zabiegu jest rozpuszczenie tkanki tłuszczowej wewnątrz ciała. ie pozostawia zniekształceń na skórze, a samo ryzyko powikłań jest naprawdę minimalna. Lipoliza może być alternatywą lub uzupełnieniem dla liposukcji.

Jak przebiega zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Sam zabieg trwa od 30 do 50 minut. Polega na wstrzyknięciu przy pomocy cienkiej igły mieszaniny dwóch substancji. Pierwszą z nich jest wyciąg z soi, czyli fosfatydylocholina, z kolei drugą sól żółciowa – deoksycholat. Dochodzi wtedy do lipodestrukcji. Wstrzyknięty preparat rozpuszcza komórki tłuszczowe, które zostają zastąpione tkanką włóknistą. Powoduje to obkurczenie się skóry w obrębie ostrzykniętego obszaru. Zbędny tłuszcz transportowany jest do wątroby, a kolejno usuwany w procesach metabolicznych. Po zabiegu możemy obserwować opuchliznę i zaczerwienienie. Znikają po ok. 2 tygodniach.

Jakie efekty daje lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza pozwala na pozbycie się fałdek pod pośladkami, zaokrąglonego brzuszka, tłuszczu po wewnętrznej i zewnętrznej stronie ud, wałeczków na plecach, tzw. “byczego” karku, tłuszczu na kolanach i ramionach. Lipolizę iniekcyjną wykonuje się również w celu pozbycia się tłuszczu w workach pod oczami, podwójnego podbródka, tzw. chomików, czyli tłuszczu na policzkach.

Lipoliza iniekcyjna – wskazania i przeciwwskazania

Wśród kandydatów do zabiegu wymienia się osoby szczupłe lub z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej, której nie da się pozbyć przy pomocy ćwiczeń lub diety. Po wykonaniu lipolizy iniekcyjnej zaleca się stosowanie masażu limfatycznego w celu ułatwienia transportu tłuszczu do wątroby.

Wśród przeciwwskazań wymienia się: otyłość, ciążę, okres karmienia piersią, cukrzycę, padaczkę, niewydolność wątroby i nerek, zaburzenia immunologiczne, ostre stany zapalne, zaburzenia krzepliwości krwi, alergię na soję, jaja lub inne składniki preparatu.

Lipoliza iniekcyjna to nie metoda odchudzania, lecz modelowania sylwetki u osób szczupłych. Stosuje się ją w celu redukcji tłuszczu występującego w mniejszych obszarach ciała. Jeśli stosujesz zdrową dietę, regularnie uprawiasz sport, a mimo tego masz widoczne niewielkie fałdki w wyżej wymienionych partiach ciała, lipoliza iniekcyjna jest dla Ciebie. Osoby z dużym nadmiarem tkanki tłuszczowej nie są odpowiednimi kandydatami do zabiegu.

Autor wpisu

Partnerzy