Rodzaje mezoterapii twarzy

Mezoterapia twarzy to ogólna nazwa określająca kilka różnych zabiegów leczniczych i profilaktycznych, które stosowane są głównie w dermatologii i medycynie estetycznej. Zabiegi mezoterapii mają na celu przede wszystkim wprowadzenie substancji odżywczych lub regenerujących do głębszych warstw skóry.

Główne rodzaje mezoterapii

  • Mezoterapia igłowa. Zabieg mezoterapii igłowej polega na wykonywaniu mikronakłuć o maksymalnej głębokości do 4mm. Przebicie się przez naskórek zwiększa działanie wprowadzanych substancji aktywnych i przyspiesza uzyskanie oczekiwanych efektów. Co więcej, mikronakłucia pobudzają skórę do samoregeneracji i tworzenia nowych włókien kolagenowych i elastyny. Mezoterapia igłowa może być wykonywana następującymi metodami: igłą i strzykawką, specjalnym pistoletem, rollerem lub dermapenem.
  • Mezoterapia bezigłowa. Jest to metoda bezinwazyjna, jak sama nazwa wskazuje, bezigłowa. W tym przypadku działa zjawisko elektroporacji. Są to procesy, które zachodzą w błonie komórkowej pod wpływem działania pola elektrycznego, które wytwarzane jest przez specjalne urządzenie. Jego zadaniem jest otwarcie porów skóry, przez które do komórek wnikają cząstki substancji leczniczych, a wydalane są produkty przemiany materii. Mezoterapia bezigłowa jest całkowicie bezbolesna, bezpieczna i zapewnia stosunkowo szybkie rezultaty w postaci m.in. redukcji zmarszczek, poprawy kolorytu i struktury skóry.
  • Sonoforeza. To rodzaj mezoterapii twarzy określany mianem masażu ultradźwiękowego. Sonoforeza uznawana jest za odmianę mezoterapii bezigłowej, ponieważ działa bardzo podobnie. Różnica polega na tym, że w przypadku sonoforezy mamy do czynienia z ultradźwiękami, a nie prądem elektrycznym jak w przypadku mezoterapii bezigłowej. Ta metoda jest stosowana najczęściej w przypadku trądziku różowatego i pospolitego oraz do redukcji blizn i odmrożeń.
  • Jonoforeza. Jest to rodzaj mezoterapii, w którym wykorzystane jest zjawisko dysocjacji elektrolitycznej. Powstaje ono pod wpływem działania prądu stałego, który wykorzystywany jest do transportu substancji leczniczych w formie jonów w głąb skóry. W jonoforezie używane są wyłącznie związki chemiczne, które ulegają dysocjacji elektrolitycznej, czyli sole, kwasy i zasady.

Oceń ten post

Autor wpisu

Partnerzy