fbpx

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

COVID-19

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

Rodzaje masażu – 10 najpopularniejszych zabiegów

Nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby czasem o masażu – jego odprężające właściwości znane są ludzkości od tysięcy lat. Ale zabieg ten nie tylko zmniejsza stres, niweluje napięcie i poprawia nasze samopoczucie. Odpowiednio stosowany pozwala także na poprawę ukrwienia ciała, usuwa lub łagodzi ból i wspomaga funkcjonowanie całego organizmu. Poprzez odpowiednio wykonywany masaż pobudzić można do pracy poszczególne mięśnie i narządy, zmniejszyć widoczność cellulitu oraz wspomóc leczenie niektórych chorób. Poznaj rodzaje masażu i dopasuj konkretny zabieg do swoich potrzeb.

Masażem określamy ruchy, poprzez które osoba masująca, czyli masażysta, wywiera nacisk na poszczególne partie ciała pacjenta. Wykorzystuje w tym celu określone techniki – oklepywanie, ugniatanie, rozcieranie. Ale zabieg jest trudniejszy niż mogłoby się wydawać, wymaga bowiem doskonałej znajomości nie tylko techniki jego wykonywania, ale także anatomii.

masaż może obejmować nie tylko ciało, ale także twarz

Masaż bańką chińską

To jedna z najbardziej naturalnych metod leczniczych. Opiera się na wykorzystaniu specjalnych baniek oraz olejków i znana jest ludzkości od tysięcy lat. Zabieg ma silne działanie relaksacyjne, wprowadza w stan głębokiego odprężenia, ale powoduje także udrożnienie poszczególnych ścieżek energetycznych organizmu i poprawia przepływ energii, co, jak głosi tybetański światopogląd, ma zapewniać długie i zdrowe życie.

Dzięki wykorzystaniu tego rodzaju zabiegu możemy jednak z całą pewnością uzyskać efekt:

 • rozluźnienia napięcia nerwowego,
 • lepszego ukrwienia tkanek,
 • usunięcia bólu kręgosłupa oraz bólów głowy, także migrenowych,
 • skuteczniejszego usuwania toksyn z organizmu.

Masaż kostką lodu

Dość zaskakująca opcja masażu to, wykonywany przy pomocy kostki lodu o ergonomicznym kształcie, masaż VIT ICE. Wykonuje się go przed potencjalnie nieprzyjemnymi zabiegami takimi jak laseroterapia, elektrostymulacja czy makijaż permanentny. Nie tylko zmniejsza ich bolesność, ale także podnosi skuteczność.

Efekty VIT ICE:

 • pobudzenie krążenia limfy i krwi,
 • przyspieszenie przemiany materii – szybsza utrata kilogramów i redukcja cellulitu,
 • zmniejszenie opuchlizn i obrzęków,
 • opóźnienie procesów starzenia,
 • poprawa jędrności skóry i wyrównanie jej kolorytu,
 • poprawa samopoczucia,
 • odnowa biologiczna.

Masaż na płaski brzuch  

Która kobieta nie marzy o płaskim brzuchu bez rygorystycznej diety i forsownych ćwiczeń? Taki efekt osiągniesz korzystając z profesjonalnego masażu na płaski brzuch – redukcja tkanki tłuszczowej oraz cellulitu będą dla Ciebie przyjemnością.

Całkowicie bezbolesny, odprężający i przyjemny, pozwoli Ci ujędrnić skórę brzucha i pozbyć się nieestetycznych fałdek i wałeczków.

Masaż na jędrne pośladki

Pośladki to kolejne, po brzuchu, miejsce ciała, które często budzi niezadowolenie swojej posiadaczki. Zbyt małe, płaskie i słabo umięśnione – nie są naszą najlepszą ozdobą. Zamiast spędzać długie godziny na nieskutecznych ćwiczeniach, poddaj się masażowi.

Masaż na pośladki wprawdzie nie wymodeluje ich aż tak mocno jak ćwiczenia na siłowni, ale pozwoli przywrócić im jędrność i pożądany kształt dzięki ukształtowaniu najgłębszych warstw mięśni. A oto, na jakie efekty możesz liczyć:

 • wyrównanie struktury skóry, ujędrnienie i uelastycznienie jej,
 • wzmocnienie mięśni pośladków i nadanie im ładnego kształtu.

Masaż sportowy

Jest najlepszym uzupełnieniem ćwiczeń fizycznych, zwłaszcza u sportowców, ale korzystać z niego może każdy, na przykład po wizycie na siłowni. W przeciwieństwie do masażu na jędrne pośladki i brzuch, jego zadanie nie polega na ukształtowaniu mięśni i likwidacji tkanki tłuszczowej, lecz na przygotowaniu organizmu do wysiłku oraz przyspieszeniu jego regeneracji po nim. Ten rodzaj masażu wykonujemy, aby:

 • przyspieszyć regenerację organizmu po wysiłku,
 • zrównoważyć pracę układu nerwowego, krwionośnego i mięśniowego,
 • wzmocnić więzadła i ścięgna,
 • odnowić zapasy energii.

Masaż stóp

Na bolesne obrzęki i uczucie ciężkich nóg narażeni jesteśmy wszyscy, lecz zwłaszcza kobiety spędzające cały dzień w szpilkach lub półbutach, kobiety w ciąży, osoby wykonujące pracę w pozycji stojącej oraz sportowcy uprawiający biegi, nordic walking lub jogging.

Obrzęki spowodowane są zaburzeniami w krążeniu limfy w okolicach stóp i łydek – płyn ten zbiera się w określonych miejscach i, nie mogąc przepłynąć dalej, powoduje obrzęki i uczucie dyskomfortu.

Masaż jest skutecznym sposobem, dzięki któremu Twoje stopy i podudzia odzyskają lekkość i dobre samopoczucie. Rozluźnia mięśnie i przynosi uczucie ogólnego odprężenia.

masaż to głębokie odprężenie i działanie prozdrowotne

 

Autor wpisu

Partnerzy