Redukcja blizn potrądzikowych laserem

Problem z bliznami potrądzikowymi mają zarówno osoby młode, jak i nieco starsze. Jednym z najskuteczniejszym sposobem na leczenie tego rodzaju niedoskonałości skóry jest profesjonalna laseroterapia. Umożliwia ona zarówno leczenie zmian trądzikowych, jak i usuwanie nieestetycznych blizn po trądziku. Metoda ta nie należy do najtańszych, jednak z uwagi na zadowalające efekty decyduje się na nią coraz więcej osób.

Jakie są najpopularniejsze metody usuwania blizn potrądzikowych?

Współcześnie możemy skorzystać z kilku skutecznych sposobów na usunięcie blizn potrądzikowych. Przede wszystkim mamy dostęp do szeregu różnorodnych dermokosmetyków, których celem jest zmniejszenie blizn na twarzy, dekolcie czy plecach. Najskuteczniejsze są jednak nieco bardziej zaawansowane metody, takie jak:

  • operacje plastyczne
  • peelingi mechaniczne i chemiczne
  • laseroterapia

Usuwanie blizn potrądzikowych przy pomocy lasera

Laser z całą pewnością należy do najskuteczniejszych sposobów na usunięcie nieestetycznych blizn potrądzikowych. Laseroterapia dodatkowo stosowana jest jako jedna z dobrych metod na odmłodzenie cery, zniwelowanie przebarwień skóry czy usunięciu owłosienia. Pacjenci bardzo dobrze oceniają wpływ lasera na cerę właściwie już po pierwszej serii laseroterapii. W celu całkowitej eliminacji problemu należy wykonać kilka zabiegów. Najczęściej w przypadku blizn potrądzikowych zalecane są minimum trzy sesje.

Laser skutecznie wygładza skórę, ponieważ usuwa z jej powierzchni obumarły naskórek, a jednocześnie powoduje usuwanie blizn potrądzikowych. Promień lasera spala martwe komórki naskórka i pozostawia miejsce dla nowych komórek. W ten sposób skóra skutecznie się regeneruje, a cera pozostaje gładka i niemal nieskazitelna. Pamiętajmy, że podczas zabiegów laserem usuwane są nie tylko blizny, ale również różne inne niedoskonałości. Laser eliminuje nierówności skóry, jak i zmiany ropne znajdujące się w głębszych warstwach naskórka.

Terapia laserowa zalecana jest wszystkim osobom, które borykają się z problemem trądziku. Najlepiej zgłosić się na taki zabieg, gdy zmiany trądzikowe nie objęły jeszcze całej powierzchni cery.

Oceń ten post

Autor wpisu

Partnerzy