fbpx

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

COVID-19

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

Piramida dermodietetyczna

Zastanawia Was czym jest piramida dermodietetyczna?

Już zaspokajamy Waszą ciekawość! Jest to program dermodietetyczny, w którym dobierane są indywidualnie kosmeceutyki o działaniu terapeutycznym, schemat ich aplikacji w dobowym cyklu tygodniowym, zalecenia suplementacji oraz nawyków żywieniowo-lifestylowych!

Budowanie planu pielęgnacyjnego tylko z pozoru wydaje się łatwe. Natomiast istnieje bardzo dużo biochemicznych zależności, które muszą być spełnione, aby pielęgnacja faktycznie była aktywna.
Bardzo często w celu poprawy skóry sięgasz po produkty z retinolem. Spodziewasz się spektakularnych rezultatów, a ich brak lub pojawia się ogromne podrażnienie.
Dlaczego?
Spróbuję porównać budowę planu pielęgnacyjnego do budowy domu. Nie położymy dachu, jeśli nie będą wylane fundamenty i wybudowane ściany. To samo dotyczy pielęgnacji.
Każda dieta ma swoje założenia i zasady. Nie mogłoby być inaczej, jeżeli chodzi o styl odżywiania skóry czyli o koncepcję dermodietetyki.
Z tego powodu została opracowana bazowa piramida dermodietetyczna, na podstawie, której powstało aż 10 piramid ukierunkowanych na dany problem/stan skóry:

 • Z przebarwieniami
 • W przebiegu trądziku pospolitego
 • W przebiegu trądziku osób dorosłych
 • W przebiegu trądziku różowatego
 • Starzejącej się
 • W takcie kuracji retinoidami
 • W trakcie kuracji zabiegami przerywającymi ciągłość naskórka
 • W trakcie kuracji przeciwtrądzikowej opartej na peelingach chemicznych
 • Atopowej
 • W trakcie laseroterapii
 1. Stan skóry to jedno, ale typ skóry również jest bardzo istotny.
  Dlatego, w zależności od tego czy skóra jest sucha, mieszana lub tłusta dobierane są odpowiednie formuły i rodzaje preparatów – serum lub krem, a czasem ich połączenie.
 2. Zainteresowała Cię piramida dermodietetyczna? Dzięki projektowi DERMODIETETYKA, możemy stworzyć piramidę dermodietetyczną, w której nic nie jest przypadkowe, a wszystko wymaga dużej wiedzy.
 3. Jeżeli interesuje Cię jak świadomie podchodzić do swojej skóry, zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy tu specjalnie dla Ciebie! Dobierzemy spersonalizowaną terapię, która ułatwi Ci pielęgnacje, odżywianie skóry i co najważniejsze pomoże osiągnąć prawdziwe efekty terapeutyczne.

Nasi specjaliści czekają na Ciebie tutaj – online lub w bezpośredniej rozmowie telefonicznej. 

Autor wpisu

Partnerzy