Peeling medyczny – skuteczna broń przeciw starzeniu się skóry

Wśród wielu zabiegów kosmetycznych peeling jest jednym z tych, które cieszą się największym zainteresowaniem kobiet. Wykonują go na co dzień we własnych domach, aby rozkoszować się gładką, czystą i promienną skórą. Ich efektywniejszą i doskonalszą formą są peelingi medyczne wykonywane w gabinecie kosmetycznym. To nieinwazyjne zabiegi, które mają wspaniały wpływ na stan skóry – poprawiają nie tylko jej wygląd, ale także funkcjonowanie.

biało - czarna fotografia młodej kobiety

Kiedy stosuje się peeling medyczny?

Zabieg peelingu polega na złuszczeniu warstwy naskórka tak, aby odsłonić czystą, zdrową skórę. Czasem więc zachodzi konieczność złuszczenia także cienkiej warstwy skóry właściwej – głębokość tych zabiegów ustalana jest przez wykwalifikowany personel, a więc są one całkowicie bezpieczne dla pacjenta.

Wykonanie medycznego peelingu jest wskazane w przypadku występowania na skórze zmian barwnikowych oraz uszkodzeń posłonecznych. Występują one zwykle w lecie lub wczesną jesienią, po nadmiernej ekspozycji skóry na promienie słoneczne. Zabieg przywraca skórze właściwy, równomierny koloryt, a także wygładza ją.

Z zabiegu warto skorzystać także wtedy, gdy na skórze pojawią się pierwsze oznaki starzenia – zmarszczki mimiczne, utrata jędrności skóry. Ale jest on wskazany także w przypadku nadmiernego rogowacenia skóry oraz występowania na skórze blizn. Seria zabiegów pozwoli wygładzić skórę i przywrócić jej właściwą jędrność i sprężystość.

Ale zabieg medycznego peelingu to nie tylko sposób na rozwiązanie problemów natury estetycznej, lecz także medycznej. Warto więc skorzystać z niego w przypadku trądziku – niweluje jego przyczyny w sposób skuteczny i bezpieczny, a funkcjonowanie skóry znacznie się poprawia.

Rodzaje peelingów

Szeroka gama różnorodnych rodzajów peelingu medycznego sprawia, że każdy z łatwością dopasuje konkretny zabieg do swoich potrzeb i oczekiwań oraz rodzaju skóry i problemu, który pragnie rozwiązać. Oto one:

Xylogic

Xylogic to zabieg, który przeznaczony jest przede wszystkim do odmładzania skóry. Dzięki zastosowaniu preparatu Acticell, retinolu, witaminy C i antyoksydantów, jest skuteczną terapią przeciw procesom starzenia się skóry. Spłyca zmarszczki, rozjaśnia przebarwienia, oczyszcza skórę z toksyn i efektywnie regeneruje skórę poprzez stymulację procesu odnowy kolagenu

Enerpeel

Wykonywany jest z zastosowaniem kwasu migdałowego 40% i kwasu mlekowego 20%. To skuteczna terapia regenerująca i odmładzająca skórę. Doskonale sprawdza się w przypadku nawet najbardziej wrażliwej i delikatnej skóry. Stymuluje skórę i poprawia jej funkcjonowanie, regeneruje, nawilża oraz zapobiega niszczeniu kolagenu. Można stosować go na skórę twarzy, szyi i dekoltu.

Image Skincare

Peeling medyczny z zastosowaniem preparatu Image Skincare dedykowany jest osobom, które zauważają pierwsze oznaki starzenia się skóry oraz borykają się z problemem szarej, przesuszonej skóry pozbawionej blasku. To innowacyjny, bardzo skuteczny preparat opracowany, aby docierać do najgłębszych warstw skóry. Jego zastosowanie pozwala na odświeżenie, dogłębne odżywienie skóry. Cera staje się rozświetlona, sprawia wrażenie zdrowej i wypoczętej.

Skin Ceuticals

Skin Ceuticals jest zabiegiem, który pozwala pożegnać się z problemami dotyczącymi skóry oraz zatrzymać procesy jej starzenia się. To produkty stworzone na podstawie badań naukowych, a więc docierają do najgłębszych warstw skóry i w skuteczny sposób rozwiązują jej problemy. Są przy tym bardzo bezpieczne w stosowaniu. Oczyszczają skórę i pobudzają jej mikrokrążenie.

młoda roześmiana kobieta

Co wyróżnia poszczególne zabiegi?

Wymienione rodzaje peelingów medycznych różnią się zawartością składników zawartych w preparatach, a więc także wpływem, jaki mają na skórę. Jedne z nich skuteczniej odmładzają, inne z kolei – dedykowane są skórze dotkniętej zmianami trądzikowymi lub uszkodzeniami słonecznymi.

Aby więc dobrać rodzaj zabiegu do skóry, wybierz się na konsultację do gabinetu kosmetycznego – wykwalifikowany personel wybierze zabieg najbardziej wskazany w Twoim przypadku. Dzięki temu będziesz mogła się cieszyć jego skutecznym działaniem.

Jak przebiega zabieg?

Warto przypomnieć, że peeling medyczny jest zabiegiem o niskim stopniu inwazyjności, a do jego wykonania nie są używane igły. Polega on na zaaplikowaniu na skórę pacjentki wybranego preparatu o indywidualnie dopasowanym do skóry stężeniu. Po upływie określonego czasu, preparaty te są neutralizowane, a na skórę nakłada się substancje łagodzące, które mają działanie przeciwzapalne oraz nawilżające.

W czasie zabiegu może być odczuwane pieczenie skóry o różnym natężeniu. Bezpośrednio po nim natomiast może pojawić się rumień oraz uczucie napięcia skóry. Kilka dni później skóra zaczyna się złuszczać – w tym czasie należy absolutnie unikać słońca i stosować kremy z wysokim filtrem, oraz nie stosować preparatów złuszczających na skórę.

Jak często należy powtarzać zabieg i jak długo utrzymują się efekty?

Peeling medyczny zawsze należy wykonywać jako serię zabiegów – tylko takie postępowanie pozwoli osiągnąć trwałe, oczekiwane efekty. Zwykle wykonuje się serię od czterech do sześciu zabiegów w odstępach od dwóch do czterech tygodni. Ilość i częstotliwość powtórzeń zawsze ustala się indywidualnie dla każdej pacjentki i w zależności od rodzaju i intensywności jej problemu ze skórą.

Choć efekty, jakie zapewnia medyczny peeling, są bardzo trwałe, konkretny czas ich trwania nie jest możliwy do określenia. Zależy on bowiem od wielu czynników – od tego, jaką skórę ma pacjentka, jaki problem u niej wystąpił, jaki rodzaj peelingu zastosowano i w jaki sposób pielęgnuje ona swoją skórę na co dzień. Z pewnością właściwa pielęgnacja pomaga utrzymać efekty kuracji.

Peelingi medyczne to skuteczna metoda na poprawę wyglądu skóry oraz sposobu jej funkcjonowania. Warto więc korzystać z ich dobrodziejstw.

Peeling medyczny – skuteczna broń przeciw starzeniu się skóry

5 (100%) 3 ocen

Autor wpisu

Partnerzy