facebook

Nowa, młodsza Ty ? z zabiegiem Sculptra

metoda Sculptra

Data publikacji: 3 wrzesień 2016

Data modyfikacji: 22 listopad 2018

Autor wpisu: clearsense_seo


Współczesna medycyna estetyczna oferuje nam coraz to efektywniejsze metody odmładzania. W walce ze zmarszczkami wykorzystuje się już nie tylko toksynę botulinową czy kwas hialuronowy. Ich doskonałym uzupełnieniem są zabiegi z zastosowaniem kwasu L-polimlekowego.
Kwas L-polimlekowy (Sculptra) to bezpieczna, całkowicie wchłaniana, biodegradowalna substancja, przypominającą cząsteczkę kwasu polimlekowego, która naturalnie występuje w organizmie. Substancja ta jest swojego rodzaju implantem do wypełniania zmarszczek, pozwalającym na odzyskanie sprężystości skóry i korygowanie owalu twarzy. Preparat ten stosuje się również do przywracania objętości innych partii ciała, np. powierzchni ramion, ud czy brzucha.

Sekret działania zabiegu Sculptra polega na tym, że pobudza on produkcję naturalnego kolagenu, a przez to pozwala na osiągnięcie zadowalających i długotrwałych rezultatów. Efekty działania tego preparatu porównuje się do efektów, jakie daje lifting skóry, z tym że Sculptra jest metodą nieinwazyjną. Seria kilku zabiegów, polegających na wprowadzaniu kwasu L-polimlekowego za pomocą strzykawki z cienką igła, pozwala odzyskać sprężystość skóry na długi czas. Efekty utrzymują się około 2 lat. Z tego powodu Sculptra nazywana jest współczesnym eliksirem młodości.

Nowa, młodsza Ty ? z zabiegiem Sculptra
Oceń ten wpis