❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

COVID-19

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

Na czym polega przedłużanie rzęs?

Przedłużanie rzęs to zabieg, który cieszy się sporym zainteresowaniem. Przede wszystkim pozwala na stosunkowo trwałe (ok. 3-tygodniowe) przedłużenie, pogrubienie, zagęszczenie naturalnych rzęs, więc możemy zapomnieć o ich tuszowaniu, doklejaniu kępek czy traceniu czas na mocny makijaż. Jakie są metody przedłużania rzęs? Jak wygląda zabieg?

Czym jest przedłużanie rzęs?

Przedłużanie rzęs polega na precyzyjnym doklejaniu włosków, które są wykonane z różnych materiałów. Zabieg cieszy się sporą popularnością ze względu na to, że pozwala zachować naturalny wygląd, a jednocześnie oszczędza czas potrzebny na poranne wykonanie makijażu. Efektu przedłużania rzęs nie zapewni żaden tusz. Przedłużanie rzęs metodą 1 do 1, 2 do 1 i 3 do 1 daje o wiele bardziej trwałe efekty niż tradycyjne kępki, które najczęściej trzeba zdjąć po jednym dniu.

Ile trzymają się przedłużane rzęsy?

Wiele będzie zależne od kondycji naszych naturalnych rzęs oraz od późniejszej pielęgnacji. Przyjmuje się jednak, że przedłużane rzęsy powinny się utrzymać przez ok. 3-4 tygodnie. Naturalne rzęsy wypadają i są zastępowane nowymi. To dlatego, aby utrzymać pierwotny efekt przedłużania, musimy je regularnie uzupełniać.Ważne, aby decydować się na przedłużanie rzęs jedynie w renomowanym salonie. To właśnie kolejny istotny czynnik, który wpływa na trwały efekt. Profesjonalnie wykonane przedłużone rzęsy wytrzymają kąpiel w morzu czy basenie, saunę, wysiłek fizyczny, zmywanie standardowymi płynami do demakijażu. Odradza się jednak tuszowanie rzęs wodoodporną maskarą!

Jak wygląda zabieg przedłużania rzęs?

Jak już zostało wspomniane, przedłużanie rzęs polega na doklejaniu pojedynczych włosków do naturalnych rzęs. W praktyce jest to żmudna praca, która wymaga odpowiednich umiejętności. To dlatego zabieg przedłużania rzęs powinna wykonywać kosmetyczka z kwalifikacjami. Nie jest to zabieg, który można wykonać w domu. Wymaga precyzji, zachowania najwyższych standardów higienicznych, ogromnej wprawy i ostrożności. Osoba wykonująca zabieg, stosuje metalowe narzędzia, mocny klej i bardzo drobne włoski. Aby przedłużanie rzęs było jak najmniej inwazyjne, włosek przykleja się ok. 1 mm od nasady rzęs naturalnych. Dzięki temu ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest minimalne.

Zabieg wymaga cierpliwości. W zależności od kondycji naturalnych rzęs, ich gęstości oraz wybranej metody, trwa od dwóch do trzech godzin. Wykonuje się go na leżąco na zamkniętych powiekach. Klienta nie może się ruszać.

Metody przedłużania rzęs

Istnieje wiele metod przedłużania rzęs i nieustannie pojawiają się nowe, inspirowane wyglądem światowych sław. Wyróżnia się jednak trzy podstawowe, a jednocześnie najczęściej stosowane. Wszystkie bazują na tej samej technice. Każda z metod zapewnia podobną trwałość, natomiast różnią się efektem. Głównie od klientki zależy to, jaka metoda zostanie zastosowana, jednak specjalistka może sugerować najlepsze rozwiązanie, które optycznie wydłuży kształt, powiększy oczy czy pozwoli zredukować efekt opadającej powieki.

Pierwszą z metod jest 1:1. Zapewnia najbardziej naturalny efekt, a jednocześnie jest najtańsza. Do jednej naturalnej rzęsy dokleja się jeden sztuczny włosek. Drugą metodą jest 1:1, czyli do każdej naturalnej rzęsy dokleja się dwa włoski. Są wtedy grubsze oraz bardziej wyraziste. Kolejnym wariantem jest 3:1, czyli do pojedynczej rzęsy naturalnej doklejane są dodatkowe 3 włoski. Metoda ta zapewnia najbardziej spektakularny efekt.

Oczywiście istnieją również inne metody, np. 4:1 czy nawet 10:1! Różnią się liczbą włosków doklejanych do naturalnych rzęs. Do przedłużania wykorzystuje się włoski syntetyczne, jedwabne lub naturalne z futra norek syberyjskich. Te ostatnie są najlżejsze, dlatego poleca się je w przypadku metod objętościowych, np. 3:1.

Autor wpisu

Partnerzy