Mikrodermabrazja ? co należy wiedzieć o tym zabiegu?

Mikrodermabrazja polega na kontrolowanym, mechanicznym ścieraniu naskórka. Jest to zabieg niezwykle popularny wśród kobiet ze względu na spektakularne efekty w zakresie poprawy jakości i elastyczności skóry połączone z bezbolesnością tej techniki.

W zależności od stosowanej metody, wykorzystuje się albo specjalne głowice złuszczające naskórek, albo glinkę, która pod wpływem wysokiego ciśnienia usuwa martwe komórki. Zabieg ten ma na celu także pobudzenie komórek skóry do regeneracji i odbudowy. Dzięki temu już po pierwszym zabiegu skóra jest wygładzona oraz nabiera zdrowego koloru i elastyczności.

Jakie są rodzaje mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja diamentowa polega na złuszczaniu naskórka przy użyciu specjalnej głowicy pokrytej kryształkami diamentu, a następnie jego zasysaniu specjalną ?pompką?. Jest to zabieg stosunkowo delikatny, odpowiedni także dla cery wrażliwej i naczynkowej.

W przypadku mikrodermabrazji korundowej do złuszczania naskórka wykorzystywany jest proszek (glinka), który pod dużym ciśnieniem ?uderza? w skórę. W tym przypadku proszek wraz z martwym naskórkiem również jest ?odkurzany? ze skóry. W zależności od ustawionego ciśnienia zabieg może być silniejszy lub bardziej delikatny, jednak odradza się go w przypadku cery wrażliwej.

Ciekawa alternatywą dla tych zabiegów jest mikrodermabrazja medyczna z zastosowaniem AccelaFuze. To nowatorskie urządzenia pozwalające na wykonanie wielu zabiegów, w tym mikrodermabrazji korundowej, mezoterapii bezigłowej czy fototerapii światłem LED. System terapii łączonych pozwala na osiągnięcie najlepszych efektów z zakresie oczyszczania i odmładzania skóry.

Dla kogo mikrodermabrazja jest szczególnie wskazana?

Mikrodermabrazja pozwala na uporanie się z określonymi problemami skóry, takimi jak: łojotok, rozszerzone pory, trądzik zaskórnikowy, blizny potrądzikowe, przebarwienia czy rogowacenie okołomieszkowe. Dzięki działaniu stymulującemu odbudowę skóry, zabiegi mikrodermabrazji zmniejszą również zmarszczki, ujędrnią skórę oraz poprawią jej koloryt.

Mikrodermabrazja ? co należy wiedzieć o tym zabiegu?

5 (100%) 1 ocen

Autor wpisu

Partnerzy