Mezoterapia – terapią na wszystkie problemy natury estetycznej?

Z zabiegów mezoterapii bardzo chętnie korzystają klientki salonów medycyny estetyczny. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż to bezpieczna i nieinwazyjna metoda leczenia wielu niedoskonałości skóry. W czym pomagają zabiegi mezoterapii?

Terapia odmładzająca i poprawiająca kondycję skóry

Istota tego zabiegu polega na dostarczeniu do skóry właściwej substancji leczniczych, regenerujących oraz odżywczych. Pozwalają one na naprawę uszkodzeń na poziomie tkankowych oraz stymulują produkcję zdrowych komórek i włókien skóry. Przekłada się to na przywrócenie elastyczności skóry, poprawę jej nawilżenia, spłycenie zmarszczek oraz spowolnienie procesu starzenia się skóry. Wszystko to możliwe jest do osiągnięcia niewielkim kosztem ? pierwsze efekty widoczne są już po serii kilku zabiegów.

Terapia powstrzymująca łysienie

Wypadanie włosów jest bardzo kłopotliwym problemem natury estetycznej, zwłaszcza w przypadku kobiet. Jego rozwiązaniem może być zabieg polegające na wstrzykiwaniu substancji stymulujących wzrost komórek włosa – mezoterapia. Co ważne, skutkiem zabiegów jest nie tylko zahamowanie wypadania włosów, lecz także widoczny odrost łysiny.

Terapia likwidująca cellulit i rozstępy

Zabiegi mezoterapii służą również modelowaniu ciała i rozbijaniu tkanki tłuszczowej. W tym wypadku w głąb skóry wstrzykiwane są substancje poprawiające metabolizm oraz stymulujące fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. W efekcie dochodzi do pobudzenia mikrokrążenia w skórze oraz uwalniania tłuszczów z komórek.

Oceń ten post

Autor wpisu

Partnerzy