facebook
Medicor - Gabinet Kosmetyczny Kraków

Wybierz język:

Mezoterapia ? terapią na wszystkie problemy natury estetycznej?

mezoterapia skóry

Z zabiegów mezoterapii bardzo chętnie korzystają klientki salonów medycyny estetyczny. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż to bezpieczna i nieinwazyjna metoda leczenia wielu niedoskonałości skóry. W czym pomagają zabiegi mezoterapii?

Terapia odmładzająca i poprawiająca kondycję skóry

Istota tego zabiegu polega na dostarczeniu do skóry właściwej substancji leczniczych, regenerujących oraz odżywczych. Pozwalają one na naprawę uszkodzeń na poziomie tkankowych oraz stymulują produkcję zdrowych komórek i włókien skóry. Przekłada się to na przywrócenie elastyczności skóry, poprawę jej nawilżenia, spłycenie zmarszczek oraz spowolnienie procesu starzenia się skóry. Wszystko to możliwe jest do osiągnięcia niewielkim kosztem ? pierwsze efekty widoczne są już po serii kilku zabiegów.

Terapia powstrzymująca łysienie

Wypadanie włosów jest bardzo kłopotliwym problemem natury estetycznej, zwłaszcza w przypadku kobiet. Jego rozwiązaniem mogą być zabiegi mezoterapii skóry głowy, polegające na wstrzykiwaniu substancji stymulujących wzrost komórek włosa. Co ważne, skutkiem zabiegów jest nie tylko zahamowanie wypadania włosów, lecz także widoczny odrost łysiny.

Terapia likwidująca cellulit i rozstępy

Zabiegi mezoterapii służą również modelowaniu ciała i rozbijaniu tkanki tłuszczowej. W tym wypadku w głąb skóry wstrzykiwane są substancje poprawiające metabolizm oraz stymulujące fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. W efekcie dochodzi do pobudzenia mikrokrążenia w skórze oraz uwalniania tłuszczów z komórek.