Mężczyzna w gabinecie kosmetycznym

Widok mężczyzny w gabinecie kosmetycznym już nikogo nie dziwi. Wręcz przeciwnie, wizyta w salonie urody jest oznaką dbałości o swój wygląd zewnętrzny, a oferta zabiegów, z których panowie mogą skorzystać, jest coraz szersza.

Oczyszczanie, odmładzanie, rewitalizacja

Skóra mężczyzn jest zupełnie inna niż skóra kobiet, choćby z tego względu, że zupełnie inaczej pracują gruczoły potowe u przedstawicielu obu płci. Wskutek zintensyfikowanej produkcji potu u panów, ich skóra jest narażona na przetłuszczanie się. Dużo częściej powstają na niej zaskórniki i inne nieestetycznie wyglądające wykwity. W takiej sytuacji pomocą są zabiegi oczyszczające, wykonywane systematycznie, najlepiej raz w miesiącu.

Co więcej, skóra mężczyzn jest o 20% grubsza od kobiecej. To akurat przewaga panów ? dzięki temu ich skóra posiada więcej włókien kolagenowych i wolniej starzeje się. Jednak pojawienie się zmarszczek jest tylko kwestią czasu, dlatego salony kosmetyczne zapraszają mężczyzn na zabiegi wypełniania zmarszczek przy zastosowaniu toksyny botulinowej. Kuracja jest szybka i niemal bezbolesna, a pozwala skórze odzyskać właściwą sprężystość.

Typowe problemy mężczyzn

Mężczyźni mają zupełnie inne zmartwienia natury estetycznej niż kobiety. Panowie często narzekają na nadmierną potliwość lub przedwczesne łysienie. Z takimi problemami również mogą zgłosić do salonów kosmetycznych.

W zakresie leczenie nadpotliwości zalecana jest kuracja z zastosowaniem botoksu ? preparat wstrzykuje się w określone miejsca na pachach, stopach lub dłoniach, po to aby zablokować produkcję gruczołów potowych. Efekty utrzymują się przez kilka miesięcy.

W przypadku leczenia łysienia najlepszym sposobem jest mezoterapia mikroigłowa, polegająca na ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami, które wspomagają wzrost włosów oraz zapobiegają ich wypadaniu.

Oceń ten post

Autor wpisu

Partnerzy