Masaż sposobem na odchudzanie?

Studia kosmetyczne i salony masażu obserwują wzrost liczby klientek zainteresowanych masażami odchudzającymi. Co to za zabiegi i czy rzeczywiście mogą się one przyczynić do zgubienia zbędnych kilogramów?

Już na samym początku należy się małe wyjaśnienie ? większość gabinetów kosmetycznych wykonuje masaże modelujące sylwetkę i ciężko byłoby nam znaleźć taki, który na liście zabiegów miałby masaż odchudzający. Dlaczego? W skrócie, nie ma czegoś takiego jak masaż odchudzający.
Zadaniem tych zabiegów jest modelowanie sylwetki poprzez rozbicie i rozdrobnienie podskórnej tkanki tłuszczowej. Przynoszą one wiele korzyści ? pozwalają na wygładzenie skóry, poprawę ukrwienia czy usunięcie toksyn z organizmu. W końcu masaże tego typu, o ile wykonywane są regularnie, przyczyniają się do zmniejszenia cellulitu. W związku z tym prawdą jest, że masaże modelujące sylwetkę mają działanie odchudzające. Jednak jest to raczej wspomaganie procesu odchudzania, a nie sposób na znaczną redukcję wagi.
Niezwykła popularnością w ostatnim czasie cieszy się również masaż bańką chińską. Zainteresowanie tą techniką masażu wynika właśnie z tego, że jest to skuteczna metoda walki z cellulitem. Podobne efekty możemy osiągnąć dzięki masażowi pałeczkami bambusowymi czy masażowi kostką lodu VIT ICE. To sprawdzone techniki, pozwalające na modelowanie wybranych partii ciała i wydajnie wspomagające odchudzanie, ale niezastępujące procesu odchudzania.

Co po masażu?

Jeśli zależy nam znacznej utracie wagi, kurację masażami należałoby połączyć z odpowiednio zbilansowaną dietą oraz z aktywnością fizyczną. O tym ostatnim warto pamiętać zwłaszcza w dniu wykonania zabiegu. Po masażu nie leżmy całego dnia w łóżku, spędźmy dzień aktywnie, wykonując wybrany zestaw ćwiczeń lub uprawiając ulubiony sport. Dzięki temu szybciej osiągniemy oczekiwane efekty!

Oceń ten post

Autor wpisu

Partnerzy