Makijaż permanentny ? czy warto?

Wiele kobiet zastanawiało lub zastanawia się nad wykonaniem makijażu permanentnego. W tym artykule postanowiliśmy przybliżyć najważniejsze informacje na temat tego zabiegu.

Trwały makijaż ? dlaczego warto?

Makijaż permanentny ? dzięki wykonaniu kresek na powiekach dolnych i górnych ? pozwala na uzyskanie ciemnej oprawy oczu i wyrazistego spojrzenia, o którym marzy niejedna kobieta. Na trwały makijaż najczęściej decydują się panie, które na co dzień chcą wyglądać pięknie i świeżo, a przy tym starają się ograniczyć do minimum czas poświęcony na poranne malowanie.

Jednocześnie za pomocą tego zabiegu można podkreślić kontur ust, regulować kształt brwi, a nawet rekonstruować i uzupełniać włosy brwi. Z tego względu makijaż permanentny polecany jest osobom, które chciałby dokonać korekty swojego wyglądu. Podczas tego zabiegu stosuje się barwniki naturalnego pochodzenia, więc jest to również doskonała alternatywa dla kobiet uczulonych na kosmetyki kolorowe.

Makijaż permanentny ? czego się obawiać?

Istnieje duża grupa kobiet, które nie zdecydowały się na wykonanie trwałego makijażu z obawy o ostateczny rezultat. Możemy zapewnić, że jeśli zabieg zostanie wykonany przez wykwalifikowaną linergistkę, przyniesie oczekiwane efekty i będzie wyglądał jak najbardziej naturalnie.

Wyjątek stanowią pierwsze dni po zabiegu, kiedy to skóra jest opuchnięta, a kolor makijażu mocniejszy, niż planowałyśmy. Jednak skóra nie potrzebuje dużo czasu na regenerację, opuchnięcie znika szybko. W tym czasie złuszcza się też barwnik, po kilka dniach makijaż staje się jaśniejszy.

Często panie obawiają się również dolegliwości bólowych towarzyszących temu zabiegowi, podczas którego wielokrotnie nakłuwa sie skórę twarzy. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego znieczulenia nie jest to szczególnie przykre doznanie. Niemniej jednak przed zdecydowaniem się na wykonanie makijażu permanentnego warto skonsultować się z linergistką, rozważyć wszystkie za i przeciw. W końcu efekty zabiegu widoczne są nawet przez kilka lat.

Autor wpisu

Partnerzy