Lifting laserowy twarzy – Endolifting 4D

Osoby o twarzy naznaczonej zmarszczkami czy bruzdami nosowo-wargowymi, o wiotkiej i mało sprężystej cerze i chcące usunąć ze swej twarzy wszelkie niedoskonałości od niedawna mają do dyspozycji nowy zabieg estetyczny. Endolifting 4D, bo o nim mowa, jest doskonałą alternatywą dla dotychczasowych zabiegów upiększających stosujących tzw. wypełniacze, nici liftingujące, ultradźwięki, elektrokoagulację czy dla klasycznego zabiegu chirurgicznego.

W XXI w. chłód ostrza skalpela coraz częściej zastępowany jest przez metody bezinwazyjne, oparte na zastosowaniu najnowszych technologii. Taki właśnie jest lifting systemem laserowym Fotona wykonywany w celu odmłodzenie skóry twarzy.

U większości osób po 40. roku życia można zaobserwować coraz wyraźniejsze oznaki starzenia się: pojawiają się zmarszczki mimiczne, bruzdy, zmiany w kształcie owalu twarzy, podwójny podbródek, występuje też opadanie brwi i połaci policzków. Wszystko to przez zanik podskórnej tkanki tłuszczowej i zmniejszenie się liczby wiązań kolagenowych i elastynowych w wierzchniej warstwie skóry.

Jak rozwiązać problem przedwczesnego starzenia się skóry?

By kompleksowo i na długo zapobiec występowaniu efektów starzenia, warto wykorzystać zalety zabiegu liftingu laserowego z endoliftingiem 4D. Dzięki jego przeprowadzeniu uzyskuje się efekt pełnej odbudowy wiązań kolagenowych, co wizualnie skutkuje wypełnieniem bruzd wargowo-nosowych. Zabieg taki można również wykonać na innych partiach ciała w okolicach głowy, to jest na szyi i w sferze dekoltu.

Zmiany w skórze nie mają charakteru jednorodnego, postępują na różnej głębokości tkanki, dlatego przy liftingu laserowym tak ważne jest zastosowanie kompleksowego rozwiązania, celem uzyskania holistycznego, nie zaś połowicznego efektu.

 

System laserowy Fotona pozwala cofnąć widoczne oznaki starzenia

 

Samo pobudzenie do wzrostu włókien kolagenowych nie spowoduje także, że skóra stanie się jędrniejsza i bardziej elastyczna, niezbędne jest więc ich skrócenie oraz sprawienie, by tkanka się zagęściła.

Na koniec niezbędne jest poprawienie powierzchni skóry, wygładzenie jej i eliminacja występujących na niej niedoskonałości.

Czy istnieje rodzaj zabiegu, który działa tak kompleksowo i spełnia wszystkie, opisane tu warunki? Tak! Poznajcie zabieg Endolifting 4D!

Endolifting 4D – odmłodzenie i rewitalizacja skóry

Endolifting 4D to kompleksowy zabieg odmładzający i rewitalizujący skórę na twarzy, szyi i dekolcie. Jest bezinwazyjny, wymaga krótkiej tylko rekonwalescencji pozabiegowej i przede wszystkim charakteryzuje się połączeniem w jednym cyklu czterech rodzajów zabiegów: EndoLifting, FRAC3, PIANO i SupErfacial.

Dodatkowo, w celu optymalizacji efektów zabiegu urządzenie wykorzystuje zmienne wartości pulsowania wiązki oraz stosuje dwa tryby pracy lasera: Er:YAG i Nd:YAG (lasery aluminiowo-itrowe domieszkowane erbem i neodymem). Dzięki takiemu wykorzystaniu technologii wiązka z łatwością penetruje warstwy skóry, docierając bez problemu do miejsc wymagających interwencji.

Na czym polega zabieg laserowego liftingu twarzy

Etap pierwszy – EndoLifting – to rodzaj laseroterapii przeprowadzany od strony? jamy ustnej. Dzieje się to bez procesu ablacji, czyli bez odparowywania (usunięcia) tkanki, a tylko poprzez podgrzanie komórek tkanki i skrócenie ich więzadeł kolagenowych. Powoduje to pobudzenie więzadeł, wzmożoną produkcję kolagenu i elastyny, zwiększenie napięcia skóry i jej ujędrnienie, zagęszczenie się struktury skóry właściwej oraz zmniejszenie widocznych na powierzchni twarzy oznak starzenia się.

Następnym krokiem jest przeprowadzenie zabiegu FRAC3, uzupełniającego działanie poprzedniej procedury. To pulsacyjne traktowanie wiązką (bez niszczenia tkanki) wybranych fragmentów skóry w celu spowodowania powstania równomiernej, trójwymiarowej warstwy mikrouszkodzeń na powierzchni skóry i wewnątrz tkanki (naskórek i skóra właściwa). Dochodzi też do podgrzania do wysokiej temperatury określonych w miejsc, wskutek czego skóra dodatkowo się zagęszcza oraz wygładza i traci wiotkość. Jednocześnie, frakcyjny efekt pracy lasera powoduje usunięcie lub zmniejszenie widoczności niedoskonałości skórnych. Ciągłość tkanek nie zostaje jednak przerwana.

Kolejnym krokiem EndoLiftingu 4D jest zabieg typu PIANO. Ogrzewa się w nim większe obszary skóry właściwej w sposób jednorodny w celu zwiększenia jej napięcia na całej grubości poprzez kolejne skrócenie długości wiązadeł kolagenowych.

Zwieńczeniem powyższych starań jest zabieg SupeRfacial, rodzaj laserowego peelingu mający na celu poprawę wyglądu zewnętrznego skóry, jej rozświetleniu, zamknięciu porów oraz niwelowaniu nierówności skóry twarzy.

Zalecenia do zabiegu

Zabieg zaleca się przeprowadzać w okresie jesienno-zimowym, aby nie narażać cery działaniu promieniowania ultrafioletowego, mogącego na jej powierzchni powodować powstawanie przebarwień.

Endolifting – przeciwwskazania

Tak jak w przypadku większości zabiegów, endolifting 4D należy poprzedzić konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej. Z całą pewnością przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu jest:

  • ciąża lub karmienie piersią,
  • otwarte, gojące się rany, stany zapalne skóry,
  • łuszczyca,
  • padaczka,
  • atopowe zapalenie skóry,
  • nowotwór, zwłaszcza nowotwór skóry,
  • leki światło uczulające,
  • antybiotykoterapia – jeżeli była prowadzona na miesiąc przed zabiegiem.

 

Bezpieczny i małoinwazyjny zabieg przeciwstarzeniowy

Endolifting 4D systemem laserowym fotona jest zabiegiem bezpiecznym, małoinwazyjnym i praktycznie bezbolesnym. Nie wymaga stosowania znieczulenia.

Każdy z etapów może być przeprowadzony z osobna. Czas trwania jednego etapu to jedynie 30 minut. Tak więc osoby, chcące poddać się pełnemu laserowemu liftingowi powinny zarezerwować sobie od 2 do 2,5 godziny. Koszt wykonania zabiegu to 3 500 zł.

 

Lifting laserowy twarzy – Endolifting 4D

5 (100%) 2 ocen

Autor wpisu

Partnerzy