Lasery w służbie medycyny estetycznej – przykłady zastosowań

Różnorodne możliwości zastosowania sprawią, że lasery cieszą się coraz większym uznaniem w zabiegach medycyny estetycznej. Pozwalają one na osiągniecie efektów, do których daleko przy zastosowaniu konwencjonalnych metod farmakologicznych. Otwierają nowe możliwości przy leczeniu zmian skórnych, a także dają duże do pole do popisu przy zabiegach liftingujących i odmładzających.

Problemy skórne

Leczenie laserowe wykorzystuje się przy zwalczaniu różnego typu problemów skórnych, w tym zamykaniu rozszerzonych naczynek krwionośnych, usuwaniu przebarwień czy redukcji trądziku. Terapia laserowa pozwala również na usuwanie niektórych blizn oraz tatuaży. Co więcej, lasery są wykorzystywane w procesie leczenia nadmiernej potliwości. Z kolei zabiegi depilacji laserowej pozwalają pozbycie się problemów związanych ze zbyt obfitym lub po prostu niechcianym owłosieniem.

Ujędrnianie skóry

Terapia laserowa jest zalecana także wszystkim osobom, którym zależy na ujędrnieniu i odmłodzeniu skóry. Produkcja nowych struktur kolagenu, rozpoczęta na skutek zabiegów fotoodmładzania, pozwala na niwelowanie zmarszczek i odzyskanie sprężystości skóry. Ponadto terapia laserowa przynosi bardzo dobre efekty w zabiegach odchudzających i antycellulitowych. Nic więc dziwnego, że lasery frakcyjne stały się podstawowym elementem wyposażenia nowoczesnych salonów kosmetycznych i centrów medycyny estetycznej.

Oceń ten post

Autor wpisu

Partnerzy