fbpx

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

COVID-19

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

Laseroterapia w lecie? Lepiej odłóż to na jesień

To już lato! Zza firanki wpadają już wesołe promyki słońca i czekasz tylko na to, aby zrzucić z siebie te wszystkie swetry i oddać się beztrosce. Masz też ogromną motywację do tego, aby jeszcze bardziej się upiększyć.
Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest laseroterapia. Przeczytaj, dlaczego tego typu zabiegi lepiej przełożyć na jesień.

Co to jest laseroterapia?

Laseroterapia to seria zabiegów terapeutycznych, w których specjalistka stosuje lasery, czyli urządzenia emitujące promieniowanie elektromagnetyczne z zakresu podczerwieni, ultrafioletu lub światła widzialnego. Laser, któremu zostaniesz poddana wykorzystuje ciekawe zjawisko tzw. emisji wymuszonej, czyli emisji fotonów na materię w wyniku oddziaływania z fotonem inicjującym. Co ciekawe, lasery medyczne stosowane są już od 20 lat.

Laseroterapię stosuje się nie tylko w medycynie estetycznej, ale też i w czasie zabiegów chirurgicznych, neurologicznych, stomatologicznych, okulistycznych i przy leczeniu nowotworów. W medycynie estetycznej za pomocą innowacyjnego lasera usuniesz zbędne włoski (depilacja laserowa), ale nie tylko. Za pomocą tego zabiegu pozamykasz także naczynia krwionośne i usuniesz przebarwienia. Ciekawostką jest też to, że w estetyce stosuje się urządzenia o mniejszej sile emitujące słabszą wiązkę światła niż na przykład w chirurgii.

Najpopularniejszy zabieg laserowy to lifting twarzy, czyli endolifting 4D.

Z kolei laserowe usuwanie przebarwień polega na rozbiciu miejscowym nagromadzonej melaniny. W przypadku laserowego zamykania naczynek energia świetlna dociera w głąb naczyń krwionośnych, które pod wpływem światła obkurczają się i zamykają.

Kiedy mogę poddać się laseroterapii?

Nie stosuj tej metody terapeutycznej jeśli masz padaczkę, cukrzycę lub przyjmujesz antybiotyki, masz nowotwór lub cierpisz na chorobę autoimmunologiczną (kiedy masz uszkodzoną odporność), kiedy jesteś nadwrażliwa na światło i jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią oraz masz problemy z zębami i dziąsłami.

Czy laserem usunę blizny potrądzikowe?

Tak! Podobno laser jest niezwykle skuteczny w niwelowaniu blizn potrądzikowych. Ponadto do zabiegu kwalifikują się wszystkie tego typu niedoskonałości. Aby zabieg był skuteczny, wykonaj minimum trzy sesje. Urządzenie to działa tak, że usuwa z powierzchni skóry obumarły naskórek i w ten sposób blizny odchodzą w siną dal. Zastosowana tu została specjalna, innowacyjne skupiona i równoległa wiązka światła monochromatycznego, mająca jedną ściśle określoną barwę i dużą intensywność.

A oto jakie lasery wykorzystywane są przy usuwaniu zmian potrądzikowych:

  • dermabrazja laserowa z użyciem lasera CO2 – to zabieg który daje spektakularne efekty przy leczeniu blizn potrądzikowych, ponieważ jest bardzo skuteczny tam, gdzie klasyczna metoda dermabrazji jest niewystarczająca
  • system laserowy Fotona – Światło lasera bezpiecznie penetruje skórę, dociera na odpowiednią głębokość oraz dokonuje termicznego i selektywnego uszkodzenia tkanki, co inicjuje proces przebudowy i odbudowy tkanki. Efektem końcowym jest zmniejszenie lub likwidacja blizn.

Dzięki tej metodzie wyeliminujesz także nierówności cery.

Dlaczego laseroterapię lepiej przełożyć na chłodniejszy okres?

Intensywne promieniowanie UV, które daje się nam we znaki zwłaszcza latem, niekorzystnie wpływa na poddaną działaniu lasera skórę. Mogą pojawić się na niej przebarwienia. Także podrażnienia wywołane przez laser zostaną dodatkowo spotęgowane. W efekcie czego zamiast pozbyć się niedoskonałości możemy nabawić się nowych problemów. Z tego powodu zaleca się wykonanie zabiegów laseroterapii jesienią lub wczesną wiosną, kiedy to promieniowanie jest mniej intensywne.

 

Czytaj na naszym blogu:

Autor wpisu

Partnerzy