fbpx

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

COVID-19

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

Komórki macierzyste w medycynie estetycznej

Bez wątpienia terapie regeneracyjne są przyszłością estetyki lekarskiej. Nie stanowią wyłącznie sezonowego trendu czy modnego kierunku w medycynie estetycznej. Wystarczy odwiedzić jakikolwiek znacząco kongres naukowy na świecie, by przekonać się o tym, że zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych pozwalają na dłużej zachować młodość i piękno. Jednocześnie mogą pochwalić się bardzo wysoką skutecznością.

Badania nad terapiami regeneracyjnymi

Powstaje coraz więcej badań klinicznych oraz publikacji odnośnie do terapii regeneracyjnych w estetyce lekarskiej. Regularnie ukazują się na łamach najważniejszych czasopism medycznych. Intensywny rozwój medycyny regeneracyjnej sprawia, że coraz więcej wiemy o tym, jak efektywnie pozyskiwać komórki macierzyste z naszych tkanek, a także, w jaki sposób je izolować i w jakich wskazaniach je wykorzystywać. To dlatego lekarze mają coraz szerszy wachlarz możliwości co do tego, jak wykorzystywać komórki macierzyste w swoich gabinetach.

Młodość mamy we krwi – zabiegi z osoczem bogatopłytkowym

Co dają nam komórki macierzyste? Przede wszystkim istnieje wiele zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego oraz z zastosowaniem komórek macierzystych. Są one na tyle zróżnicowane, że nie da się ich bezpośrednio ze sobą porównać. Każda z metod ma swoje uzasadnione zastosowanie w medycynie estetycznej.

Wystarczy porównać naszą skórę do pola uprawnego, gdzie komórki macierzyste są niczym nasiona, z kolei osocze bogatopłytkowe jak nawóz. Oznacza to, że komórki macierzyste pozwalają na skuteczną regenerację tkanek. Możemy dostarczyć je tam, gdzie brakuje wyspecjalizowanych komórek do odbudowy struktury skóry, np. fibroblastów do produkcji kolagenu, kwasu hialuronowego czy elastyny.

Jak pozyskuje się komórki macierzyste? Są one pozyskiwane z naszej tkanki tłuszczowej. Wszystko ze względu na to, że mają zdolność do przekształcania się w inne typy komórek w zależności od tego, w jaki obszar ciała zostaną podane. To ogromna ich zaleta.

System Seffiller do regeneracji skóry

Najczęściej do regeneracji skóry wykorzystuje się system Seffiller. Jest on wysoce efektywny w odzyskiwaniu komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej. System ten został opracowany przez profesora Alessandro Gennai z Uniwersytetu w Turynie. Pozwala na wykonanie zabiegu w stosunkowo krótkim czasie, a co najważniejsze – zupełnie bezinwazyjnie dla pacjenta. Profesjonalny lekarz będzie kierował się przede wszystkim dobrem pacjenta. Kluczem jest uzyskanie jak najlepszych efektów, lecz bez wyłączania pacjentów z codziennych aktywności. Właśnie to pozwala osiągnąć system Seffiller, dlatego jest zalecany.

Autor wpisu

Partnerzy