fbpx

Jakich zabiegów unikać latem?

Jakich zabiegów unikać latem?

Latem mamy o wiele więcej czasu, często jest to czas urlopowy, który chcemy w pełni wykorzystać. Często jest to jedyny okres w roku, kiedy możemy także o siebie zadbać. Oczywiście jest wiele zabiegów, które z powodzeniem można wykonywać nawet w miesiącach letnich, jednak są także takie, których należy unikać. Warto postawić na pielęgnację, modelowanie i wypełnianie, a odpuścić sobie zabiegi z wykorzystaniem lasera.

Jakich zabiegów nie wybierać latem?

Latem odradza się zabiegi, które przeprowadza się z wykorzystaniem lasera. Na inną porę roku warto odłożyć więc depilację laserową. Wykonywanie depilacji laserowej latem może skończyć się poparzeniem skóry, ranami i przebarwieniami, słońca należy unikać nawet miesiąc po zabiegu. W letnich miesiącach nie powinno wykonywać się także zabiegów z wykorzystaniem kwasu glikolowego, retinolu i kwasu pirogronowego. Nawet kremy z filtrem mogą nie uchronić nas przed przebarwieniami wynikającymi z połączenia kwasów i słońca. Można jednak postawić na kwasy, takie jak migdałowy, mlekowy, azelainowy czy kwasy owocowe. Odradzamy także zabiegi z światłouczulającym nagietkiem, dziurawce, bergamotką i arcydzięgielem. Przez wykorzystanie tych składników w zabiegach skóra może nabawić się uczulenia i przebarwień.

Dlaczego laseroterapii nie warto wykonywać latem?

Skóra poddana laseroterapii często jest podrażniona i pojawiają się na niej chwilowe przebarwienia, które są spowodowane regeneracją komórek po zabiegu. Promieniowanie UV w letnie miesiące potęguje skutki uboczne, przez co chęć pozbycia się niedoskonałości może zamieniać się w nowe problemy. Właśnie dlatego laseroterapie zaleca się jesienią, zimą i wczesną wiosną, kiedy promieniowanie jest mniej intensywne, a nasza skóra nie jest tak bardzo wystawiona na słońce?

Na jakie zabiegi zdecydować się latem?

Lato delikatnie ogranicza wybór zabiegów, jednak są takie, które z powodzeniem może wykonywać w ciepłe i słonecznie miesiące. Są to na przykład zabiegi z wykorzystaniem botoksu, zarówno wypełnianie zmarszczek, jak i modelowanie. Warto zdecydować się także na mezoterapię, która dodaje skórze blasku, wyrównuje koloryt i poprawia jędrność. Jeśli szukacie zabiegu, który pozwoli Waszej cerze przywrócić promienny wygląd, da jej odżywienie i zredukuje zmarszczki śmiało możecie wybrać Geneo. W naszej ofercie znajdziecie także zabiegi, takie jak Endermologia, Endermolift, Accent, Exilis, czy Vivace. Pamiętajcie, by latem stawiać głównie na pielęgnację i zabiegi, które modelują lub pobudzają skórę do odbudowy. Omijajcie za to zabiegi bardzo inwazyjne.

Autor wpisu

Partnerzy