Jak walczyć z cellulitem

Cellulit to powszechnie występujący defekt kosmetyczny. Problem ten dotyka ponad 80% kobiet, niezależnie od wagi i trybu życia, powodując często kompleksy i frustrację. Jak pozbyć się “pomarańczowej skórki” z ud i pośladków?

Balsamy? Kremy?

Przyczyny powstawania cellulitu znajdują się głęboko w skórze. Twardnienie przegród tkanki łącznej powoduje jej kurczenie, a efektem są powstające na skórze nierówności. Dodatkowo kurczące się przegrody blokują naczynia krwionośne i limfatyczne, co tylko pogłębia proces ich twardnienia.

W związku z tym łatwo sobie uzmysłowić, jak niewielkie efekty mogą dać balsamy i kremy, które wpływają głównie na poprawienie wyglądu wierzchnich warstw skóry. Większe znaczenie ma masaż wykonywany w trakcie ich wsmarowywania, jednak rezultat w dalszym ciągu nie będzie satysfakcjonujący.

Zabiegi antycellulitowe

O wiele lepsze efekty dadzą nam profesjonalne zabiegi antycellulitowe, które możemy wykonać w gabinetach medycyny estetycznej lub w ośrodkach SPA. W tym przypadku wykorzystywane są metody głęboko wnikające w strukturę skóry, czyli działające na przyczynę cellulitu, a nie tylko na jego objawy.

Wartym polecenia jest antycellulitowy zabieg Exilis. W trakcie jego trwania dochodzi do kontrolowanego nagrzewania tkanki skórnej, co powoduje pobudzenie cząsteczek oraz pozwala na poprawę napięcia i sprężystości skóry. Gabinety medycyny estetycznej wykorzystują również takie metody redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej, jak laser na podczerwień czy ultradźwięki.

Oceń ten post

Autor wpisu

Partnerzy