❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

COVID-19

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

Jak skutecznie usunąć przebarwienia – Zabiegi Cosmelan

Ciemne plamki na twarzy, dłoniach czy dekolcie to mankamenty urody, z którymi zmagają się nie tylko kobiety ale również mężczyźni. Oprócz tego, iż wyglądają niezbyt estetycznie, dodają również lat i często są jednym z głównych oznak starzenia się skóry. Powstają w wyniku nieprawidłowego działania melanocytów, czyli inaczej mówiąc komórek odpowiedzialnych za wytwarzanie melaniny – barwnika skóry. Niewłaściwe działanie melanocytów, prowadzi do nieprawidłowego gromadzenia się melaniny a to z kolei do pojawiania się na skórze przebarwień. Które za pomocą zabiegów kosmetycznych chcielibyśmy usunąć.

Jednym ze skutecznych i bezinwazyjnych sposobów na rozjaśnienie zmian skórnych jest usuwanie przebarwień metodą Cosmelan, przeprowadzany w dwóch etapach. Pierwszy etap zabiegu powinien zostać przeprowadzony przez wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej. Przed podjęciem leczenia, profesjonalista dokładnie zapozna się ze stanem Twojej skóry, dobierze odpowiedni czas trzymania maseczki na twarzy oraz poinformuje Cię o tym jak długo konieczne jest w Twoim przypadku stosowanie etapu 2 kuracji.

Więcej o zabiegu dowiesz się zapoznając się z tekstem poniżej. Przygotowaliśmy dla Ciebie, poradnik dotyczący usuwania przebarwień tą metodą.

Jak powstają przebarwienia?

Przyczyn pojawiania się ciemnych plamek na skórze jest kilka. Jednym z winowajców jest słońce i zbyt częste poddawanie skóry na silne działanie promieni słonecznych lub poparzenia spowodowane brakiem odpowiedniej ochrony. Jak się okazuje aż 60% przebarwień skórnych powstaje właśnie w ten sposób.

Powodem powstawania zmian skórnych mogą być również leki lub wahania hormonalne. Zbyt częste stosowanie leków ziołowych, ziół lub kosmetyków, w których składzie znajdują się substancje fotouczulające, są to np.:

 • środki uspokajające,
 • moczopędne,
 • zastosowanie hormonów,
 • tabletki antykoncepcyjne,
 • herbatka z dziurawca,
 • perfumy zawierające alkohol,
 • wszelkiego rodzaju kremy z zawartością retinolu lub kwasów owocowych.

przebarwienia na twarzy

Z ciemnymi plamkami na skórze zmaga się aż 35 procent kobiet po 30 roku życia. Tego typu zmiany skórne często pojawiają się w czasie ciąży lub podczas zaburzeń hormonalnych. Mogą również powstać z powodu nadczynności tarczycy, niedoczynności kory nadnerczy lub zapalenia przydatków.

Zmiany pojawiające się z wiekiem

Niepokoju nie powinny budzić zmiany skórne w postaci ciemniejszych plamek pojawiające się po 50 roku życia. W przypadku kobiet, najczęściej pojawiają się w okresie menopauzy. Uwidaczniają się najczęściej na dłoniach, czole, policzkach lub wokół ust.

Uwaga: Jeżeli oprócz zmian skórnych zauważyłeś u siebie inne dolegliwości, skonsultuj się z lekarzem. Ciemne zmiany na skórze, w takich przypadkach mogą mieć inne podłoże np. związane z wątrobą lub trzustką.

Usuwanie przebarwień – zabieg Cosmelan

Cosmelan to nowoczesny, innowacyjny zabieg medycyny estetycznej, wykonywany przez lekarza przy użyciu specjalistycznych i profesjonalnych sprzętów. Przed rozpoczęciem leczenia, specjalista przeprowadza wywiad z pacjentem i badanie mające na celu określenie czy wykonanie usuwania przebarwień tą metodą w tym konkretnym przypadku jest wskazane i w pełni bezpieczne.

Cosmelan pozwala na usunięcie przebarwień, powstałych wskutek zmian pigmentacyjnych skóry.

Ważne: Aby Cosmelan mógł przynieść zamierzone rezultaty, wymagane jest kontynuowanie leczenia w domu, przez ok. 3 miesiące po przeprowadzonym zabiegu.

Jak wygląda zabieg

Usuwanie przebarwień przeprowadzane jest w dwóch etapach.

Etap 1 – przeprowadzany w gabinecie

Podczas pierwszego etapu przeprowadzanego w gabinecie, specjalista dokładnie oczyszcza skórę i nakłada na nią maskę Cosmelan 1 koloru musztardowego, czas utrzymywania maski na twarzy dobierany jest indywidualnie do konkretnego przypadku i potrzeb pacjenta. Z nałożoną maską pacjent udaje się do domu, gdzie po upływie określonego czasu zmywa ją pod bieżącą wodą.

Etap 2 – wykonywany indywidualnie w domu

Drugim etapem jest nakładanie kremu, według specjalnie dobranych zaleceń. Krem powinien być stosowany od 3 do 5 miesięcy po wykonaniu pierwszego etapu w zależności od potrzeb i nagromadzonego pigmentu.

Bardzo ważne jest aby kuracja nie została przerwana.

Zalecenia:

W trakcie trwania zabiegu nie można stosować żadnych kuracji złuszczających oraz depigmentujących skórę a także różnego rodzaju peelingów. Nie należy również opalać skóry (zalecane jest stosowanie kremu z filtrem 50) a także narażać jej na niekorzystne działanie innych czynników atmosferycznych.

Zabieg nie powoduje uczucia dyskomfortu, możliwe jest odczuwanie delikatnego mrowienia skóry.

nakładanie maski Cosmelan 1

Składniki preparatu

Cosmelan 1 i 2 to kosmetyki najwyższej jakości, w których składzie znajduje się mieszanka środków depigmentacyjnych takich jak: kwas kojowy, kwas azelainowy,kwas fitowy, palamitynian retinolu, arbutynę i witaminę C. Zespół składników hamuje wydzielanie tyrozynazy czyli dokładniej mówiąc enzymy odpowiedzialnego za formowanie się melaniny. Dzięki temu możemy rozjaśnić lub całkowicie zniwelować ciemniejsze plamki na skórze.

Jaki efekt uzyskamy po zabiegu?

Po przeprowadzonej terapii możemy spodziewać się następujących efektów:

 • rozjaśnienie przebarwień pozapalnych, pohormonalnych, posłonecznych
 • rozjaśnienie piegów,
 • wyrównanie kolorytu skóry,
 • pobudzenie kolagenu,
 • zniwelowanie drobnych zmarszczek mimicznych,
 • odpowiednie napięcie skóry,
 • zmniejszenie wydzielania łojotoku,
 • zniwelowanie drobnych stanów zapalnych,
 • u osób z problemami bielactwa zniwelowanie przejście pomiędzy skórą odbarwioną a skórą napigmentowaną.

Główne zalety terapii:

 • Najskuteczniejsza kuracja wybielająca.
 • Składniki stosowanych preparatów zawierają czynniki rozjaśniające o działaniu natychmiastowym.
 • Metoda skuteczna w terapii przebarwień hormonalnych, szczególnie typu melasma i chloasma.
 • Może zostać wykonywana w każdej porze roku.
 • Odpowiednia dla każdego rodzaju skóry.
 • Stymulacja odnowy kolagenu.
 • Rozjaśnia nawet najmniejsze, specyficzne plamy np. piegi, znamiona i inne.
 • Metoda całkowicie bezbolesna.

Wskazania i przeciwwskazania

Zabieg polecany jest na twarz i inne miejsca na ciele gdzie pojawiają się przebarwienia. Można go wykonać na twarz, dłonie, dekolt, ramiona i inne. Metoda ta jest bezinwazyjna i w pełni bezpieczny dla osób o różnych rodzajach skóry, nie powinien powodować podrażnień i żadnych nieprzewidzianych skutków ubocznych.

Po terapii, skóra wygląda zdecydowanie młodziej, jest rozjaśniona a jej koloryt zostaje wyrównany.

Kiedy nie należy podejmować leczenia

 • uczulenie na składniki zawarte w masce oraz kremie Cosmelan 1 i 2,
 • depilacja i epilacja laserowa,
 • aktywny trądzik,
 • duża ekspozycja na słońce i promieniowanie UV,
 • opryszczka i stany zapalne skóry,
 • kiedy w ciągu ostatnich dni był wykonywany peeling chemiczny,
 • jest lub był stosowany lek Roaccutane lub zewnętrznie stosowano pochodne witaminy A,
 • ciąża,
 • karmienie piersią.

Jak się przygotować do zabiegu?

Cosmelan nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Należy jedynie pamiętać aby tydzień przed planowanym zabiegiem nie stosować zabiegów głęboko oczyszczających i nie wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych, które mogą spowodować podrażnienia. W okresie letnim, przed wyjściem z domu, można zdecydować się na stosowanie kremów z filtrem.

Wygląd skóry po zabiegu

W przypadku cer wrażliwych, podczas pierwszych 3 dni po wykonaniu zabiegu może pojawić się lekkie zaczerwienienie skóry. Dodatkowo może wystąpić lekkie uczucie napięcia i pieczenia. W takim przypadku pacjent, przed wyjściem z domu koniecznie powinien stosować kremy ochronne z filtrem.  

Opisana metoda usuwania ciemnych plamek na skórze jest skuteczna i bezbolesna. Aby podjęte działania mogły przynieść zamierzone efekty konieczna jest konsultacja z doświadczonym i kompetentnym lekarzem medycyny estetycznej, który dokładnie sprawdzi stan skóry, dostosowując szczegóły zabiegu do jej kondycji. Metoda ta dzieli się na dwa etapy, gdzie każdy z nich odgrywa dużą rolę w praktyce. Szczególnie ważne jest stosowanie się do zaleceń podczas etapu drugiego, który realizowany jest przez pacjenta samodzielnie w domu.

Autor wpisu

Partnerzy