Jak powiększyć usta – metody znane i nieznane

Duże, pełne usta jak u Angeliny Jolie to marzenie prawie każdej kobiety. Niestety Matka natura bywa przewrotna i zwykle obdarowuje nas nie tym, czego pragniemy. Jeśli Twoje usta w niczym nie przypominają tych, o których śnisz, nie musisz załamywać rąk i korygować ich kilkoma warstwami szminki, która i tak za chwilę się ściera. Przeczytaj nasz poradnik i wybierz skuteczną metodę, która da Ci to, czego pragniesz.

Metody powiększania ust

Różnorodne sposoby na powiększenie ust znane są ludzkości od tysięcy lat. Kobiety od zawsze pragnęły być atrakcyjnymi, a pełne usta miały być jednym z elementów prowadzących do tego właśnie celu. Obecnie dysponujemy zabiegami medycyny estetycznej, które zapewniają bardzo satysfakcjonujące i długotrwałe efekty, ale także domowe metody cieszą się powodzeniem. Jak powiększyć usta? Oto sprawdzone sposoby.

Metody profesjonalne

To cała gama różnorodnych zabiegów dostępnych w gabinecie kosmetycznym. Pozwalają one na osiągnięcie trwałych efektów – można dzięki nim powiększyć usta i nadać im pożądany kształt, a także przywrócić im symetryczne proporcje. Wśród tych zabiegów znajdują się zarówno zabiegi chirurgiczne, jak i nieco mniej inwazyjne. Oto kilka z nich.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest organicznym związkiem chemicznym, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie – w mazi stawowej oraz skórze. W medycynie estetycznej stanowi najlepszą alternatywę dla chirurgicznych metod korekcji kształtu twarzy, a także do wypełniania ust w celu zwiększenia ich objętości i poprawy proporcji.

Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny, i trwa zaledwie około pół godziny. Polega na ostrzykiwaniu wybranych miejsc czerwieni wargowej. Skutkiem tego jest wypełnienie tych miejsc i nadanie im większej objętości. Po zabiegu możesz natychmiast wrócić do normalnej aktywności, czasami widoczne jest tylko lekkie zaczerwienienie, które znika w ciągu kilku godzin.

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym jest metodą idealną dla kobiet, które pragną mieć piękne, kształtne usta, lecz nie chcą lub nie mogą zdecydować się na zabieg chirurgicznego ich powiększania.

Do największych zalet tej metody należy jej bezpieczeństwo – niezwykle rzadko zdarzają się skutki uboczne w postaci np. uczulenia. Lista przeciwwskazań do zabiegu jest bardzo krótka i obejmuje w głównej mierze choroby autoimmunologiczne. Do jej wad należy zaliczyć niestety stosunkowo krótkotrwały efekt – zabieg należy powtarzać co kilka miesięcy.

Cięcie pod nosem

Jak można już z samej nazwy wywnioskować – nacięcie pod nosem jest metodą chirurgiczną. Zabieg polega na wykonaniu małego nacięcia wzdłuż rowków podnosowych i usunięcia wąskiego paska skóry. W ten sposób zmniejsza się odległość między nosem a ustami, które podnoszą się, a górna warga – poszerza.

Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, i pozostawia w miejscu nacięcia małą, prawie niewidoczną bliznę. Oczywistym jest, że okres rekonwalescencji po nim jest dłuższy niż po ostrzykiwaniu kwasem hialuronowym. Ale efekty są trwałe, poprawnie przeprowadzony zabieg niweluje konieczność dalszych ingerencji w kształt i wielkość ust.

Uzupełnienie własnym tłuszczem

Lipolifting lub lipotransfer jest kolejną z metod powiększania i modelowania ust. Polega na wstrzyknięciu do czerwieni wargowej tłuszczu pobranego wcześniej od samej pacjentki. Do zabiegu wystarczy niewielka ilość tłuszczu – zwykle od 20 do 30 ml.

Zabieg lipotransferu ma wiele zalet – jest bezbolesny i trwa, podobnie jak ostrzykiwanie kwasem hialuronowym, mniej niż godzinę. Jego efekty widoczne są od razu, nie ma także ryzyka odrzucenia przeszczepu lub wystąpienia reakcji alergicznej.

Metody domowe

Właściwie nie musisz nawet wychodzić z domu aby móc cieszyć się wymarzonym kształtem i wielkością ust. W zaciszu własnej łazienki możesz sama nieco powiększyć swoje usta. Bezboleśnie i w zaledwie kilka chwil. Ale uwaga – efekt będzie w większości przypadków iluzoryczny i widoczny jedynie przez krótki okres czasu. A jednak o sposobach tych warto wspomnieć choć słowem.

Masaż kostką lodu

Zapewne większość z Was nigdy o tej metodzie nie słyszała. Powiększanie ust opiera się tu na wykonaniu delikatnego masażu za pomocą kostki lodu oraz cynamonu. To pobudza mikrokrążenie, usta stają się lekko zaczerwienione i nieco większe.

Ta, spopularyzowana przez amerykańskie vlogerki, metoda jest bardzo bezpieczna, lecz o jej efektach trudno jest cokolwiek powiedzieć. Z pewnością usta wydają się nieco większe, ale tylko przez chwilę. Możesz jej spróbować, ale nie spodziewaj się cudów.

Ćwiczenia logopedyczne

Za kształt ust odpowiedzialna jest nie tylko ilość tłuszczu w nich zawarta, ale także siła okalających je mięśni. To mięśnie bowiem utrzymują odpowiednie ich napięcie. Możesz więc spróbować ćwiczeń logopedycznych, które wywodzą się ze starożytnej jogi.

Ćwiczenia na poprawę kształtu i wielkości ust są bardzo proste i wystarczy poświęcić im zaledwie kilka minut dziennie. Stań przed lustrem i poślij swojemu odbiciu kilkadziesiąt szybkich buziaków, dmuchaj niewidzialny (lub prawdziwy) balon, uśmiechaj się szeroko, zrób dzióbek lub rybkę.

Efektów, rzecz jasna, nie zobaczysz od razu. Ale warto spróbować – te ćwiczenia rozluźnią mięśnie Twojej twarzy i poprawią Ci nastrój. A jeśli przy okazji powiększą Twoje usta – to wspaniale!

Makijaż

Makijaż znany jest ludzkości od tysięcy lat. I choć w czasach, o których nie wspominają zapisy, miał nieco inną rolę niż obecnie, to nadal jest najczęściej stosowaną metodą poprawy urody.

Umiejętnie nałożony makijaż pozwoli Ci na efektywne wymodelowanie kształtu ust i nadanie im objętości. Wystarczy tylko, że wybierzesz szminkę, konturówkę i błyszczyk w swoim ulubionym kolorze i nałożysz je na swoje usta. Efekt jest natychmiastowy, choć niestety tylko czasowy.

Nakładki powiększające usta

Ostatnia z metod to specjalne nakładki wykonane z silikonu. Mają one postać małego kubeczka, który należy przyłożyć do ust i zassać. Pozostawiona na ustach na kilka minut nakładka sprawia, że usta stają się mocniej ukrwione, a dzięki temu – pełniejsze i bardziej wyraziste.

Sposób ten jest prosty, a jego efekty utrzymują się przez kilka godzin.

 

Metod powiększania ust jest mnóstwo. Wystarczy tylko, że wybierzesz taką, która najbardziej Ci odpowiada.

Autor wpisu

Partnerzy