fbpx

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

COVID-19

❗️Nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19 🦠

W związku z panującą epidemią COVID-19 wprowadziliśmy możliwość konsultacji telefonicznej lub wideo konsultacji z wybranymi specjalistami. Jesteśmy dla Was!

Ginekologia estetyczna – Co to jest i na czym polega?

Nie każda z nas jest zadowolona ze swojego wyglądu, a nasze obiekcje coraz częściej dotyczą także stref intymnych. A przecież “tam na dole” także pragniemy i możemy czuć się komfortowo. Specyficzna budowa, wady anatomiczne, uszkodzenia spowodowane przebytymi porodami, suchość pochwy czy utrata elastyczności tkanek – nie są już problemem. Z pomocą kobietom przychodzi ginekologia estetyczna. Czym jest? Czym się zajmuje? Kiedy możesz skorzystać z jej dobrodziejstw?

Czym jest ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna nazywana bywa także ginekologią plastyczną i jest jedną z gałęzi medycyny estetycznej. Głównym jej celem jest poprawa funkcjonowania oraz wyglądu żeńskich narządów płciowych. W Polsce cieszy się coraz większą popularnością, zapewniając kobietom wygodę, poprawiając ich pewność siebie i pozwalając im odzyskać radość płynącą ze współżycia seksualnego. Jakie problemy możemy zażegnać dzięki zabiegom ginekologii plastycznej?

Dlaczego to takie ważne?

Kochasz jazdę na rowerze? Prowadzisz siedzący tryb życia, pracując w biurze? Lubisz mieć swobodę w wyborze bielizny? Cieszysz się satysfakcjonującym życiem erotycznym? Jeśli na te pytania odpowiedziałaś twierdząco, zapewne nie potrafisz wyobrazić sobie, że istnieje spora ilość kobiet, dla których te przyjemności pozostają niedostępne. Pacjentki zgłaszające się do klinik ginekologii estetycznej borykają się z różnorodnymi problemami dotyczącymi funkcjonowania ich narządów płciowych. Jedne z nich stanowią tylko wadę kosmetyczną, inne z kolei prowadzą do poważnego dyskomfortu, uniemożliwiają uprawianie niektórych sportów, a nawet powodują obniżenie jakości współżycia i w efekcie rezygnację z niego. Każdy z nich może i powinien zostać prawidłowo zdiagnozowany i, w miarę możliwości, usunięty.

Rodzaje zabiegów

Jednym z częstych problemów u kobiet są uszkodzenia powstałe w wyniku przebytych porodów. Mogą one mieć formę blizn po nacięciu lub pęknięciu krocza lub obniżenia ścian pochwy. Ich efektem bywa ból i dyskomfort w czasie stosunku a także aplikacji tamponu czy kubeczka menstruacyjnego. W takich przypadkach zabieg pozwala na poprawę wyglądu krocza oraz jego elastyczności oraz przywrócenie ściankom pochwy ich właściwego położenia i napięcia.

Kolejnym źródłem napięć są dla pań wargi sromowe – ich kształt, objętość, jędrność lub asymetria. Zbyt duże, przerośnięte wargi sromowe uniemożliwiają uprawianie sportów takich jak jazda na rowerze lub jazda konna, ograniczają kobiety w wyborze rodzaju bielizny, czasem nawet uniemożliwiają siedzenie i współżycie. Z kolei ich asymetria lub obniżenie jędrności powodują spadek poczucia atrakcyjności. Ginekologia estetyczna oferuje cały wachlarz zabiegów pozwalających na odzyskanie prawidłowej budowy i funkcjonowania warg sromowych – od zabiegów z zastosowaniem kwasu hialuronowego czy lasera, aż po zabiegi chirurgiczne.

Ginekologia estetyczna pozwala jednak podnieść nie tylko komfort codziennego funkcjonowania, ale także wydatnie przyczynić się do czerpania przez kobietę przyjemności z seksu. Wyróżnić tu należy dwie grupy zabiegów: dotyczące łechtaczki oraz struktur pochwy. Mamy tu więc hoodoplastykę, czyli plastykę napletka łechtaczki, która polega na uwypukleniu części łechtaczki znajdującej się w fałdach skóry. To czyni ją bardziej wrażliwą na dotyk i poprawia jakość doznań seksualnych kobiety. Innym rodzajem zabiegu, który zwiększa siłę i jakość życia erotycznego kobiety, jest powiększanie punktu G. Umożliwia on osiągnięcie głębokiego, satysfakcjonującego orgazmu pochwowego. Zabieg polega na wstrzyknięciu w okolice punktu G kwasu hialuronowego, jest więc nisko inwazyjny i całkowicie bezpieczny, a pacjentka już po kilku godzinach może wrócić do swoich normalnych aktywności.

Powyższy wpis oczywiście nie wyczerpuje tematu możliwości ginekologii estetycznej – stanowi jedynie ich zarys. Warto jednak, aby każda kobieta miała świadomość, że problemy dotyczące jej stref intymnych można i należy rozwiązać, a wszelkie dysfunkcje – usunąć.

 

Czytaj na naszym blogu:

Autor wpisu

Partnerzy